Spoj stakla i univera

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
Post Reply
User avatar
musashi
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 01 Jun 2012 19:42

Spoj stakla i univera

Post by musashi »

Trebao bih da pravim klub sto u kombinaciji staklo - univer.

Gornja ploca bi trebala biti od stakla (6mm ili 8mm debljine), dimenzija otprilike 1000x500mm. Staklenu plocu bi trebao drzati centralni stub napravljen od univera.

Problem mi je spoj stakla i univera. Imao sam ideju da zalepim silikonom univer i staklenu plocu ali bojim se kako ce to izgledati (ne trebaju mi muzge od silikona vidljive sa gornje strane). Sa druge strane, nisam siguran da li je ovo dovoljno jak spoj, u pitanju je jedna, centralna noga.

Ima li neko dobru ideju za resavanje ovakvog problema?
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Imas za tu namjenu specijalni drzac kiji se zove "centralni drzac za staklene ploce stolova" i sluzi da drzi staklene ploce stolova, a stavlja se na centru! :D

Image

Nadam se da se vidi na ovoj slici taj metalni dio koji se lijepi na staklo! Sa donje strane taj metal ima saraf pomocu kojeg se pricvrsti za podkonstrukciju!
User avatar
dusanld
Zarezivač olovaka
Posts: 11
Joined: 18 May 2012 16:55
Location: Beograd

Post by dusanld »

Za to ti je idealan metalni disk (meni su to radili strugari od prohroma, ali mislim da tako nesto mozes i gotovo da kupis), i zatim ti staklorezac zalepi uv lepkom uz pomoc uv lampe staklo za disk. Posto sam ja pravio neku seriju, kupio sam taj lepak i improvizovao uv lampu. Spoj je potpuno nevidljiv, i izuzetno jak.
User avatar
musashi
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 01 Jun 2012 19:42

Post by musashi »

Da, ovo su dobre varijante ali verujem i ne tako jeftine.

Probao sam, testa radi, da spojim direktno univer sa staklom uz pomoc bezbojnog silikona. Nije tako lose ni ispalo, cvrsto je a i dobro izgleda (bezbojni silikon nije naravno skroz providan ali ipak solidno izgleda). Bitno je samo ravnomerno ga naneti na povrsinu da ne bi bilo "ostrva" koji su bez silikona.

Na kraju je musterija odabrala drugu varijantu stola i time mi otklonila muke. Spojio sam gornju plocu od univera sa staklom sa vakuum gumicama.

U svakom slucaju, hvala na savetima.

http://www.4shared.com/photo/GAHyMkzt/O ... o_017.html
Last edited by musashi on 16 Jun 2012 09:34, edited 1 time in total.
Post Reply