Softver za projektovanje/planiranje

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
explorer
Zarezivač olovaka
Posts: 14
Joined: 08 Jun 2008 14:36

Softver za projektovanje/planiranje

Post by explorer »

Pomoc racunara
User avatar
explorer
Zarezivač olovaka
Posts: 14
Joined: 08 Jun 2008 14:36

Post by explorer »

Probao sam dosta programcica za planiranje i projektovanje, ali bar sto se ozbiljnosti i podrske tice, cini mi se da je Blum Dynaplan ono sto bi trebalo nabaviti.
E, pa , kako do njega, nigde ne nadjoh download. Jel njega Blum prodaje?

A mozda neko od prisutnih ima link ka nekom "legalnom" DynaPlan-u. :)
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

Ukoliko ti treba nihov program javni se da ti ga pošaljem nekako,jer imaš verziju koja je krekovana, a kada se registruješ ( da si čitao forum oni ti pošalju nihov najnoviji program)

pozdrav Misko.;)
User avatar
Bafalo
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 29 Dec 2008 08:37
Location: Dimitrovgrad

Post by Bafalo »

Ja za projektovanje koristim AUTO CAD po meni to je odlican program. Ja bez njega nebi mogao da konstruisem. Veliki je i dosta zahtevan trazi dosta paznje.
User avatar
zid
Šegrt
Posts: 38
Joined: 17 Dec 2008 17:29

Post by zid »

Mozda su drugi programi bolji jer su namenski za namestaj, ali moj glas ide za AutoCAD!
User avatar
BODARA98
Majstor početnik
Posts: 144
Joined: 17 Nov 2008 19:11
Location: doboj

Post by BODARA98 »

pro 100 poljski program za projektovanje namještaja ja koristim.takođe isprobao više nego dosta programa za sada ovaj zadovoljava sve moje kriterijume,radi odlično sa jednim takođe poljskim programom za optimaciju rozkroj cut menager.potražita ima slobodnih verzija .
ko radi taj se i umori
User avatar
digger
Majstor
Posts: 352
Joined: 23 May 2008 14:59
Location: Tamo daleko

Post by digger »

BODARA98 wrote:pro 100 poljski program za projektovanje namještaja ja koristim.takođe isprobao više nego dosta programa za sada ovaj zadovoljava sve moje kriterijume,radi odlično sa jednim takođe poljskim programom za optimaciju rozkroj cut menager.potražita ima slobodnih verzija .
Bodara,

u pravu si u vezi pro100. Sjajan mali program i ono sto je glavno, jako jednostavan za koriscenje. Ono sto nisam uspeo da nadjem je cut manager. Imas li info gde se moze naci. Ako pravila foruma ne dozvoljavaju javno objavljivanje, molim te posalji mi na licni mail.

pozdav, Milos
User avatar
vuja
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 16 Aug 2009 00:22

Post by vuja »

za projektovanje namestaja najaci je archi cad 12.obiman,dosta zahtevan ali efikasan.kichendrav za kujne,i alno kichend isto za kujne
User avatar
Branko kv
Šegrt
Posts: 34
Joined: 06 Jan 2010 18:24
Location: kraljevo

Post by Branko kv »

probajte auto desk inventor
"Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao."
User avatar
ddejan
Šegrt
Posts: 36
Joined: 05 Mar 2009 11:40
Location: Kikinda

Post by ddejan »

Misko wrote:Ukoliko ti treba nihov program javni se da ti ga pošaljem nekako,jer imaš verziju koja je krekovana, a kada se registruješ ( da si čitao forum oni ti pošalju nihov najnoviji program)

pozdrav Misko.;)
Da li je ta verzija besplatna što ti pošalju?
Za dobrog majstora nema lošeg alata
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14965
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Verzija jeste besplatna, al ume da bude "nebesplatno" carinjenje iste. Drugim recima hoce da ti naplate carinu, PDV, pa jos i speditera, lezarinu... Nece to ovi iz bluma, al hoce kurirska sluzba i drljava drzava.
User avatar
Nibelung
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 11 May 2010 22:47
Location: Cuprija

Post by Nibelung »

Postovanje svima na forumu, pre svega zelo bih da izrazim zahvalnost jer sam ovde pronasao OGROMAN broj informacija koje su mi trebale a zatim i da postavim jedno pitanje vezano za ovu temu. Ja takodje koristim PRO100 i naisao sam na problem pa se nadam da mi neko odavde moze pomoci. Problem nastaje kada iscrtam element/komponentu koja je polukruznog ili kruznog oblika program je vizuelno prikazije kao takvu ali kada pokusam da stavim sledecu komponentu preko nje program je vidi kao kvadrat i onemogucava me da je savijem tako da ona oblaze polukrug. Da li je ovo uslovno receno mana programa ili je moguce podesiti program? Ukoliko je nemoguce podesiti program bio bih zahvalan da mi neko preporuci neki drugi program koj radi na istom principu ali gde je moguce projektovati i cilindricne oblike.
Ne osudjuj put kojim nisi isao, svet koji nisi video,niti kozu u kojoj nisi bio...
User avatar
DrNikola
Majstor stolar
Posts: 455
Joined: 12 Mar 2008 22:41
Location: Beograd
Contact:

Post by DrNikola »

mbole wrote:Verzija jeste besplatna, al ume da bude "nebesplatno" carinjenje iste. Drugim recima hoce da ti naplate carinu, PDV, pa jos i speditera, lezarinu... Nece to ovi iz bluma, al hoce kurirska sluzba i drljava drzava.
Ja tražio ovima iz SCH-a a oni mi kažu da se on prodaje i da mu je cena oko 140e.
User avatar
ikim
Majstor početnik
Posts: 110
Joined: 03 Mar 2008 01:06
Location: Bačka Palanka

Post by ikim »

Jel postoji Pro 100 na srpskom.
User avatar
napast
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 11 Oct 2009 09:48

Post by napast »

postoji
Post Reply