medijapan

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
tisler
Precizni šegrt
Posts: 62
Joined: 15 Dec 2007 21:52

medijapan

Post by tisler »

raboti li nekoj medijapan i dali nekoj farba mebel
izvinite na moj slabi srpski jezik ali trudim se
User avatar
djagi
Majstor
Posts: 309
Joined: 12 Dec 2007 01:11
Location: Trstenik

Post by djagi »

sta je to mebel.Medijapan i radim i farbam.Sta te zanima?
User avatar
tisler
Precizni šegrt
Posts: 62
Joined: 15 Dec 2007 21:52

Post by tisler »

djagi wrote:sta je to mebel.Medijapan i radim i farbam.Sta te zanima?
jeli bre vi neradite medijapan ono hartija presovana i to ne farbate ili bojite kako kazete ne znam pa ne mogu stalno da pisem srpski malo potrudite se da me razumete pa ipak smo kolege
izvinite na moj slabi srpski jezik ali trudim se
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

tisler wrote:
djagi wrote:sta je to mebel.Medijapan i radim i farbam.Sta te zanima?
jeli bre vi neradite medijapan ono hartija presovana i to ne farbate ili bojite kako kazete ne znam pa ne mogu stalno da pisem srpski malo potrudite se da me razumete pa ipak smo kolege
Medijapan se naravno radi (kao sto si mogao da procitas), ali sta ti je to "hartija presovana"?
Farbanje/bojenje se isto kaze i na srpskom/hrvatskom, i tu se razumemo.
Problem je sto niko ovde ne zna sta je "mebel". Jedino sto znam da lici na to je mebl, al to je stof za presvlacenje namestaja, pa ne bih rekao da si na to mislio.
Nije problem u trudu da se razumemo (da se ne trudimo niko te ne bi ni pitao sta je to). Problem je sto se cesto i dvojica iz istog grada bas ne razumeju do kraja posto je terminologija prilicno sarena.
Kako si napisao, lici mi da je "mebel" isto sto i medijapan, a i da je ovo "hartija presovana" isto tako medijapan, odnosno ako bas teramo mak na konac MDF (posto je medijapan ustvari trgovacki naziv prema imenu fabrike, a pravi naziv je MDF ili MDFB od Medium-density Fibre Board). E sad MDF/medijapan nije bas presovana hartija, iako nekima lici na to :)
User avatar
djagi
Majstor
Posts: 309
Joined: 12 Dec 2007 01:11
Location: Trstenik

Post by djagi »

u pravu si M BOLE .Ja ga isto tako razumem ali mi nije jasno sta je to MEBEL.Meblo je platno za tapaciranje ali mislim da nije to.Nesto sampovezao ali mi nije jasno,ovde kod mene je jedan stolar kao ime firme istakao M E B E L i nikad mi nije bilo jasno zbog cega al vidis da se pojavljuje al zbog cega i sta je to?Zamoloio bih tisljera (sto znaci stolar)da pita jos nesto ili jos malo pojasni sta ga konkretno zanima.Sto se Makedonskog tice razumemo se tu nije problem
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Vidis, kako su mene ucili tisler je malo specificna vrsta stolara, to jest onaj koji pravi tisleraj, a u to spadaju vrata i prozori.
User avatar
MadVlad
Precizni šegrt
Posts: 91
Joined: 13 Dec 2007 15:30

Post by MadVlad »

Mislim da mebel znači masiv.
User avatar
tisler
Precizni šegrt
Posts: 62
Joined: 15 Dec 2007 21:52

Post by tisler »

u pravu si mbole tisler je to sto ti kazes a mebel kod nas se kaze za namestaj ako vam je jasno a to za mdf i nisam znao i neverujem da neko kod nas zna mi ga zovemo medijapan ali ok covjek uci dok je ziv.
izvinite na moj slabi srpski jezik ali trudim se
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

To stvarno nisam znao, iako sam se svojevremeno setao dosta po Makedoniji. Kum mi ima rodbinu u Tetovu, pa smo 80-tih tamo cesto navracali. No proslo od ta doba 20-tak godina, zaboravilo se :)
Ajd da rascistimo do kraja. Jel u pitanju bilo koji namestaj (znaci i medijapan, univer, staklo, metal...), ili samo onaj od pravog drveta (sto bi ovde rekli od masiva)?
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

ja mislim da je to iz ruskog jezika i da znaci namestaj, generalno.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
tisler
Precizni šegrt
Posts: 62
Joined: 15 Dec 2007 21:52

Post by tisler »

mbole wrote:To stvarno nisam znao, iako sam se svojevremeno setao dosta po Makedoniji. Kum mi ima rodbinu u Tetovu, pa smo 80-tih tamo cesto navracali. No proslo od ta doba 20-tak godina, zaboravilo se :)
Ajd da rascistimo do kraja. Jel u pitanju bilo koji namestaj (znaci i medijapan, univer, staklo, metal...), ili samo onaj od pravog drveta (sto bi ovde rekli od masiva)?
kad pricas u mnozini mi kazemo namestaj,a kad te interesuje pojedinost onda pitas za iverku za medijapan itd
izvinite na moj slabi srpski jezik ali trudim se
User avatar
tisler
Precizni šegrt
Posts: 62
Joined: 15 Dec 2007 21:52

Post by tisler »

pitao sam jeli neko farba mebel[namestaj]zato sto ja farbam sve i iverku i medijapan i staklo i sve sto moze da primi boju
izvinite na moj slabi srpski jezik ali trudim se
User avatar
nikola145
Precizni šegrt
Posts: 81
Joined: 29 Jan 2008 11:47
Location: Bgd
Contact:

Post by nikola145 »

Ma pricaj makedonski brate pa ko te razume razume a ko ne razume pitace .
Neka ih malo nek uce jezike nepismene stolarcine :-)
User avatar
majstorica
Šegrt
Posts: 26
Joined: 04 Feb 2008 15:03
Location: Bgd-NS
Contact:

Post by majstorica »

kako to nepismeni stolari,pa zašto onda onako katastrofa teški predmeti u srednjoj školi za stolara kad su nepismeni, nemoj ti po stolarima znaš..........Image
a što se tiče Makedonskog jezika ma ko ga bre ne razume....Image
User avatar
tisler
Precizni šegrt
Posts: 62
Joined: 15 Dec 2007 21:52

Post by tisler »

alo bre ljudi pa ne svadzajte se .ko me razume razume ,a ko ne nek se malo potrudi.malo srpski,malo makedonski,malo hrvatski i tako dalje.ali bi trebalo malo vise ''balkanski''.nas posao nema granice.
izvinite na moj slabi srpski jezik ali trudim se
Post Reply