Pro100 i krojana lista

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sory, takodje. Nisam skidao da bih proveravao jel u pitanju demo ili full verzija.
Ustvari uopste mi nije ni palo na pamet da je u pitanju demo.
Priznaces da je neobicno da se demo verzije postavljaju na rapidshare, kad vec postoji regularan download sa sajta proizvodjaca.
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

PRO 100 program je super treba ga koristiti. samo treba vrsiti neke korecije ali ostalo je ok. Po meni korpusi su svugde isti samo frontovi su razliciti od zahteva musterije. MDF ili iver ili plemenito drvo
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Imam pitanje u vezi programa PRO 100,naime skinuo sam ga i nekako instalirao i ima uputstva korištenja ustvari pomoć za početnike ali je na engleskom jeziku a ja ga nepoznajem najbolje pa me interesira jel ima neko kakvu verziju na našem jeziku barem neke osnove za početak.Malo sam čačkao danas ali nisam baš previše vičan kompjuterima i tome svemu pa ako ima kakva pomoć bio bih zahvalan.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
Đorđe
Moderator
Moderator
Posts: 311
Joined: 06 Jan 2008 16:30
Location: Apatin

Post by Đorđe »

Pozdrav Å trkić probaj da pevedes tekst ovde http://recnik.krstarica.com/ iskopiraš rečenicu i tu nalepiš da ti prevede nemoj sve od jednom da iskopiras, par rečenica pa prevedes i tako nadam se da će ti pomoći
pozdrav
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

Å TRKIĆ vidim treba ti pomoc. Pogledacu na diskovima gde mi je program mislim da imam uputsvo sa slikama. Molim te sacekaj malo dan dva. Ovde cu ti odgovoriti i reci kako da ti dostavim isto. Takodje imam program i za secenje iz table ono sto imaju oni koji prave krojne liste. Svidja mi se onaj citat NIJE ZNANJE ZNATI, VEC JE ZNANJE ZNATI DATI. Ja taj koristim isti vec 1 dana. zadovoljan sam.

Pozdrav
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

E drugar imam uputsvo na engleskom. Steta ali imam dobar program za krojne liste
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Koji program koristis za krojne liste?
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Hvala Vam na trudu drage kolege.Đorđe tek sam sada vidio poruku ali nisam kod kuće tako da nemogu da pokušam prevesti ali čim dođem probat ću hvala još jednom.Kolega Milane i tebi zahvaljujem na trudu,naime kad sam skinuo program skinuo sam i uputstva za korištenje ali je isto tako na engleskom ali ću ga morati pomalo da prevedem pomoću ovog programa kako mi je predložio Đorđe a tebe bih zamolio da ako možeš da postaviš neki od programa kojim se koristiš za izradu krojne liste pa da pokušamo negdje da ga nađemo ako se može skinuti neka fraj verzija.Ok prijatelji dragi ljep pozdrav i hvala Vam na trudu.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

nema problema jos veceras. i nadamse prevod sa poljskog. Pozdrav
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

Au ti si iz Ogulina. Znas gde su Vrhovine i mesto Svica.
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Jest iz Ogulina sam ali živim u Rijeci a tu sam već skoro 9 godina.Vrhovine su mi poznate ali Svica mi nije ostala u pamćenju jer sam davno davno bio u Vrhovinama ubiti samo prolazio kroz.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

Moj deda je rodom iz tog komsiluka oko Svice i Vrhovima. A dedin brat se secam 70 i neke da je pravio one drvene prozore sto sad ih ima plasticne. Znam da su iste prodavale delnice.
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

Å TRKIĆ wrote:Imam pitanje u vezi programa PRO 100,naime skinuo sam ga i nekako instalirao i ima uputstva korištenja ustvari pomoć za početnike ali je na engleskom jeziku a ja ga nepoznajem najbolje pa me interesira jel ima neko kakvu verziju na našem jeziku barem neke osnove za početak.Malo sam čačkao danas ali nisam baš previše vičan kompjuterima i tome svemu pa ako ima kakva pomoć bio bih zahvalan.
Moj ti je savjet kao netko tko se više od 10 godina u struci bavi softverom i računalima da ne trošiš vrijeme na proučavanja ovog programa, ne treba ti tako nešto.
Dok se to podesi kako tebi paše kao što kažu prođe baba s kolačima.

Kao netko tko se time ne bavi profesionalno teško da ćeš raditi istu ili vrlo sličnu stvar u serijama, a to je bit svih takvih programa.

Ako ti treba nešto iz usluge javi mi se, imam od nedavno program za to što ti treba (Corpus) pa ću ti pomoći (naravno besplatno, ne reklamiram se).
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

" tomislavm "

U kojim programima radis ako nije tajna.

mislim na: skicu, 2D, 3D, 4D
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

milan_carpenter wrote:" tomislavm "

U kojim programima radis ako nije tajna.

mislim na: skicu, 2D, 3D, 4D
http://www.corpus.hr/

Inače se ne bavim stolarijom profesionalno (nije mi to struka), ali kako imam dosta posla već 2-3 godine odlučio sam investirati u softver i kupiti program za izradu namještaja.

Program je prilagođen našem tržištu maksimalno, od dekora iverala pa nadalje i jednostavan je za korištenje.
Locked