komora za farbanje medijapana

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
salchi-ciro
Samostalni majstor
Posts: 166
Joined: 17 Sep 2008 17:00
Contact:

Post by salchi-ciro »

Po tvojoj prici,moglo bih se reci da je u pitanju nedovoljna razredjenost boje,,nedovoljno procedjen lak,,neoptimalno filtriranje zraka koji se koristi u pistolju,neociscen filter u pripremnoj grupi,nosenje neprimerene odece,losi uslovi-komora,prljevstina.Pogresan radni pritisak u pistolju,previsoka temperatura,preko 30*C.Sve su to razlozi da se dobije to sto ti imas,kad bih pogledao maogao bih konkretno reci.Taj pesak je prvenstveno nastaje od nedovoljno razredjenog laka i visokog pritisaka.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14965
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Cudno, ali meni se taj pesak za neke stvari dopada kako izgleda. Podseca na livenu plastiku, pa je ponekad to zgodno.
Jel ima jos neku manu, tipa ne drzi se dovoljno dobro, ili je u pitanju cista estetika?
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

salchi-ciro ma ja care sam provalio sta je kod mene. Bila vlaznost, a malo i pritisak. Moji drugari imaju super ventilaciju, vodeni zid rezervar kao auto. Pa zato ja radim
samo frontove. Ako je masiv radim lak a ako je MDF onda uvek ponesem uzorke metaliza raznih boja. Znas kako zene padaju na to ili neki pastel. Kad radim Vrata za sobe onda odnesem kod drugara pa oni urade.

Neko za ovog kolegu ovde sto ima mrvice-tackice za nega sam mislio dali znas posto vidim da imas firmu ili tamo radis svakodnevo pa znas brate po PS kako ide.

Naravno hvala za odgovor na moje pitanje.
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
superoperater
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 02 Feb 2009 17:38

Post by superoperater »

Pozdrav svima....svidja mi se forum i dosta sam stvari saznao upravo ovde, pa se na neki nacin osecam duznim da podelim neka svoja znanja o komorama.
Preciscavanje vazduha moze se podeliti na: suvo i mokro. Za suvo preciscavanje koriste se papirni filteri i vlaknasti slojeviti materijali. Stepen filtriranja je razlicit, i dosta zavisi od premaza koji se upotrebljavaju....npr kod 2-K premaza cesce dolazi do povrsinskog zapusavanja filtera. I pored toga troskovi eksploatacije kabina sa suvim filtriranjem su niski u odnosu na kabine sa vodenim preciscavanjem...
Kod kabina za rucno prskanje gde je potrosnja do 6t premaza/godisnje troskovi preciscavanja vazduha vodenim filtriranjem iznose oko 4500-5000 e, dok kod komora sa suvim preciscavanjem iznose oko 1500 e. Trenutno radim projekat komore sa nadpritiskom pa cu reci nekoliko reci i o tome. Velike kolicine vazduha koje se odvode iz prostorije potrebno je nadoknaditi novim, svezim vazduhom, pri cemu se dovedeni vazduh filtrira a u zimskim periodima i zagreva. Za zagrevanje se moze upotrebiti para, vruca voda ili termoulje. Pozeljno je da se dovod postavi sa gornje strane u blizini odvodjenja vazduha, kako bi se formirala sto kraca vazdusna struja koja nece formirati promaju u lakirnici. Optimalna temperatura dovedenog vazduha treba da iznosi 22 stepena C i da ima 65% relativne vlage. Kod kabina sa nadpritiskom koriste se filterske ploce za dovod vazduha. Poenta komora sa nadprtiskom je u tome da dovod vazduha bude nesto veci u odnosu na vazduh koji se odvodi (npr za 10%), cime se u komori stvara mali nadpritisak, kojim se sprecava usisavanje prasine iz drugih prostorija. Komora sa nadpritiskom bi trebalo da bude podeljena u dve celine: deo za nanosenje premaza i deo za susenje. Sustina je da se obrada i susenje odvijaju u periodu kada je povrsina najvise sklona greskama, odvijaju optimalnim uslovima koji obuhvataju odredjenu temperaturu vlaznost i cistocu vazduha....
Toliko za sada. Ne bih vas sada opterecivao pricom o filterima i ventilatorima, i tako sam pricu razduzio u beskraj.
Veliki pozdrav za sve!
Post Reply