Pro100 i krojana lista

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

CORPUS 3 HR - VPC HR - MPC Inozemstvo
Corpus 3 Standard 10 000,00 kn 12 300,00 kn 1 350,00 €

plus kljuc hardwerski 150.

A nebavis se profesionalno?

Meni to mirise na nesto !!
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

milan_carpenter wrote:CORPUS 3 HR - VPC HR - MPC Inozemstvo
Corpus 3 Standard 10 000,00 kn 12 300,00 kn 1 350,00 €

plus kljuc hardwerski 150.

A nebavis se profesionalno?

Meni to mirise na nesto !!
Na šta...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14944
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Huh, ajde da malo spustimo loptu, pocelo je da biva vruce :)

Tomislav je ponudio (besplatnu) uslugu kolegi sa foruma.
Pitan je sta koristi i covek je odgovorio.
U ovom slucaju, sve i da je vlasnik firme koja proizvodi doticni program, nema govora o reklami. (da sad ne ponavljam koja je razlika, NIJE reklama kad te neko nesto pita a ti mu odgovoris, jeste reklama kad te niko nista ne pita a ti vices "kupite ovo")
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

mbole wrote:Huh, ajde da malo spustimo loptu, pocelo je da biva vruce :)
Malo sam ja reagirao, ali takav je dan...težak nekako...

Nisam nikako povezan sa dotičnom firmom koja prodaje spomenuti program, jedan od moderatora, u zadnje vrijeme manje aktivan ovdje (zoranp) me pozna privatno pa može i potvrditi.
Ostale ne poznam jer sam ipak malo dislociran u odnosu na većinu ljudi sa foruma (Zagreb).

Njihov program sam kupio jer je najjeftiniji i najprilagođeniji našem tržištu, ustvari jedini program koji možeš odmah početi koristiti.
Treći dan nakon što sam ga kupio poslao sam narudžbu mailom i samo došao platiti i podići robu istovremeno, ni sa jednim drugim programom kod nas to nije moguće, a vremena imam toliko malo da mi je ovo idealno što ne moram dva puta ići.

Cijena je relativno visoka, ali uhvatio sam sniženje 20% radi sajma te preko firme gdje radim odbio PDV (23%) pa me ispalo oko 1050 EUR-a.

Ponuda za Å TRKIĆ-a stoji isto kao i moje mišljenje o Pro100 programu (prilično sam ga testirao, po konceptu je sličan kao Corpus, ali nije niti blizu dorađen).

P.S.
Upravo gledam kupiti Felder kombinirani abrihter/diht (40cm) koji je malo skuplji od 1000 EUR-a, ali neću ni onda biti profesionalac :-) .
Last edited by tomislavm on 26 Nov 2009 15:40, edited 1 time in total.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Poštovani kolege program sam skinuo fraj a od kuda sam ga skinuo to mi je rekao moj i vaš prijatelj i kolega Stari s Kastva,a link je postavljen na forumu "Sam svoj majstor".Ako netko smatra da je i ovo nedopustivo da piše ovdje neka izbriše.Naime taj sam program skinuo samo zato jer je fraj verzija i čisto iz razloga da se malo zabavljam a nešto malo i naučim,mislim da je to uredu bez obzira na to jesam li profi ili hobi stolar.Kolegi Tomislavu se želim najiskrenije zahvaliti na ponuđenoj pomoći ali ja jednostavno nemam nikakvog posla da bi mi trebalo nešto takvo za sada ali to i nema veze nadam se ali je svejedno ljepo znati i ja to cijenim i poštujem i na tome vam hvala još jednom,da ste mi svi skupa voljni pomoći,e to je ono najvažnije.Å ta se tiče programa nema nikakve veze kad mi se bude dalo ću malo polistati i počeprkati po njemu čisto radi moje zabave.Stoga poštovani moji kolege stolari ma kakvi Vi bili hvala Vam na trudu i na ukazanoj pomoći a i na spremnosti da odvojite svoje vrijeme na mene i na moje ideje.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
Damir 66
Majstor
Posts: 331
Joined: 09 Sep 2009 23:16
Location: Zagreb

Post by Damir 66 »

Poštovanje forumaši!
Firma Iver-pan je prije par mjeseci ponudila mogućnost svima onima koji su kod njih kupili robe u vrijednosti od 100.000kn, odnosno oko 13700 eura godišnje da dobiju program Corpus.
To vrijedi samo za firme.

