Zamena frontova na staroj kuhinji

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Pisao sam ranije, ja koristim 1.5/3 odnosno 2/4 bas zato sto mi 6 deluje previse. Do sad nisam imao problema.
Naravno to zahteva da je sve lepo iseceno, sto nazalost nije uvek slucaj, pazljivo sklapanje (pola milimetra ne deluje monogo, al ako je zazor tesan ume da napravi problem).

Zavisi i koji je materijal za kantovanje (dal radis tankom trakom, pa se dodaje tih 0.2-0.3 na na sirinu vrata ili ABS-om, pa je krajnja mera tacna), dal su sarke kako treba ili jeftine, to jest koliko lepo mogu da nose tezinu vrata...
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

mbole, ja mislim da danas sve prolazi kroz predfrezere i smanjuje se za debljinu trake.
Tako bi makar trebalo da bude
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

maricaiivica wrote:mbole, ja mislim da danas sve prolazi kroz predfrezere i smanjuje se za debljinu trake.
Tako bi makar trebalo da bude
Zavisi sa čim kantaš. Čitam tvoj i mboletov post i tek sad mi pade napamet da ja uvijek režem na istu mjeru, bez obzira da li kantam na kantarici ili ručno. Nikad nisam primijetio razliku :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Pegla bato, pegla :)

Te trake uglavnom jesu jako tanke (mada imam dole u podrumu kotur fundermaksove, koja i nije bas tanka), pa u 99% slucajeva ne primetis razliku, odnosno ne pravi ti problem, pogotovu ako ostavljas vece zazore.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Pegla je zakon!!!! Ja samo fronte kantam abs-om.
Post Reply