Molim vas za pomoc (da li iverica moze da se farba?)

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nisam siguran da li si do kraja razumela sta su momci napisali.

Univer je moguce ofarbati, ali pod farbanjem se misli da dobijes plavu, belu, roze, šućmurastu ali boju, ne dezen drveta (godove,teksturu). Drugim recima nije moguce od svetle tresnje, dobiti tamnu tresnju.
Drugo, farbanje bi te kostalo ko sto cirro rece oko 30-tak evra po kvadratu, sto je vise nego sto kosta kompletan sto. Cena, kada bi to radila licno (recimo tata ofarba postoljem) bi bila jos veca, posto ne mozes da kupis 300 grama prajmera koliko tebi treba, vec pakovanje od 5Kg, a ono ako se dobro secam kosta nekih 100-tinak evrica. Bez njega nemoj ni da pokusavas. A tek onda dodje jos kilo podloge, pa kilo boje/laka, pa ucvrscivac, pa...

Sto se tice samolepljivih folija, one dosta brzo postanu "neuredne". malo se izgrebu, malo se povuku na ivicama, i vrlo brzo to izgleda nikavo.

Sve u svemu, ako ti bas toliko smeta, najjeftinija (i jedina prava) varijanta je da to nekome prodas/poklonis, i napravis nov.
User avatar
Goca193
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 08 Jul 2019 15:41
Location: Beograd

Post by Goca193 »

Pozdrav svima.
Vidim da na ovoj temi celu deceniju nije pisano :), ali nisam htela da otvaram novu pa se nadam da će mi i ovde neko odgovoriti. I ja imam istu nedoumicu - farbanje iverice.
Naime, planiramo da osposobimo deci veću spavaću sobu sa nameštajem u beloj boji. Fale nam još ormari. Imamo jedan garderober sa kliznim vratima koji nemamo gde (u prevodu završiće na kontejneru) i koji se trenutno odlično uklapa u smislu funkcionalnosti i dimenzija... osim što je venge boje. Ne razumem se baš nešto u materijale i sve što mogu da kažem je da je od univera. Kačim i sliku da vidite kako to izgleda. Dimenzije ormara su 225x60x220. Htela sam da pitam, postoji li mogućnost da se ormar (samo sa spoljnih strana) prefarba u belu boju, da li se to uopšte isplati i ako da, da li neko zna nekog kome bih mogla da se obratim za ovakvu uslugu? Čitala sam ovde neke postove na ovu temu ali i dalje nisam sigurna da li može ili ne može, da li se isplati ili ne, da li će se boja ljuštiti ili ne i sl. Moram da napomenem (u smislu isplativosti) da bismo u slučaju da možemo da iskoristimo ovaj garderober eventualno kupili još neku komodu/policu sa fiokama, a ukoliko ne, dva nova odvojena ormara i još neka komoda/polica, koštali bi sigurno kako smo gledali 40.000 -50.000 RSD ako ne i više.
Nestrpljivo čekam odgovor i unapred zahvaljujem!

Image
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Presvucite ga folijom :)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
lazar
Precizni šegrt
Posts: 58
Joined: 23 Jan 2016 13:11
Location: Novi Sad

Post by lazar »

Bojom za školske table
Post Reply