P.S.
Kolega Tomislave, gdje si našao taj Felder, odnosno da li se može kupiti u HR?
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

Damir 66 wrote:Poštovanje forumaši!
Firma Iver-pan je prije par mjeseci ponudila mogućnost svima onima koji su kod njih kupili robe u vrijednosti od 100.000kn, odnosno oko 13700 eura godišnje da dobiju program Corpus.
To vrijedi samo za firme.

P.S.
Kolega Tomislave, gdje si našao taj Felder, odnosno da li se može kupiti u HR?
Da, gledam taj Felder u Hrvatskoj, ali cijena je dosta viša od 1000EUR.
Ako ja odustanem pošaljem ti PP.

Za ovu ponudu Iverpana nisam čuo, ali nije neki problem potrošiti 100k kn na materijal, potrošim godišnje i više, ali većinom u Elgradu.
Last edited by tomislavm on 26 Nov 2009 23:52, edited 1 time in total.
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

Moji CAD radovi

Image
Image
Image
Image
Image

a krojnu listu mi pravi CutList_Plus 2009 naravno morao sam da unemes stanje u magacinu i dimenzije i imena materijala posto je ovo made in USA
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14944
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Milane, u cemu si ovo crtao? Mnogo dobro izgleda.
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

milan_carpenter wrote:a krojnu listu mi pravi CutList_Plus 2009 naravno morao sam da unemes stanje u magacinu i dimenzije i imena materijala posto je ovo made in USA
Kako sad od ove skice dođeš do specifikacije materijala?
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

Cinema 4D kolori pa posle odradim krojnu listu u Pro100. Skoro svi modeli elemenata za kuhinje su mi od Nolte ili Scavolini mislim za Iver i MDF. Dobra stvar je ta sto nijanse boja sto ubacujem su skenirane iz kataloga. Tako kad uradim render i napravim sliku musterija ima odma pravi izgled svoje kuhinje.
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

koje skice tomislave
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

mbole dobio sam od prijatelja iz USA pre nekoliko dana CHIEF ARCHITECT V12. Jos ga studiram. Skidam po netu modele. sta taj radi to su prverzije. Pogledaj samo slike po netu. A baza im je radjena po originalima.
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

milan_carpenter wrote:koje skice tomislave
Od ovih 3D slika koje si stavio....da li iz njih direktno možeš dobiti mjere ili ponovo u drugom programu radiš nacrt iz kojeg dobiješ mjere.
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

Ovako tomislave. Znas i sam da uglavnom postoje standardne mere elemenata (visina-sirina-dubina). Posto u bazi Pro100 koju sam skinuo sa jednog ruskog sajta ima na stotine elemenata takve iste sam importovao u Cinemu putem DXF fajlova a tamo samo dajem kvalitetan render i teksture. kod Importa zadajem 1:1 tako da imam odma 1:1 mere. Naravno pre nego sto uradim kuhinju ako sam u mogucnosti slikam prostor gde treba da se montira i u Cinemi musteriji vizualizujem narucenu kuhinju. Znas i sam ako ti je poznato od drzave do drzave su razlike u debljini materijala znam za srbiju i nemacku da je 18mm. U Makedoniji rade sa 16mm. U Sloveniji 16 i 18 za Hrvatsku mislim 18. Tako da sam samo morao da izvrsim korekcije u Pro100 oko tih stvari. Svi znamo da elementi za kuhinju standardnih velicina imas slike dole. Tako da ima posla 5-6 dana ali posle je super. menjam samo frontove dali puni, staklo-drvo, staklo-metal-drvo, masiv, i ostale stavri. Naravno u svakom CAD programu ako mislis ozbiljno da primenjujes njega mislim lakoca rada moras sebi da olaksas (Template files). Imam iskustva sa tim zajebancijama. Sto se tice dizajna kuhinja tu su Italijani neprikosnoveni posto uzivaju u hrani. Nemci su precizni do bola a Rusi uzmu sto je najbolje. Nemaju oni vise kockasti dizajn.

Slusaj uvek postoji ona " SVAKI CIGA HVALI SVOGA KONJA "

Image
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
Locked