Ormar sa civilukom

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
Post Reply
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Ormar sa civilukom

Post by Kole-Stolar »

Eeevo ovako, treba da napravim ormar sa civilukom i imam samo jednu muku :D
Dal da civiluk uradim tako sto cu ga pricvrstiti sa leve strane za stranicu i sa donje strane vijcima tj dal ce to biti stabilno ? civiluk je 100x40cm il mozda da ga ipak uradim tako sto ce civiluk ujedno biti pricvrscen za ceo komad i tako ce to biti i leda gornjeg dela.

Image
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Bolje kao ceo komad to jest ledja.
Ovako imas vezu samo na dve stranice koje su pod 90, ta veza je u boku iverice (na cepanje), jedan cosak "visi u vazduhu", i ako tu povuces, cas posla rascepis.
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

To je i moje mislenje no dvoumim se posto se radi o kombinaciji dva materiala e sad civiluk treba da bude istog dezena kao front pa sad mi nekako ne ide da onda unutrasnjost tj leda budu ista kao front a ovo ostalo unutra da bude dezen korpusa...
No da vidimo mozda ima jos neko neki predlog kako da to izvedem a da valja :)
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

Kole-Stolar wrote:pa sad mi nekako ne ide da onda unutrasnjost tj leda budu ista kao front a ovo ostalo unutra da bude dezen korpusa...
Ono što se ne vidi ne vidi se , tako da ako ti se u unutrašnjosti razlikuju dezeni, a napred idu vrata, baš je ovako problem :)...
Ja bi npr uradio ormar nezavisno, a dasku za čiviluk ušrafio u zid sa dva šrafa 6*100 (jer 2cmm bi prolazilo kroz dasku) i šrafove prekrio sa čivilucima i dasku sa donje strane, a može i bočno, pričvrstio sa dva šrafa 4*30 sa unutrašnje strane ormara i nema to gde :part:
Ali ako imaš materijala na pretek možeš i kao što ti je bole potvrdio, doduše, skraćuješ korpus ormara za 2 cm, povećavaš težinu, a i imaš problem oko montaže ako je u pitanju "džep" u zidu...
eto ti još jednog mišljenja :)
Last edited by -NIKOLA- on 10 Dec 2015 06:51, edited 1 time in total.
Post Reply