kako rešavate visinu mašine za sudove kada je kuhinja 100cm visine

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

kako rešavate visinu mašine za sudove kada je kuhinja 100cm visine

Post by Dule »

Imam zahtev da kuhinja bude visine do vrha radne ploče 100 ili 105cm(radna ploča 38mm)
kako da rešim mašinu za sudove?
User avatar
ZASto
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 238
Joined: 01 Dec 2013 11:15
Location: Београд, Врачар
Contact:

Post by ZASto »

Kolika li je ta mašina za sudove :(
Kod mojih ruku delo je gornja ivica radne ploče na 93cm, da bi ispod stao frižider :)
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

ako je mašina ugradna , vanjska vrata postaviš veća , a unutra neku maskicu
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Par varijanti, u zavisnosti sta se bolje uklapa.
1. Ako ti se visina uklapa sa nogicama, i masina je za ugradnju, napravis napravis korpus u koji ubacis masinu, i to je to. Dobijes ujednacen izgled kuhinje. Moze i da se kombinuje sa varijantom 3.
2. Ako masina nije ugradna (ima svoja vrata), napravis "platformu" tj obicnu tablu univera sa 4 nogice i postavis je na nju. Obicno je masini dno malo uvuceno ispod vrata, ili cak ta donja maska moze da se skine, pa tu mozes da postavis nisku lajsnu kako se ne bi videla ivica i da vizuelno uklopis sa ostatkom.
3. Masinu postavis na pod, a iznad masine napravis fijoku. Mana je sto se ako imas nogice na ostatku kuhinje prekida vizuelni utisak, prednost jedna fioka vise, a njih nikad dosta. Cak i ako je plitka, uvek ima sta ce u nju da se smesti.

Sve u svemu moras da se uklapas prema samoj masini.
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

mašina standardna visine 82cm,ugradna
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

A kolke su ti nogice?
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Slobodno je spusti do kraja a iznad nje postavi policu zatvorenu sa stražnje strane ili unutarnju ladicu, prostora po visini će biti oko 14 cm za visinu radne plohe od 100 cm. Fronta u tom slučaju može biti jednaka ostalim frontama.
User avatar
Oxymoron
Šegrt
Posts: 49
Joined: 10 Apr 2010 12:13
Location: Kiseljak

Post by Oxymoron »

Ja sam ovako radio

Image
100put crtaj, jednom prodaj
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Ta fijoka je lepse da bude ispod masine. Ja sam tako stavio ispod ugradne rerne, a za masinu bi trebalo malo i ojacati zbog vibracija. Inace visina radne ploce od metar nije bas zgodna jer se kuhinja ne pravi da bi je koristila samo jedna visoka osoba, mada, kako musterija hoce tako mu i napravi. Ja sam isto dosta visok i imao sam visinu ploce od 95cm, to nisam ja pravio, a posle sam vratio na standard kad sam pravio novu.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Pezzo wrote:Ta fijoka je lepse da bude ispod masine.
Ti si verovatno na porodjaju izasao na DUPE kad si sav KONTRA od svih nas :smejanje::smejanje::smejanje:

pa di moze biti fijoka ispod masine za sudove ?????
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

A sto ne moze ?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nevolja sa tim standardom je sto je postavljen 1950 i neke, kada je prosecna visina bila daleko manja nego danas.

Ne bakcem se vise po kuhinji, osim da secnem sebi malo slannnice (davno sam prestao da budem samac :)), ali na mojih 183 i te kako su bolela ledja dok sam kao momak kuvao i pogotovu dok sam prao sudove.
Zena je 175 i od kad sam podigao kuhinju na 95 daleko joj je lakse (hteo sam jos, al posto sam preradjivao postojecu i dizao samo nogicama, nije moglo).
Snajka je isto 175 i vise je nego zadovoljna sa 105 gornjom povrsinom ploce.

U principu, ne postoji neki problem da fijoka bude ispod masine. Ali ako bi bila ispod, to bi znacilo da je fioka skroz na nivou poda, ili veoma plitka, reda 10cm, posto ti 10 ode na nogice (ugradna rerna je mnogo niza od masine). Fioka skroz gore je dosta korisnija, odnosno mnogo lakse joj se pristupa, nego da je na dnu. Kod rerne je druga prica, posto bi rerna bila prenisko da lezi skroz dole.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

eto sve ti receno,pa dodaj jos pokoja kap vode od sudova....:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

ja sam od tebe viši 10 cm pa me ne bole ledja :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ti si se bice na vreme ozenio, pa ne znas kako je prati sudove :)
Mi koji smo docekali malo starije dane kao momci (ni mene ledja nisu bolela sa 20) docekali smo i bolove u krstima :(

Salu na stranu. To sto nekoga bole a nekoga ne bole ledja je individualno. Jednostavno neko ima izdrzljiviju kicmu.
No taj polozaj sa blago savijenim ledjima je ubedljivo najnezgodniji i veoma opterecuje kicmu (morao sam da naucim i takve stvari, posto sam imao problema sa njom).
Post Reply