Pro100 i krojana lista

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

milan_carpenter wrote:Ovako tomislave. Znas i sam da uglavnom postoje standardne mere elemenata (visina-sirina-dubina). Posto u bazi Pro100 koju sam skinuo sa jednog ruskog sajta ima na stotine elemenata takve iste sam importovao u Cinemu putem DXF fajlova a tamo samo dajem kvalitetan render i teksture. kod Importa zadajem 1:1 tako da imam odma 1:1 mere. Naravno pre nego sto uradim kuhinju ako sam u mogucnosti slikam prostor gde treba da se montira i u Cinemi musteriji vizualizujem narucenu kuhinju. Znas i sam ako ti je poznato od drzave do drzave su razlike u debljini materijala znam za srbiju i nemacku da je 18mm. U Makedoniji rade sa 16mm. U Sloveniji 16 i 18 za Hrvatsku mislim 18. Tako da sam samo morao da izvrsim korekcije u Pro100 oko tih stvari. Svi znamo da elementi za kuhinju standardnih velicina imas slike dole. Tako da ima posla 5-6 dana ali posle je super. menjam samo frontove dali puni, staklo-drvo, staklo-metal-drvo, masiv, i ostale stavri. Naravno u svakom CAD programu ako mislis ozbiljno da primenjujes njega mislim lakoca rada moras sebi da olaksas (Template files). Imam iskustva sa tim zajebancijama. Sto se tice dizajna kuhinja tu su Italijani neprikosnoveni posto uzivaju u hrani. Nemci su precizni do bola a Rusi uzmu sto je najbolje. Nemaju oni vise kockasti dizajn.

Slusaj uvek postoji ona " SVAKI CIGA HVALI SVOGA KONJA "
Nemoj me krivo shvatiti, pitam zato jer me interesira a ne zato da sam sebe uvjerim da je program koji koristim najbolji.

Ja recimo radim dosta poslova gdje mi ne pomažu ovakvi standardni modeli nego sam radim nacrt od početka, čak mi je većina poslova takva. Npr. dnevni boravak, hodnik, kupaona itd.

Program sam kupio iz zato jer kad u njemu nacrtam elemente napravim export i pošaljem na mail u drvni centar i to je moja narudžba, znam da je program jako slab što se kvalitete renderiranja tiče, ali to mi nije previše bitno pa sam prešao preko toga.

Važnije mi je da u bazi programa imam točno one dekore koje mogu kupiti u drvnom centru.

P.S.
Kad pogledaš cijene ovih progama koje koristiš onda 1000EUR-a koliko sam ja platio Corpus nije puno, čak naprotiv.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koliko sam na brzaka video, ovaj architect ima generisanje svojih part listi, i njihov export. Pretpostavljam da bi bilo moguce eksportovati listu delova u nekom standardnom formatu (.csv ili slicno) i onda to uvesti u neki od programa za optimizaciju.
Malo sam probao jednog isto takvog monstruma: Cabinet Vision Solid, i deluje onako "mocno", otprilike sve je u jednom, i moze dosta toga da se prilagodi. Ide do stvari kao sto su direktno generisanje izlaza za CNC masine i slicno. Trazi dosta ucenja, i privikavanja na logiku, ali koliko sam uspeo da uklavirim pravljen je za kompletnu proizvodnju, sa sve lager listama, organizacijom musterija, poslova, toka rada...
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

Moze biti . Da za posao koji ti obavljas da. Ja naprimer americke plakare radim totalno drugacije od vecine koji rade. Baziram se na onom ko ih je i izmislio. Spreda klizna vrata. unutra cesalj police i sipke za odela i kutije za carape/donji ves. Moja plakar satavis za sat a rastavis za pola. I sto je najbitnije jeftiniji od konkurencije.

