siroka vrata i klap sarke

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
rekreativo
Šegrt
Posts: 37
Joined: 17 Dec 2014 00:16
Location: Beograd

siroka vrata i klap sarke

Post by rekreativo »

Imam front vrata dimenzija sirina 70cm x visina 45cm.
Da li bi klap sarke drzale tako siroka vrata,plasim se da se vrata ne izvale iz korpusa na mestu sarki?
Da li postoji neki nacin da olaksam posao drzanja vrata sarkama, s obzirom da je prilicno velik krak 70cm?
Ili postoji neko drugo resenje ,sistem za otvaranje takvih vrata oko krace strane?

Hvala
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ako ikako mozes, preseci ih, ili prepravi da se otvaraju na gore.
I samih 70 sirine je preveliko, a jos kad je u kombinaciji sa tako malom visinom...

Ko sto kazes, poluga je prevelika. Sarke ce i izdrzati (kvalitetnije naravno), al bojim se da srafovi u univeru nece.
User avatar
rekreativo
Šegrt
Posts: 37
Joined: 17 Dec 2014 00:16
Location: Beograd

Post by rekreativo »

Da tako sam i mislio, gotovo da nema sanse da prekratim taj front, a sa drugim frontom pravi ugao pa nisam hteo da se otvara na gore je mi ostaje razmak u uglu...
Jel moguce nekako dodatno "pomoci" sarkama, srafovima , nekim sistemom a da zadrzim velicinu fronta i nacin otvaranja
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Nisi napisao od kog su materijala. Ako su od mdf, onda tesko da ce biti dobro zbog vece tezine. A ja sam sam stavljao kod sebe od univera sirine 69cm, visine 54 i 58cm (sa po 2 sarke) i 130cm visine sa po 3 sarke (imam ukupno 6 takvih krila) i to solidno drzi. Ponekad se malo poremeti podesavanje sarki usled oslanjanja na vratanca, ali drze svoju tezinu i srafovi nisu ni mrdnuli niti se sta odvalilo. Tako mi stoji i funkcionise vec 5-6 godina. Znaci, drzace i sa po 2 sarke, samo nemoj da se kesas na njima, ako se nekad malo i olabavi, samo dotegnes.
User avatar
rekreativo
Šegrt
Posts: 37
Joined: 17 Dec 2014 00:16
Location: Beograd

Post by rekreativo »

Materijal je univer i front(thermopal) i korpus(kronoswiss)
Taj front je na visini 2 m tako da se nece cesto otvarati, trenutno je napravljen da se otvara na gore ali zbog susednog fronta s kojim pravi ugao da bi se mimoisli ruckama mora da ih odaljim pa ostaje rupa u uglu, ako bih ga stavio da se otvara klasicno onda bi ugao izgledao mnogo lepse na oko. Samo me plasi da li ce izdrzati, univer srafovi sarke nije problem staviti i 3 sarke( mada ne vidim poentu na 40tak cm visine)
User avatar
BG ACA
Majstor
Posts: 266
Joined: 22 Nov 2013 07:53
Location: BGD

Post by BG ACA »

U gornjoj zoni stavi dve sarke.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ako ce se retko otvarati, na strani suprotnoj od sarki, na dnu vrata, zasrafi neku kockicu, ili recimo plasticni ugaonik, tako da se vrata kad su zatvorena oslone preko toga na dno korpusa.
Bar kad su zatvorena, sarke nece biti toliko opterecene.
User avatar
rekreativo
Šegrt
Posts: 37
Joined: 17 Dec 2014 00:16
Location: Beograd

Post by rekreativo »

Probacu da prisrafim neku ugaonu spojnicu plasticnu u ugao fronta , pa da vidimo kako ce izgledati i koliko ce izdrzati...i stavicu tri sarke samo da izbusim dodatne rupe na frontu za njih... Bice jedinstven front pun rupa za sarke i po sirini i visini ☺
User avatar
rekreativo
Šegrt
Posts: 37
Joined: 17 Dec 2014 00:16
Location: Beograd

Post by rekreativo »

Jedno mozda malo off topic pitanje al da bezveze ne otvaram novu temu...
Na kojoj razdaljini od horizontalne ivice fronta se montiraju rucke obicno, da li ima neko pravilo ili onako na oko ?
User avatar
aleksandar111
Precizni šegrt
Posts: 57
Joined: 20 Nov 2013 18:34
Location: Herceg Novi

Post by aleksandar111 »

rekreativo wrote:Jedno mozda malo off topic pitanje al da bezveze ne otvaram novu temu...
Na kojoj razdaljini od horizontalne ivice fronta se montiraju rucke obicno, da li ima neko pravilo ili onako na oko ?
Obicno ide na 4cm kako god ih stavljam. Pozz
Umetnost je znati zanimljivo pričati, ali je jos veća umetnost znati pažljivo slušati
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

Image

Dimenzije fronta 85*55 :D
User avatar
rekreativo
Šegrt
Posts: 37
Joined: 17 Dec 2014 00:16
Location: Beograd

Post by rekreativo »

@Nikola
6 komada, al si ga napravio svaka cast... Nema kud da mrdne
Izbusio sam rupe za tri sarke pa cu sutra montiram ..pa da vidim
Da li ce drzi... Majstor koji busio rupe odmah kaze velika su za sarke...
Ostaje da vidimo
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Stavi na vrata neki ovakav prihvatnik da olaksa sarkama kad su u zatvorenom polozaju!
http://www.conty.hr/identimage?acIdent=EM9284405
User avatar
rekreativo
Šegrt
Posts: 37
Joined: 17 Dec 2014 00:16
Location: Beograd

Post by rekreativo »

Da to su mi vec savetovali u prethodnim postovima... Stavio sam tri sarke( 2 u gornjem delu) i deluje ok ,videcemo posle upotrebe...

Da li neko zna gde mogu naci alu ramove za frontove ( peskirano staklo kao ispuna) ali da bude inox boje, ili nesto jako slicno inoxu.. Svuda gde sam trazio ima srebro, hrom sjaj, svetlo mat.. Itd ali nigde ne nalazim inox ili bruseni inox
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ako u profilu upises odakle si (polje lokacija, pravla foruma), mozda te neko i posalje u pravu drzavu, i ne dalje od 100 Km od mesta gde zivis :)
Post Reply