kako rešavate visinu mašine za sudove kada je kuhinja 100cm visine

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Postoji jedna sitnica koja j... stvar, svi teraju modu i stavljaju coklu ispod elemenata, a ta cokla te sprecava da stojis kako treba dok radis i najvece opterecenje trpe bas ledjni misici.
Ako umesto 85 stavis 100cm visinu, mogu se pojaviti i drugi problemi, kao na primer visina slavine ako je na zidu ili visina ventila i uticnica, pa onda i visina gornjih elemenata od donjih.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nemam coklu ni pod razno. Jedan razlog je upravo da bi noge mogle da pridju blize, a drugi je sto se mnogo lakse cisti, nema zadrzavanja vlage, nema lepog tamnog mesta za visenoge zivuljke...

Sto se tice visine slavine, to se resava izborom odgovarajuce slavine odnosno lule (dal ide na dole ili na gore i kolika je razlika u visini izmedju tacke kacenja i izliva), mada, danas je sve cesci donji razvod.

Sto se tice uticnica, u starim kuhinjama ih i onako nema dovoljno (mada ih cesto nema dovoljno i u novogradnji), pa se tu uglavnom snalazim Legrandovom kanalicom u koju ubacim cetri pet uticnica i prikacim je ili za zid tik ispod gornjih elemenata ili na dno gornjih elemenata (uticnice su dovoljno dobre da drze gajtan da ne ispadne iako visi na dole).
Samo na par mesta sam video uticnice koje su bile bas nisko (i to zato sto je postojao prozor). Najcesce su bar 30-tak cm iznad standardne visine ploce.

Rastojanje donjih i gornjih moze da bude problem, ali ako si plocu podigao za 10cm, podignes i gornje elemente za 10cm. Posto je najveci broj ljudi danas bar toliko visi nego u doba kada je standard pravljen (pre 60-tak godina) dodjes taman na isto.
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Nedavno sam ugradio perilicu u visinu kuhinje od 91cm i taj model perilice je dozvolio visinu fronte od nekih cca. 77cm. Kompletno se otvara fronta bez ikakvih problema. Taj model perilce ima mogucnost ugradnje fronte visine do neih 87cm ako se ne varam bez ikakvog rezanja foronte. Napravili su klizni sistem fronte, tj. kad se otvara fronta i prije nego dno zapne u perilicu mozes frontu povuci gore i time otovriti perilicu do kraja.
Uglavno sistem fini i nisam morao stavljati lajsnicu ispod fronte i time narusavati cjelinu. Model je neki od Electroluxa.
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Nadam se da će i ostali proizvođači prihvatiti takvo rješenje iako do sada nisam ni čuo za to. U sadašnje vrijeme je, sa mjerama po standardima iz pedesetih, prava gnjavaža uklopiti suđericu - perilicu - mašinu za sudove u modernu kuhinju.
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

BILJEŽNIK wrote:Nadam se da će i ostali proizvođači prihvatiti takvo rješenje iako do sada nisam ni čuo za to. U sadašnje vrijeme je, sa mjerama po standardima iz pedesetih, prava gnjavaža uklopiti suđericu - perilicu - mašinu za sudove u modernu kuhinju.
Nism ni ja do sad to vidio. Krenuo da cu piliti frontu kad ono gledam uputsvo i ne vjerujem da to pase pa onda jos taj klizni sistem. Kad me pitaju koju perilicu da uzmu Electrolux je preopurka uvijek. Najjednostavnije mi je montirati frontu na nju. Makar i bosch prolazi. Gorenje mi je koma sto se toga tice...
[url]http://www.electrolux.hr/Proizvodi/Pranje_posuđa/Perilice_posuđa_60_cm_širine/[/url]
odaberite visina perilice 850mm i to bi trebali biti ti modeli. Mozda su i drugi proizvodjaci poceli sa tim ne znam.
Post Reply