Krivolinijsko secenje iverice

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

A zar nemisliš da bi purpjena bila malo mekana za ovo?Nego padne mi na pamet jedna ideja,ovako da uzmem neku staru lamelu od nekog kombija ili tamića višak odrežem da dobijem ravnu površinu s jedne strane i na nju pričvrstim šper ili nešto slično na šta bi išla šmirgla?Nego metabo imaš mail mislim da je uspjelo slanje.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Å TRKIĆ wrote:A zar nemisliš da bi purpjena bila malo mekana za ovo?
Moguće, rekao sam da je ovaj post verovatno za razbibrigu. Mada, kad pogledam disk kod moje šlajferice ne deluje mi mnogo čvršće od purpene.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14952
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sad gledam malo bolje (nikad do sad nisam pogledao), povrsinu ploce za Festov Rotex. Jeste jako sitan cicak, al je ipak manje vise obican cicak. Drugim recima na njega nece da se uhvati nista sto nema odgovarajucu podlogu (recimo obicna smirgal na platnu nece da se drzi). Opet podloga koja se hvata za njega a naneta je na smiglu, nije klasicna "loop", vec vise deluje kao najobicnije veoma tanko cupavo platno.
Recimo, na delta brusilici postoji čičak podloga koja je zalepljena za disk. Sa druge strane je Velcro (crn, ravan, sa mikronskim ispupčenjima, nikad ne bi rekao da drži šmirglu, a drži je ko lud!
Kad kazes "sa druge strane" jel mislis na drugu stranu velcra, ili je to figurativno, tipa: "na delti imamo cicak podlogu, a drugi proizvod je velkro".
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

mbole wrote:Kad kazes "sa druge strane" jel mislis na drugu stranu velcra, ili je to figurativno, tipa: "na delti imamo cicak podlogu, a drugi proizvod je velkro".
Na drugoj strani Velcra. Kad se potroši/ošteti Velcro, kupuje se rezervni koji je sa druge strane krupan čičak i tako se kači na postolje šlajferice. Kad se menja brusna hartija, njenim povlačenjem, se samo skida sa Velcra, čičak veza ostaje na svom mestu.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14952
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Aaaaaa, ti to palis :)
Tek sad sam uklavirio. U sustini ti imas tri sloja:
brusni disk, koji na sebi ima cicak
medjusloj, koji se sa jedne strane kaci za cicak a sa druge strane ima "to nesto" sto "hvata na svasta"
i na kraju sama smirgla
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

mbole wrote:Aaaaaa, ti to palis :)
Tek sad sam uklavirio. U sustini ti imas tri sloja:
brusni disk, koji na sebi ima cicak
medjusloj, koji se sa jedne strane kaci za cicak a sa druge strane ima "to nesto" sto "hvata na svasta"
i na kraju sama smirgla
Ne, ja imam mnogo više slojeva, a onaj podkožni je najveći :)
Moju brusilicu si apsolutno dobro ukapirao.
Post Reply