mašina za sudove visine 90 ili 95cm

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

mašina za sudove visine 90 ili 95cm

Post by Dule »

namerno sam napisao u naslovu šta me muči,ima li gde da se kupi da neko zna?
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

nema,ja kad imam povisenje koje trazi musterija,onda stavim iznad redovne visine(82 cm)blendu do radne ploce.

bas nedavno sam imao takvu varijantu :/
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

I nemoj tražiti dalje, nemoj pitati zašto, niti kako, sve je već probano. Dakle, ako je suđerica od onih kojima se vidi panel sa komandama, ukupna visina fronte sa panelom smije biti 72, a ponegdje i 73 cm. Ako je suđerica od onih kojima je kontrolni panel na gornjem rubu vrata, fronta može biti visine i deset metara, sve dok je donjim rubom poravnata sa ostalim frontama. Ovo je prilično karikirano, ali je točno.
Možeš doduše, ali samo ako si jako želiš zakomplicirati, to izvesti i ovako: https://picasaweb.google.com/1109943482 ... 5659053026
Ali, upozoravam te da sam ovo radio samo tri puta: prvi, zadnji i jedini.
Ovako treba: https://picasaweb.google.com/1109943482 ... 7883492162
Last edited by BILJEŽNIK on 29 Oct 2015 22:06, edited 1 time in total.
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Ima takvih perilica nemas frke.
Prosle godine samu ugradio perilicu u kuhinju cija je radna ploca zavrsavala na visini od 91cm od poda. Fronta je bila u jednom komadu. Bio sam sretan ko malo dijete kad sam shvatio kakva mi je perilica dostavljena za ugradnju. Sljedece nisu takve vec su bile nize. Eto bas sad radim na jednom projektu i pripasujem perilicu i tu malu blendicu ispod nje. Koliko majstora (sebe ne ubrajamo u to ipak mi je to hobi) toliko i rijesenja. Ja volim staviti tu blendu ispod perilice vizualno mi je puno ljepse to. Sliknut cu da vidite kako ja to odradim, nije pretjerano komplicirano...

Nego da se vratim na tvoje pitanje. Ima perilica i evo link na model od Electroluxa. Sad jel je to jedini model na trzistu ne bih rekao, al druge nisam vidio.

http://www.electrolux.hr/Proizvodi/Pran ... ESL8810RA/


Image
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Hvala na odgovorima,a sa druge strane mi je ne shvatljivo da se niko nije setio da to ponudi,ja imam sve više zahteva da bude viši donji deo od 85,pogotovo od kako sam od hafela dobio izložbeni pano na visini 95.........
User avatar
ST STOLAR
Majstor stolar
Posts: 445
Joined: 12 May 2009 15:45
Location: Pula

Post by ST STOLAR »

Svi modeli ugradbenih perilica imaju mogućnost podizanja njihovih nožica od 82 do 87-89 cm. Nisam se još sreo s perilicom koja to ne može a radi se o raznim brendovima.
User avatar
ZAAK
Majstor početnik
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2010 16:31
Location: Rijeka

Post by ZAAK »

Miele ima u ponudi perilicu visine 87 cm sa dodatnim podesavanjem prema gore ( neznam sada tocno koliko ). dakle to je perilica vislja 5cm od ostalih, ima u sifri XXL pa jos nesto.

No kada vec pricamo o perilicama, nedavno sam montirao Gorenje perilicu koja je iz aktualne ponude, kupljena kod Gorenje trgovca i cijenovno je bila negdje u gornjoj polovici cca
klasicne ugradbene dimenzije, visna 82cm. ali sada slijedi iznenadjenje, otvorim na montazi sablonu za frontu i fronta kotirana 71cm visine, moja fronte ( u biti sve fronte ) je 72 tj koji mm manje.
smontiram frontu da gore imam uobicajenu fugu ( mislim da se radilo o 4mm tj fronta je bila 716 ) i vrata se ne otvaraju do kraja-nisu paralelna sa podom. Naravno lupaju u donji dio perilice ( ne u coklu ) jer su duza za tih fuckin 1cm. Na srecu ljudi kome sam to radio nisu bili kod kuce pa sam na dnu perilice skinuo jedan kao "servisni poklopac" i dobio tih 1cm sto mi je trebalo.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

moja donja standard vrata su uvek 71cm :)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

@zaak
Naravnoucenije... citaj uputstva proizvodjaca i postupaj prema njima, a kad se ne uklapa u iskustvo i navike, dobro proveri sta tu nije na svom mestu :)
User avatar
ZAAK
Majstor početnik
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2010 16:31
Location: Rijeka

Post by ZAAK »

@mbole , pa i sam znas da se upute za upotrebu citaju tek kada iscrpis sve ostale nacine da dodjes do rijesenja ;)

kada samo ko vrata donjih elemenata neznam jesam li ikada vidio manja od 720 ( minus 3-4mm za razmak do radne ploce ). tj nikada nisam ( uzorak od vise stotina komada ) vidio sablonu za frontu perilice koja je bila manja od 720mm
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

za klasicnu masinu i klasicnu visinu kote radne ploce ide visina vrata od 71 jer ako su duza(vislja) hoce pri otvaranju da zapnu za soklu :sjuk:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

To se pomjerilo sa povecanjem debljine radne ploce sa 28 na 38mm, da bi dobio ukupnu visinu 85cm (sto je standard) moras smanjiti korpus sa 72 na 71cm.
Mnogi su to zanemarili jer se svi aparati mogu podici nogicana za taj 1cm, ali kako si vidio sa nekim aparatima moze doci do problema.
User avatar
ZAAK
Majstor početnik
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2010 16:31
Location: Rijeka

Post by ZAAK »

malo mijesate stvari, ajmo reci da u 99% slucajeva je ovakva situacija:
72cm korpus + radna ploca + noge
dakle donje fronte su visine 72 cm tj nesto malo manje da nebi zapinjale u radnu plocu. ja nikada nisam vidio donju frontu 71cm visine! pa to daje razmak izmedju fronte i radne ploce od 1cm! pa to je doslovno rupa za prst ugurati!
no opet govorim da su do sada sve koje sam vidio ( vise stotina... ) sablone za frontu perilice kotirane na 72cm. mada su ugradbene dimenzije visine perilica na nekih 5mm manje od 820mm tako da prica o debljini radne ploce, kompenziranju toga centimetra i korpusima od 71 je skroz promasena
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Većina novih kuhinja ima ploču 38 mm debljine , cokl 100mm + element 715 + ploča 38 = 853 mm visine , visina fronti 710 mm
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

ropee wrote:Većina novih kuhinja ima ploču 38 mm debljine , cokl 100mm + element 715 + ploča 38 = 853 mm visine , visina fronti 710 mm
Ja zavrsavam kuhinju na 91cm visine. Kuharice i one nize od 165cm visine prezadovoljne. Bilo je skepticnih, ali sve ih nagovorim i kazu da im puno vise tako odgovara. Cak sam i neke poslove dobio samo zato jer sam eto kod njene prijateljice napravio takvu visoku kuhinju i ona bi bas te visine. Povisite te kuhinje ljudi slobodno bit ce huharicama bolje.
Meni je visina fronte 76cm.
Post Reply