Veličina fronta, različiti smerovi otvaranja

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
Post Reply
User avatar
DataS
Majstor
Posts: 279
Joined: 28 Dec 2010 13:05
Location: Beograd

Veličina fronta, različiti smerovi otvaranja

Post by DataS »

Imam dilemu kako odrediti početnu veličinu frontova za element sa slike.
Element je veličine 80x80 cm, iverica 18 mm. Element je podeljen na dva ista dela i ploča (sredina ploče) je tačno na 40 cm.
Donji front se otvara nagore, koristit ću Aventos HK S, gornja dva fronta se otvaraju "normalno", ravne šarke.
Dilema je da li je linija razgraničenja na gornjoj ivici fiksnog dela koji prolazi kroz sredinu ili sredini tog fiksnog dela.
Odnoso da li je početna veličina (pa umanjujem po 3 mm sa svake strane) donjeg fronta 80x40,9 cm ili je 80x40 cm.
Slika je samo ilustracija, nemam u gornjem delu žičani element.
Image
Pretpostavljam da kod montaže Aventos HK S, od te linije računam položaj mehanizma i da je svejedno, odnosno verovatno bi sredina fiksnog dela bila granica i praktičnija dimenzija.
Ako bi išle klasične šarke i gasni amortizer koja bi se veličina uzimala.
Last edited by DataS on 02 May 2015 11:10, edited 1 time in total.
User avatar
ZAAK
Majstor početnik
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2010 16:31
Location: Rijeka

Post by ZAAK »

fronte bi trebalo napraviti da je visina gornje i donje jednaka

inace element je opticki prelos, sorry ako sam te uvrijedio ali ovo je 20god unazad barem
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

bolje bi izgledalo da su i gornje i donje fronte na podizanje
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
DataS
Majstor
Posts: 279
Joined: 28 Dec 2010 13:05
Location: Beograd

Post by DataS »

Pretpostavljam da ako se ide na iste dimenzije po vertikali, da u slučaju rešenja sa amortizerima, dole idu polukolenaste šarke.
AKo stavim dvoja vertikalna vrata, koliko je to staro? :)
Nisam još odradio frontove tako da je svaka primedba dobrodošla.
Nisu mi svi elementi ovakvi.
Pored izgleda fronta, mislim da izbor materijala, boje i ručice dosta utiče na konačan utisak i da ne mora baš da liči na konstrkcije od pre 20 godina.
Nemaš se zbog čega izvinjavati, zašto bih se uvredio.
Verovatno bi bi i gornji front iz jednog dela i otvaranje nagore bili u trendu. Ovakvo rešenje sa otvaranjem oba fronta istovremeno mi je preskupo, nezavisno otvaranje oba fronta nagore je nešto jeftinije, ali bih da bar u jednom delu koristim Aventos HK S. Ako uspem da obezbedim novac, onda za sve frontove.
Cena okova mi i pravi problem u izboru načina otvaranja i konstrukcije frontova.
Zato sam i postavio pitanje, pošto još uvek tražim najoptimalnije rešenje. Rešenje na slici mi je neki prosek u ceni, dole Aventos, gore šarke sa usporivačima.
Da li postoji neki sličan okov Aventosu HK S, od drugog proizvođača sa nižom cenom.

EDIT: ropee, dok sam pisao odgovor, napiso si upravo ono što sam i ja obrazložio.
Last edited by DataS on 03 May 2015 10:11, edited 1 time in total.
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Pokušaj nabaviti ovo: http://www.blum.com/hr/hr/01/10/60/
Trebati će ti i blumotioni za pante. Cijena u RH je manje od 20 eura za jednu frontu...
Last edited by BILJEŽNIK on 03 May 2015 14:44, edited 1 time in total.
User avatar
Rendisha
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 249
Joined: 09 Apr 2008 11:35
Location: Beograd

Post by Rendisha »

Radili smo nesto sa tim HK-XS i ispali su dosta slabasni. Ne secam se tacno velicine frontova ali su bili manji od ovog (doduse bio je MDF u pitanju) i tek "nategnuti" do kraja su uopste hteli da drze front u otvorenom stanju.
User avatar
DataS
Majstor
Posts: 279
Joined: 28 Dec 2010 13:05
Location: Beograd

Post by DataS »

Cena HK-XS je i kod nas slična.
Ali kad dodam šarke, izađe me skuplje od HK S po jednom frontu.
Čini mi se da je HK S praktičniji, a odgovara mi, pošto mi frontovi nisu viši od 40 cm.
Kad pomnožim cenu sa brojem frontova, izađe poprilično.
Post Reply