Kako ispravno fiksirati kuhinju na zid?

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
Burgija
Šegrt
Posts: 46
Joined: 09 Dec 2010 11:25
Location: Zagreb

Post by Burgija »

Da malo proširimo temu na iznimke
Kada zid kao na slici niže ima ulegnuće (konkavan), upotreba L kutnika može biti prilična muka da se sve dotjera u "ravninu"
Å ina tu djeluje kao rješenje koje ostavlja bolju mogućnost regulacije

Image

Ili primjer u kojem treba u gornjem dijelu podmenuti između leđa i zida kako bi element ostao u vagi
U ovom slučaju šina ostavlja više manevarskog prostora
Image

Koristite li ovakve regulatore za horizontalno poravnanje?
U kombinaciji sa šinom, ostavljaju dosta mogućnosti za regulaciju.
Možda jedna zamjerka, da bi se moglo regulirati bez odmicanja dna elementa od zida ili skidanja elementa, dno mora biti kraće u odnosu na bokove

Image
User avatar
prodek
Šegrt
Posts: 24
Joined: 07 Dec 2019 09:59
Location: Beograd

Post by prodek »

Mislio sam na nosace kuhinjskih elemenata, koristio sam termin L profili jer ih je neko na forumu na nekoj temi tako nazvao pa mi je to tako ostalo.

Hvala profesore.

@burgija

Zid je ravan, masinsko malterisanje, novogradnja, pa se nadam da nece biti problema oko nivelacije.
Vec sam narucio materijal nisam se opredelio za sinu, mrzelo me da uvlacim ledja elemenata, komplikovalo bi mi zivot
a kacenje sa odstojanjem za debljinu sine mi se ne svidja iako vidim da i Ikeine kuhinje se montiraju bas tako.

Nadam se da necu imati problema sa L nosacima.

Kuhinja mi je zatvorena, pa ako i nesto ne slozim idealno zamerice samo supruga.

Kao sto rece Bole negde naviknes se za samo nekoliko dana.
Last edited by prodek on 11 Feb 2021 20:17, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sina se i meni vise svidja kao resenje, ali iz drugog razloga.

Najpre, na sini mozes da biras gde ce ici tiplov. A to cesto nije mala stavka, kada u kuhinji imas gomilicu cevi, struje...

Druga stvar je da 5 malih tiplova drzi mnogo bolje nego jedan veliki. Jednostavno je veca povrsina zida za koju "hvataju", a ko sto rekoh... problem je uvek u zidu.
User avatar
cronnin
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 05 Jan 2017 01:05
Location: Beograd

Post by cronnin »

Треба на накачим неку иверицу на зид. Рупе су већ избушене, типлови су унутра, али није савршено у либели.
јма ли неки трик, без да мерим лењиром и цртам по зиду и плочи, да знам где да бушим иверицу да то после буде водоравно?
Last edited by cronnin on 02 Jul 2021 02:59, edited 1 time in total.
Post Reply