Molim vas za pomoc (da li iverica moze da se farba?)

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
Sabinjanka
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 21 Nov 2009 16:55

Molim vas za pomoc (da li iverica moze da se farba?)

Post by Sabinjanka »

Molim vas da mi odgovorite da li iverica moze da se farba? Jedan rodjak mi je napravio sto za racunar, i iako sam mu ja naglasila da hocu da bude od tamne tresnje kakvi su mi i ormari, on je napravio od svetle tresnje. Placem i zalim pare koje sam mu dala. :-( Hvala vam unapred.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

pa gospodo ili gospodice,imate samo jedan mali problem.ako ofarbate univer a moze(pre farbanja naneti prajmer pa tek onda farbati)kako cete dobiti efekat texture iliti godova?,a potrefiti ton tresnje i nije toliko tesko,nadite u ton karti boju koja je najslicnija ito je to.najveci izbor imate ncs ton karti,jedino sto neznam koliko vam je ta muzika isplativa!nadam se da vas nisam razocarao.pozdrav.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
rushinbrain
Majstor majstora
Posts: 528
Joined: 25 Feb 2008 12:34
Location: zagreb
Contact:

Post by rushinbrain »

nemoze
greh je stavit saraf u drvo..al nekad su grijesi slatki kao zene :D:D:D
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Ma koja isplativa?To nepokusavaj ni u ludilu ,jeftinije ti je novo a uradis.
salchi-ciro
Samostalni majstor
Posts: 166
Joined: 17 Sep 2008 17:00
Contact:

Post by salchi-ciro »

Iverica se moze farbati,potrebno je prvo obrusiti skinuti povrsinski film melaminske folije,brusi se sa 320 N.Onda sledi nanosenje izolanta za melaminsku foliju,zavisno od proizvodjeca otprilike se nanosi od 70 do 100 gr/m2,nakon susenja opet blago brusenje sa 320 N.Pa nanosenje poliuretanske podloge oko 120-150 gr/m2,susenje 12 h pa opet brusenje sa 400 N i na kraju zavrsni lak,ima od bele pa do 3000 niansi.Sve to kosta od 30 evrica pa na vise po m2.Tako ako bih se odlucila za farbanje plakala bih duplo.Moj predlog probaj sa nekim od salona namestaja uz tvoju doplatu da zamenis.Inace jos sto je bitno za tebe farbanjem ne mozas dobiti tamnu niansu u kojoj su tvoji ormari,mislim tu teksturu,Potrazi na googlu RAL i NCS ton kartu i videces koje imas nianse.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

eto ciro ti je lepo objasnio,tako da je njegova druga varijanta isplativija i najeftinija.ja sam farbao univer bez problema ali samo u tonovima,naravno bez txture
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Sabinjanka
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 21 Nov 2009 16:55

Post by Sabinjanka »

Moj tata ima spric za farbanje i mislila sam on to da mi uradi.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

pa znas kako ako se vec odlucis da ti cale farba onda neka ispostuje proceduru sto je cira naveo ili od te ljubavi nema nista,samo ces napraviti havariju,jer ako bude farbao na nitro,uljanoj ili vodenoj bazi neces stici da stavis posteno casu ili pepeljaru na stol jer ce se lako i brzo izgrebati!!!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
salchi-ciro
Samostalni majstor
Posts: 166
Joined: 17 Sep 2008 17:00
Contact:

Post by salchi-ciro »

Sabinjanka wrote:Moj tata ima spric za farbanje i mislila sam on to da mi uradi.
Bez obzira sto tata ima spric i sto bi to on izlakirao (da ne ulazimo u polemiku kako) ekonomska isplativost za dodatne troskove boje i dr.materijala za plakanje.Drzim se prvog saveta sa salonom namestaja,razmena ili pomirenje sa cinjenicom sto je tu je,smetace ti prvih 15 dana mozda, posle ce ti misli odvuci drugi problemi.Mozes se i nasladjivati prozivajuci tog rodjaka majstora.
User avatar
Sabinjanka
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 21 Nov 2009 16:55

Post by Sabinjanka »

Ne mogu da se pomirim sa tim da cu morati da ga gledam svaki dan. To je prostor gde provodim najvise vremena. Volela bih kada biste mogli da pogledate kako to izgleda, ali ne znam moze li da se postavi slika ovde?
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

sreco,nebi mi da te razocaravamo ali to ti je jedino racionalno resenje.ako imas nekog da te utesi dobro a ako ne preboleces velika si devojka(izvini nisam hteo da te zezam i provociram)nego neznam sta bih ti rekao po tom pitanju.puno pozdrava!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Sabinjanka wrote:Ne mogu da se pomirim sa tim da cu morati da ga gledam svaki dan. To je prostor gde provodim najvise vremena. Volela bih kada biste mogli da pogledate kako to izgleda, ali ne znam moze li da se postavi slika ovde?
Slike mogu da se postave na forum. Na žalost, ne može direktno, nego korišćenjem nekog od javnih servisa za hostovanje slika.
viewtopic.php?pid=9959#p9959

Å to se tiče tvog problema u vezi svetle i tamne trešnje, da li si razmišljala na temu da na stolu zameniš samo neke delove i njih napraviš od tamne trešnje (npr. frontovi fioka, ako ih imaš).
User avatar
bozama
Majstor
Posts: 263
Joined: 17 Oct 2008 09:30
Location: Novi Sad

Post by bozama »

Možda ne bi bilo loše da probaš sa samolepljivim tapetom (folijom) u boji tamne trešnje ali samo vidljive delove.

Pozdrav.
User avatar
Sabinjanka
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 21 Nov 2009 16:55

Post by Sabinjanka »

Razmisljala sam i o tome. Kako izgleda ta samolepljiva folija? Izvinite ako vas maltretioram, ali stvarno bih volela da nadjem najbolje resenje.
User avatar
Arax
Majstor početnik
Posts: 131
Joined: 03 Apr 2008 19:55
Location: Smedereva

Post by Arax »

Ако ти се не свиђа тајдезен, најбоље је направити ново столче, за фарбање или самолепљиве тапете треба материјал, и опет добар мајстор, коштаћете како год окренеш, а фарбати или лепити тапете на ново столче које је тек направљено је штета.
Ако можеш продајто столче па направи ново по твом дезену. Није неки савет, али после фарбања или тих тапета се можеш још више изнервирати.
Летети је лако научити само треба скочити и промашити земљу.
Post Reply