kuhinja bez rucke

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
ST STOLAR
Majstor stolar
Posts: 445
Joined: 12 May 2009 15:45
Location: Pula

Post by ST STOLAR »

ZAAK wrote:@ST stolar , meni se ovdje jedino ne svidja kako si frizider rijesio. kada nemas dvostruki visoki element da ga razdijelis vertikalnim profilom onda mi je puno elegantnije rijesenje da se u bok fronte ( nazovimo kantiranu stranu ) ufreza mala alu rucka. naravno alu rucka je vidljiva samo bocno
Kuhinja je takva po želji kupca jer sam morao kopirati nekakvu kuhinju iz kataloga koja je bila ovako riješena. Ovo je puno kompliciranija izvedba od one koju ti predlažeš a to što predlažeš ja i prakticiram već i upravo radim jednu na taj način :oskyldig:
User avatar
ST STOLAR
Majstor stolar
Posts: 445
Joined: 12 May 2009 15:45
Location: Pula

Post by ST STOLAR »

mbole wrote:
ST STOLAR wrote:Ja sam visine 175cm. a žena 160 cm. i kuhinja 91cm. nam je taman.
Ja sam 183, burazer oko 190, zena 175, snajka i ona tu negde, tako da nama taman pase za 10-tak cm visa.
Pa zato sam i napisao da standard od85-86 cm. ne bi trebao biti standard nego da se radi prema visini onoga tko će ju koristiti.
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

@ st stolar
ovo nije komentar tvoje izvedbe vec komentar trazenja kupca. Ove podignute pecnice su mi pre super stvar. Ubila si je 60cm radne ploce sjajno. A koja je poanta povisene pecnice uopce? Kad meni objasnjavaju zasto hoce podignutu pecnicu (a redovito ih pitam) kazu zato da se ne moraju saginjati kad hoce vidjeti u nju. A kraj pecnice stoji perilica sudja koja se koristi puno cesce i u nju ti nije problem se saginjati i po 15tak puta dnevno. Eto pa ako netko moze dati jos neki razlog za povisenu pecnicu bio bih zahvalan.
Druga je stvar kad imas 10metara pa radis i frizider i jos kolonu za namirnice pa u sredinu stisnes pecnicu, ali ova kuhinja je zaista mala.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Rerna je za razliku od masine za sudove, vrela, i treba prilicno voditi racuna kada se sa njom barata. Obicno iz nje vadis neki pleh koji je jos pun vrele masti, pa moras dobro da pazis da to ostane horizontalno itd itd... A to sve nije bas najjednostavnije kad si savijen.
A prljavi/cisti sudovi jedino mogu da padnu i da se polome.
U krajnjoj liniji, ako imas dva zla, skini bar jedno, ako drugo vec ne mozes (da podignes i masinu za sudove).

Naravno u slucaju male kuhinje, postavlja se pitanje sta je svrsishodnije, veca radna povrsina ili zgodniji pristup rerni.

Ja sam svojevremeno u starom stanu, zbog slicnog problema (nije bas bila premala kuhinja, al je bio nezgodan raspored), cak razmisljao da rernu provucem kroz zid :) tako da joj vrata budu u ravni sa zidom. Zid je bio relativno tanak (10-tak cm od punih gipsanih tabli), a sa druge strane je bio prostor u trpezariji koji je bio prilicno neiskoristiv (neko udubljenje u koje bi eventualno mogla da stane nakakva polica).
I i dalje mi se cini da je to jako dobra ideja za konkretan prostor. To retko gde moze da se izvede, al mozda treba razmisliti.
User avatar
ST STOLAR
Majstor stolar
Posts: 445
Joined: 12 May 2009 15:45
Location: Pula

Post by ST STOLAR »

djuro2 wrote:@ st stolar
ovo nije komentar tvoje izvedbe vec komentar trazenja kupca. Ove podignute pecnice su mi pre super stvar. Ubila si je 60cm radne ploce sjajno. A koja je poanta povisene pecnice uopce? Kad meni objasnjavaju zasto hoce podignutu pecnicu (a redovito ih pitam) kazu zato da se ne moraju saginjati kad hoce vidjeti u nju. A kraj pecnice stoji perilica sudja koja se koristi puno cesce i u nju ti nije problem se saginjati i po 15tak puta dnevno. Eto pa ako netko moze dati jos neki razlog za povisenu pecnicu bio bih zahvalan.
Druga je stvar kad imas 10metara pa radis i frizider i jos kolonu za namirnice pa u sredinu stisnes pecnicu, ali ova kuhinja je zaista mala.
Da znaš da jako djelim tvoje mišljenje i upravo sebi radim kuhinju s kojom sam si "zakomplicirao" život. Ideja je bila dignuti pečnicu i perilicu ali zbog nedostatka prostora pečnica je završila u otoku a perilica je podignuta. Postaviti ću slike kad ju završim.Kad kažem da sam si zakomplicirao život onda mislim na to što kuhinju radim u rustikalnom stilu pa su mi komplet vrata i sve vidljive stranice od jelovine koju četkam da dobijem izbrazdanu strukturu a radna površina je od getacora... tako da se ubih od posla s njom.
A ljudima kad uopće daš ideju da dignu perilicu odmah te čudno gledaju pa je slijedeće pitanje dali se to uopće može... kako će to izgledati...ma nismo to nigdje vidjeli... ma ne ne ne bi ja to ....pečnicu ćemo gore!
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

da li sam dobro skužio, ako se stavljaju gola profili onda se moraju frezati rupe za profil u bočnim stranicama korpusa?
User avatar
ZAAK
Majstor početnik
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2010 16:31
Location: Rijeka

Post by ZAAK »

ubodna pila ce zadovoljavajuce rijesiti to, ne savrseno ali za 9 od 10 sigurno ;)
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

koliko se smanjuju fronte ako se stavljaju ti profili? i na što treba paziti kod postavljanja?
Post Reply