kuhinja bez rucke

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
matrix
Precizni šegrt
Posts: 50
Joined: 08 Nov 2007 20:47
Location: Dubrovnik

kuhinja bez rucke

Post by matrix »

Pozdrav
Molio bi vas pomoć,trebam napravit kuhinju bez ručki,znaci da bi stavljao alu rucke c oblik pa me zanima kako ugradit istu za perilicu.Visina kuh.je 72+15cm nogice
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ne razumem? Pa jel bez rucki ili ima te rucke C oblika?
User avatar
ZAAK
Majstor početnik
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2010 16:31
Location: Rijeka

Post by ZAAK »

visina kuhinje je perilica + alu profil + radna ploca. dakle profil ide iznad perilice sto znaci da su korpusi visoki cca 77-78 zavisno od alu profila
User avatar
ST STOLAR
Majstor stolar
Posts: 445
Joined: 12 May 2009 15:45
Location: Pula

Post by ST STOLAR »

I obvezno jedna vezna polica iznad perilica a iza c profila ako ti je perilica između elemenata da ju imaš za što pričvrstiti. Ne možeš stavljati nogice od 15 cm. jer će ti kuhinja doći previsoko
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ah, sad sam ukapirao, to je lajsna koja ide po gornjoj ivici vrata.

Sto bi 15cm nogice podigle kuhinju previsoko? Zavisi koliko je celjad u kuci visoka :)
Kod burazera smo pravili kuhinju kojoj je ploca na metar visine, i ne da nema problema, nego je mnogo udobnija za rad od one visoke 80.
User avatar
ZAAK
Majstor početnik
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2010 16:31
Location: Rijeka

Post by ZAAK »

pa ovo za 15cm visine je samo upozorenje i sasvim je na mjestu. kuhinje su uobicajeno visoke 86 ili 91cm ( sa najcescom 38mm debeom radnom plocom ). u slucaju ovih profila kuhinja je minimalno visoka ( ako ima perilicu naravno ) 91-92cm , sa nogama od 15 dolazi na 96-97. Dakle ipak van prosijecnih dimenzija. Mada misljenja sam da kuhinja visine preko 95cm je ogromna u volumenu i izgleda prilicno cudno ( necu reci ruzno ) u prosijecnim ( obicno premalim ) exYU stanovima

@mbole, nisam siguran dali si ti nas razumio o cemu se radi ali uguglaj "gola profile" i stavi pretrazivanje po slikama, shvatices u 5 sekundi o cemu se radi
Last edited by ZAAK on 13 May 2014 12:00, edited 1 time in total.
User avatar
ZAAK
Majstor početnik
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2010 16:31
Location: Rijeka

Post by ZAAK »

e da, jos jedno upozorenje, na Hr trzistu se koliko sam vidio mogu dobiti dva tipa tih profila. jedni imaju bas trgovacko ime "Gola" i ima ih Forest, Elgrad. Takodjer ih proizvodi Rujz ( vecinom Iverpan ) i istih su dimenzija
SCH ima u ponudi nesto drugacije profile. Najbitnija razlika je kod gornjega profila tj J profila. On je cca 10mm nizi od od ovih prvih i ako ne zelis modificirati ( piliti ) njegove nosace onda korpuse moras raditi bez prednje traverze. Taj profil je zamisljen da osim nazovimo "rucke" ima i ulogu prednje traverze korpusa
User avatar
Z@P
Majstor početnik
Posts: 114
Joined: 05 Mar 2010 14:45
Location: BG-UE

Post by Z@P »

???
Sad sam ja zbunjen
ako je to ovo
[url]http://www.emuca.com/documentos/Catálogo%20Técnico/ref_00007/ref_00044/ref_00081/ref_01556/Documentacion/CATALOGO%20WEB/ES/IM_89171.pdf[/url]

zar nije dovoljno samo gornja sina i vrata na masini??? pitanje je da li ta sina smeta masini?? ali ili podici visinu ili pustiti malo dublje elemente :forvonad:
Last edited by Z@P on 13 May 2014 12:39, edited 1 time in total.
User avatar
ZAAK
Majstor početnik
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2010 16:31
Location: Rijeka