Ja naprimer ja tako zovem cesalj nosac pravim od masiva. police od ivera 16mm belog. I front klizna vrata po izboru.

imam brata u zagrebu koji je zavrsio elektrotehnicki fakul. softweras je po struci. Uradio je onaj program za privatne lekare i znam da u HR je mnogo problematicno sa softverom. A brate sto ste skupi sa opremom haos.

Da neduzim svako po svojim potrebama.

Cena nekada nije ni bitna vazan je rezultat i utrosena energija

postoji program za 80 eura Optimik to moj drug koristi u BG i ima srb podrsku
a ima neki " skupi " pa se propatis

Opet kazem svako po svojim potrebama
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

milan_carpenter wrote:postoji program za 80 eura Optimik to moj drug koristi u BG i ima srb podrsku
a ima neki " skupi " pa se propatis

Opet kazem svako po svojim potrebama
Optimik je vrhunski program koji besplatno može raditi sa manjim brojem dasaka, uglavnom ja ga još uvijek koristim jer ponekad se trgovcima ne da maksimalno optimizirati materijal pa im onda pokažem da se nešto može ugurati na ploču i da naprave kako znaju i umiju.

Osim same optimizacije program omogućava gotovo sve osim 3D prikaza tako da može biti dobar i za stvaranje kataloga elementa i vođenje troškova materijala za izradu ponuda.
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

Eh trgovci. Prozle godine pravim sebi amerikanac ovde u MK a oni mi izracunali 3 table. Filozofija naplate celu tablu a ostane 2/3. OK treba da zarade.Necu da gresim dusu radi neka devojka po meni zna samo da kuva kafe. Ja pitam dali mogu ja da donesem krojnu listi ali samo mi dajte dimenziju table i debljinu lista testere. Kazu moze. Prvo mi rekli 2 dana secenje ispade kad je video majstor semu uzeo odma da sece i ispade 2 table. koristio sam CutList Plus 2009. sada imam Platinum verziju ovih dana bunim magacin podacima. Meni se cini da imam verziju no limit od Optimik 2.36c.

Kome treba tu sam.
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

:(

Ima li neko da razume ovu Trojicu ili sam samo ja jos u Srednjem veku?
Ja mislio da Optimik cudo.
Salim se,terajte se jos malo mozda nesto i naucimo.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

E moj Dule to ti je moderna stolarija sve na kompjuteru središ i urediš a ti samo da pokupiš pare,ali malo ih još zeza šarafanje da je to malčice jeftinije za izraditi u kučnoj radinosti i to bi napravili ali ovako moraju malo i u radionicu da šarafe.:lol::lol:
Naravno ovo je bila mala šala nemojte se sada srditi na mene.:D
Last edited by Strkic on 27 Nov 2009 15:13, edited 1 time in total.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

Evo sastavio sam kratak opis Optimik programa u pola sata pa koga zanima može pogledati.
Ako bude interesa mogu to i proširiti i objasniti neke stvari detaljnije, ali zasad samo ovo:

Optimik
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Moze li na PP sajt sa kojeg si skinuo CHIEF ARCHITECT V12?
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

Mislis ovaj Cabinet Vision Solid v4.1
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Ma moze za sve to sto imas.
Ja koristim AutoCad 2007, a volio bih da imam i jos po nesto!
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

Sasa dali proveravas meil u firmi
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

Å TRKIĆ wrote:E moj Dule to ti je moderna stolarija sve na kompjuteru središ i urediš a ti samo da pokupiš pare,ali malo ih još zeza šarafanje da je to malčice jeftinije za izraditi u kučnoj radinosti i to bi napravili ali ovako moraju malo i u radionicu da šarafe.:lol::lol:
Naravno ovo je bila mala šala nemojte se sada srditi na mene.:D
E Å TRKIĆ ja radim sa keksom ili tiplom. Za mene je najbolje sirovo.
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

E dobar vam ovaj optimik !
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

Evo nekoliko informacija Optimik radi i na novom Windows 7. Tako da nemate straha da nece raditi

Evo nekih fotografija PRO100

Image
Image
Image
Image
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
Locked