Pro100 i krojana lista

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Kolega Milane nemoj da se srdiš ako sam slučajno rekao nešto uvredljivo nije mi namjera niti najmanja već sam se malo našalio jer vidim da baratate svi skupa tim programima ko ja sjekirom ,stoga ako sam te isprovocirao svojim pisanjem ja se izvinjavam jer mi nije bila namjera.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

ma nema problema tu sam da pomognem svima koji traze pomoc a ne zelim da trosite pare na prasinu.
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
robert22
Majstor početnik
Posts: 142
Joined: 19 Oct 2007 22:17
Location: Zagreb

Post by robert22 »

Vezano uz krojne liste.
Ako netko koristi KD, a ima malo vremena da baci oko na moj novi katalog. Nije još do kraja gotov, ali neki prijedlozi, nedostaci, da se na vrijeme uklone.
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

gde robert
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
robert22
Majstor početnik
Posts: 142
Joined: 19 Oct 2007 22:17
Location: Zagreb

Post by robert22 »

milan_carpenter wrote:gde robert
Pošaljem, ako te zanima.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Milane ne provjeravam taj mail pa mi posalji na sadubak@t-com.me
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

OK sale
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
roliver
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 25 Sep 2009 13:35

Post by roliver »

milan_carpenter wrote:U Makedoniji rade sa 16mm... Tako da sam samo morao da izvrsim korekcije u Pro100 oko tih stvari. Tako da ima posla 5-6 dana ali posle je super. menjam samo frontove dali puni, staklo-drvo, staklo-metal-drvo, masiv, i ostale stavri.
Kad sam probao da promenim dimenzije iz 18 u 16 mm (debljinu iverice) nisu se promenile dimenzije ostalih ploca (a trebalo je za 2 mm da se povecaju neke ploce). Tako da one dimenzije koje sam dobio nisu bile tacne. Kako si to resio (ili si sve racno presmetao i koregovao).

Ja sam isprobao corpus 1.25 (piratska verzija koja nije 100 operativna ili radi dosta toga, a malo se covek snalazi tako da koristim i 3.0 demo za neke stvari onda) i kad nesta promenim u dimenzije neke ploce odmah se menjaju dimenzije ostalih (jer je sve preko formule, mada moze se iskluciti i podesiti rucno iz mozga) no kod pro100 nisam nasao nista slicno.
Last edited by roliver on 06 Mar 2010 21:16, edited 1 time in total.
User avatar
yngwie
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 17 Jan 2010 09:32

Post by yngwie »

Postovane kolege!
Ja sam ovde na portalu novi,pa se izvinjavam sto cu i malo da vas kritikujem,ali sa najboljim namerama.Vidim da imate potrebe za softveroro u izradi namestaja i to mi se svidja.Ja sam probao u proteklih 10 godina jedno desetak varijanti,sve dzabe,krakovano i tako to.Pre godinu dana sam video kod coveka program Corpus i dopao mi se .Malo sam probao da radim i uvideo da su svi drugi programi ne prilagodljiviji nasem poslu zaista.
Kada sam kupio program i za dva meseca naucio da radim tek sam onda video sta je to i kako radi.Danas ,kada bi mi neko oduzeo program ,ja vise nebi ni radio ovaj posao,jer je to za mene ne zamislivo.
Ja ne zelim da objasnjavam mogucnosti po segmentima i da pravim prodavcima programa besplatnu reklamu,ali ako nekog zanimaju detalji,neka se javi objasnicu,to je jednostavno cudo kako ne mozete zamisliti.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Pozdrav kolega yngwie i dobro nam došao na ovaj sajt i na naš forum.Evo kad si već spomenuo program mene interesira koliko košta onako informativno mada sam ja hobista i čini mi se da mi neće trebati nešto spektakularno ali me zanima jel ima negdje da se skine neka free verzija za đaba pošto nisam profesionalni stolar i od toga neživim da bi mi toliko trebalo već čisto za zabavu.Hvala ti unaprijed na informacijama.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
yngwie
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 17 Jan 2010 09:32

Post by yngwie »

To je inace program koji je samo za profesionalce,jer u hobi varijanti covek ima vremena da sve odradi rucno,inace u Hrvatskoj nema preofesionalca koji nema ovaj program,bar kako sam ja cuo.Cena programa je oko 1300 eura,ako se dobro secam.
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

yngwie wrote:Postovane kolege!
Ja sam ovde na portalu novi,pa se izvinjavam sto cu i malo da vas kritikujem,ali sa najboljim namerama.Vidim da imate potrebe za softveroro u izradi namestaja i to mi se svidja.Ja sam probao u proteklih 10 godina jedno desetak varijanti,sve dzabe,krakovano i tako to.Pre godinu dana sam video kod coveka program Corpus i dopao mi se .Malo sam probao da radim i uvideo da su svi drugi programi ne prilagodljiviji nasem poslu zaista.
Kada sam kupio program i za dva meseca naucio da radim tek sam onda video sta je to i kako radi.Danas ,kada bi mi neko oduzeo program ,ja vise nebi ni radio ovaj posao,jer je to za mene ne zamislivo.
Ja ne zelim da objasnjavam mogucnosti po segmentima i da pravim prodavcima programa besplatnu reklamu,ali ako nekog zanimaju detalji,neka se javi objasnicu,to je jednostavno cudo kako ne mozete zamisliti.
Ovo ako nije reklama - onda žvaćem detelinu... :D :D :D

Doduše, malo je providna... :D :D
User avatar
yngwie
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 17 Jan 2010 09:32

Post by yngwie »

Dragi kolega Bojane!
Ne znam kako ti zakljucujes o tome da li je nesto naivno ili je reklama,ali tvrdim da je ono sto sam napisao o softveru istina.Ukoliko to nije bilo dobro da se napise tako ja se izvinjavam zbog greske.Hteo sam da prikazem jos jedan pogled na ovu temu,nemam nikakve interese,zasto bi bilo koga reklamirao .Neka svako odluci sta je za njega najbolje!
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Pa kad se neko registruje danas, i njegova prva poruka je - ovo je super, ono je super, a ovo nije reklama... Onda... :D
User avatar
početnik
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 05 Apr 2010 20:44

Post by početnik »

Pozdrav ekipi!
Imam pitanje. Kako u pro100 - postoječe elemente složiti da debljina iverala bude 19mm da ne moram mjenjati komad po komad ?
Locked