Post by ZAAK »

jedini nacin je da sina ide preko perilice. naravno ako pricamo o potpuno ogradbenoj perilici. i tada vrata masine nisu vise par mm niza od masine vec par cm vislja da vrata preklope dio profila
User avatar
matrix
Precizni šegrt
Posts: 50
Joined: 08 Nov 2007 20:47
Location: Dubrovnik

Post by matrix »

ZAAK wrote:visina kuhinje je perilica + alu profil + radna ploca. dakle profil ide iznad perilice sto znaci da su korpusi visoki cca 77-78 zavisno od alu profila
To je to,povecavam visinu kuhinje za gornji L profilC:stolt:
Hvala
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

ZAAK wrote:... Mada misljenja sam da kuhinja visine preko 95cm je ogromna u volumenu i izgleda prilicno cudno ( necu reci ruzno ) u prosijecnim ( obicno premalim ) exYU stanovima

@mbole, nisam siguran dali si ti nas razumio o cemu se radi ali uguglaj "gola profile" i stavi pretrazivanje po slikama, shvatices u 5 sekundi o cemu se radi
Mozda nekome izgleda ruzno, al "mene ledja vise ne bole", a ni moju ni burazerovu lepsu polovinu. Ta mera od 80 je po standardu od pre bar 60-tak godina. U medjuvremenu su generacije postale mnogo krakatije. Tako da kad radis nesto na tih 80 iole duze vremena, moras da budes malo savijen, a to je onaj najgori moguci polozaj. Jos kad nesto radis u sudoperi, kada su ti ruke za jos 10-20cm nize, pa se dodatno savijes... Znam, bio sam samac 10-tak godina :)

Izmedju lepe i kuhinje od koje ne bole ledja, pogodi koju cu uvek da izaberem :)

Zanimljiv je ovaj sistem sa lajsnama, nisam to vidjao ranije. Moracu malo da ga prostudiram.
User avatar
ST STOLAR
Majstor stolar
Posts: 445
Joined: 12 May 2009 15:45
Location: Pula

Post by ST STOLAR »

Evo jedne moje sa gola c profilima koji su u zadnje vrijeme dosta popularni.
Image
Image
Image
Image

Visina korpusa je 79cm. +10 cm. noge + 38mm. Rp.= 93 cm. naravno da standard od 85 cm više nebi trebao biti standard nego se kuhinja treba izrađivati po želji i visini onoga tko će ju koristiti. Ali mislim da je visina od 98 cm koliko bi ova kuhinja došla sa nogama od 15 cm za večinu ljudi previsoka. Ja sam visine 175cm. a žena 160 cm. i kuhinja 91cm. nam je taman.
Last edited by ST STOLAR on 14 May 2014 07:45, edited 1 time in total.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Pa ako vama odgovara 6 cm više od standarda koliko će odgovarati onima koji su visoki?
User avatar
ZAAK
Majstor početnik
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2010 16:31
Location: Rijeka

Post by ZAAK »

@ST stolar , meni se ovdje jedino ne svidja kako si frizider rijesio. kada nemas dvostruki visoki element da ga razdijelis vertikalnim profilom onda mi je puno elegantnije rijesenje da se u bok fronte ( nazovimo kantiranu stranu ) ufreza mala alu rucka. naravno alu rucka je vidljiva samo bocno
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

ST STOLAR wrote:Ja sam visine 175cm. a žena 160 cm. i kuhinja 91cm. nam je taman.
Ja sam 183, burazer oko 190, zena 175, snajka i ona tu negde, tako da nama taman pase za 10-tak cm visa.
Post Reply