Idealan vijak za spajanje iverice

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
Zuba1970
Precizni šegrt
Posts: 99
Joined: 05 Nov 2016 23:12
Location: Beograd

Post by Zuba1970 »

Postovanje znam da je tema o vijcima ali me interesuje da li je bolje ici na kupovinu ovih https://www.takolako.com/stanley-stega- ... irect_link stega koje bih kupio brzo (ukoliko ih jos imaju) ili ovih http://www.woodcraft.com/product/153667 ... s-2pc.aspx pod uslovom da salju u Srbiju. Pocetnik sam i hteo bih da pravim za pocetak neke police i stolove.

Kad smo vec kod vijaka posto sam pocetnik meni su predlagali da koristim one obicne vijke za drvo 4x50. Koliko vidim u ovoj temi koriste se konfirmati. Pa me interesuje ako budem kupovao konfirmat 5x50 ili 7x50 jel se onda za odredjenu velicinu konfirmata trazi i odgovarajuca trostepana burgija za drvo kao i odgovarajuci nastavak za srafljenje ?
Inace planiram za pocetak da napravim sebi policu a majci najobicniji sto.
Last edited by Zuba1970 on 06 Nov 2016 09:42, edited 1 time in total.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

U Srbiji je Stanley bolji izbor. Generalno Woodpeckerove stegice su odlicne, prilicno su manje od Stanleyevih, i imaju varijantu da se pritezu i sa gornje i sa donje strane, bilo imbusom, bilo sa tockicem koji dobijes u setu. Igrao sam se sa njima, i svidele su mi se, ali me nisu toliko dojmile, da opravdam razliku u ceni, koja je poprilicna, posto je postarina iz Amerike danas jako, jako skupa pa prakticno, na kolicinu koja moze da prodje nasu carinu, duplira cenu. Ni u nemackoj nisu jeftinije, diler za Nemacku drzi cenu na 50 eura za set od dve, sto je nenormalno, posto je to maltene cena Dubiqu stege, koja je opet, bolja.

Koliko znam Woodcraft ne salje nista u Srbiju, ali proizvodjac, Woddpecker salje. I ima distributera u Nemackoj, koji je bezobrazno skup.
User avatar
Zuba1970
Precizni šegrt
Posts: 99
Joined: 05 Nov 2016 23:12
Location: Beograd

Post by Zuba1970 »

Kupicu onda onda ove Stanley u koliko ih ovi na sajtovima gde se reklamiraju imaju na stanju. Dobijem ih posle par dana a ovo online ko zna koliko bih cekao.
Post Reply