ruckice za kuhinju

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

ninja wrote:čovjek hoće ručkice cijelom dužinom fronte, tako da nažalost, morat ću se zezati sa onima
Kao sto je napisano ove ruckice koje sam ti ja naveo prodaju se u duzini od 275cm. Neces raditi takvu frontu koja ti ta ruckica nece pokriti. Cijela duzina funkcionira samo na ladicama. Ako ces imati frontu koja se otvara na spojnicu ne mozes staviti ruckicu cijelom duzinom jer ce zapeti u susjednu frontu prilikom otvaranja. Osobno mi se cini jednostavnije izrezati ruckicu i zasarafiti ju nego se zezati izradom utora.
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

uf, uopće nisam razmišljao da bi mogle zapinjati ove na vratima prilikom otvaranja, hvala na tome.
Tek sam sad skužio da su te koje si mi ti predložio na šaraf, da to je puno jednostavnije. Budem vidio sa čovjekom da li mu te odgovaraju, čine mi se jako slične.
Last edited by ninja on 16 Jan 2017 22:09, edited 1 time in total.
User avatar
ZAAK
Majstor početnik
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2010 16:31
Location: Rijeka

Post by ZAAK »

pa postoji "sarka za debela vrata" i bez problema funkcionira sa ovakvi ruckama u punoj duzini fronte ( vertikalna fuga izmedju fronti cca 3mm )
User avatar
nikola28
Majstor majstora
Posts: 566
Joined: 22 Jun 2010 18:40
Location: Lazarevac

Post by nikola28 »

ZAAK,mislim da nije problem u debljini vrata,nego sto kad se otvore vrata sa tom ruckom koja ide celom duzinom vrata da ce rucka da udara u vrata koja su pored...
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

nikola28 wrote:ZAAK,mislim da nije problem u debljini vrata,nego sto kad se otvore vrata sa tom ruckom koja ide celom duzinom vrata da ce rucka da udara u vrata koja su pored...
mozda je zaak i u pravu. Nisam gledao mozda ona spojnica od 170 stupnjeva moze izbaciti frontu dovoljno van da ne zapinje. Bez gledanja ponovno u te ruckice mislim da vire nekih 2cm iz fronte sto znaci sveukupno 4cm fronta mora biti izbacena van da bi se mogla otvoriti. Mozda i postoji, ali je sigurno skuplje od standardne spojnice od cca 1€ makar cijena i ne igra tako veliku ulogu jer nema tog jako puno pa da ce se tako puno ustediti.
Mozda i postoji nisam obracao paznju na to.
User avatar
ZAAK
Majstor početnik
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2010 16:31
Location: Rijeka

Post by ZAAK »

nikola28 wrote:ZAAK,mislim da nije problem u debljini vrata,nego sto kad se otvore vrata sa tom ruckom koja ide celom duzinom vrata da ce rucka da udara u vrata koja su pored...
nece, zato jer kada su vrata otvorena tada sarka "gurne vrata prema korpusu" , napravio sam jednu kuhinju sa njima, Blum sarke, alu profili po cijeloj duzini vrata
Last edited by ZAAK on 19 Jan 2017 21:52, edited 1 time in total.
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

a koji je to pant za debela vrata? to je onaj za 170 stupnjeva ili neki drugi?
imaš li sliku te kuhinje?
Post Reply