Rezni disk za trsku

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
Post Reply
User avatar
Nied
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 15 Dec 2015 18:54
Location: Zagreb

Rezni disk za trsku

Post by Nied »

Pozdrav svim članovima foruma!
U potrazi sam za reznim diskom koji bi se mogao primeniti za rezanje trske. Pitam u ovoj temi je mislim da bi ta ploča trebala biti slična pločama koje se koriste za rezanje iverice. Dakle ono što se traži je da je ploča dosta tanka i da ima male zupce tako da rez bude gladak bez srha. Dosad sam za rezanje trske koristio ploču za inox 125x1mm ali s njom ide dosta sporo i rez ima srh. Isto tako zanima me koliko bi koštala neka jednostavnija stolna kružna pila koja bi mi mogla poslužiti za tu namjenu? Zasad koristim iskrinu bušilicu na koju namontiram nastavak za kružnu pilu sa spomenutom pločom. Nedostatak kod toga je i relativno nizak broj okretaja, mislim da ne ide preko 1500 o/min.

Hvala na predlozima
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Dobrodosao na forum.
Popuni u profilu odakle si (polje lokacija, pravila foruma), kako te ne bi uputili u drugu drzavu.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Malo sam trazio po netu, i koliko vidim niko ne koristi cirkular ili nesto njemu slicno za secenje trske.
Koristi se nesto sto lici na mesanca izmedju stonih makaza za lim, i ogromnog noza za burek :)

Ono sto mi pada napamet da bi moglo da radi a da je na "motorni pogon", bi bio list kao sto je na mesoreznicama. Naravno na daleko manjem broju obrtaaja nego sto je list cirkulara.
User avatar
феникс
Majstor majstora
Posts: 918
Joined: 14 Oct 2012 10:56
Location: Околина Новог Са

Post by феникс »

А да пробаш да позовеш на пример: http://www.trskapavlovic.com/ (нашао сам јер ми је помогао Google)
Па да питаш оног који то професионално ради за савет
Три пут' кратим ову летву и опет ми кратка! :forvonad:
Post Reply