Pro100 i krojana lista

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
Locked
User avatar
digger
Majstor
Posts: 352
Joined: 23 May 2008 14:59
Location: Tamo daleko

Pro100 i krojana lista

Post by digger »

Pre izvesnog vremena procitah da neko ovde koristi Pro100. Koliko vidim, jednostavan za koriscenje, ali ne primetih da moze da generise kroju listu. Da li gresim i gde se ona nalazi u programu?

Milos
Last edited by digger on 06 Dec 2008 03:22, edited 1 time in total.
User avatar
kriviekser
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 231
Joined: 15 Oct 2008 09:07
Location: Beograd

Post by kriviekser »

Ne znam napamet ali ima opcija da izbaci listu svih dimenzija. Mada mislim da nema opciju da ti napiše npr 5x daska tih i tih dimenzija.
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

imam pro 100, ali nekako mi baš nije leg'o.

Nema izvoza krojnih lista MS office, popisa materijala i okova, ali lijepo radi 3D prikaz.
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

Evo, nakon što sam malo čačkao po PRO 100, uspio sam skopčati logiku kojom radi.

Ukratko mogu reći da je program vrlo jednostavan za korištenje, što me u početku i zbunilo, jer na prvi pogled se čini da ima vrlo malo mogućnosti zbog malog broja ponudjenih gumbi za klikanje.
Najljepša je stvar upravo jednostavnost korištenja koja je vrlo bliska stolarskoj logici slaganja daski.
Jednostavnim klikom se virtualne daske slažu u virtualni prostor, a isto se tako i mijenjaju njihove dimenzije.
Bitna stvar je generiranje krojnih lista i mogućnost njihovog kopiranja u excel tablicu, što kod sketch upa nije moguće.
Uzajedno s programom dolazi velik katalog gotovih elemenata, ugradbenih uredjaja i ostalih sitnih detalja poput slika, vaza, knjiga i svega ostalog što se može postaviti u dizajnirani prostor.
Mogućnost kreiranja vlastitih elemenata i dodavanja novih boja i materijala je vrlo jednostavna.

Uz pristojan 3D prikaz možemo reći da je PRO 100 vrlo koristan i kvalitetan dizajnerski alat.
User avatar
digger
Majstor
Posts: 352
Joined: 23 May 2008 14:59
Location: Tamo daleko

Post by digger »

zoranp wrote:Evo, nakon što sam malo čačkao po PRO 100, uspio sam skopčati logiku kojom radi.

Ukratko mogu reći da je program vrlo jednostavan za korištenje, što me u početku i zbunilo, jer na prvi pogled se čini da ima vrlo malo mogućnosti zbog malog broja ponudjenih gumbi za klikanje.
Najljepša je stvar upravo jednostavnost korištenja koja je vrlo bliska stolarskoj logici slaganja daski.
Jednostavnim klikom se virtualne daske slažu u virtualni prostor, a isto se tako i mijenjaju njihove dimenzije.
Bitna stvar je generiranje krojnih lista i mogućnost njihovog kopiranja u excel tablicu, što kod sketch upa nije moguće.
Uzajedno s programom dolazi velik katalog gotovih elemenata, ugradbenih uredjaja i ostalih sitnih detalja poput slika, vaza, knjiga i svega ostalog što se može postaviti u dizajnirani prostor.
Mogućnost kreiranja vlastitih elemenata i dodavanja novih boja i materijala je vrlo jednostavna.

Uz pristojan 3D prikaz možemo reći da je PRO 100 vrlo koristan i kvalitetan dizajnerski alat.
Ja se ne bih slozio sa tobom da sa sketch up-om nije moguce napraviti krojnu listu. Ja je pravio, sto mi nije uspelo da uradim sa pro100. Jednostavno nece. Zato sam i presao na sketch up.

Milos
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

Zdravo
Digger ako ti nije problem ,mozes li objasniti kako napraviti krojnu listu u SketchUp-u.
Pozdav
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
User avatar
digger
Majstor
Posts: 352
Joined: 23 May 2008 14:59
Location: Tamo daleko

Post by digger »

Ja sam skinuo odavde plugin

http://www.box.net/shared/8nzm1tmdfm

instalirao ga i moram priznati da je bilo malo problema da se pokrene, odnosno da se dobije ono sto se trazi. Shvatio sam da ono sto treba uraditi je da se ime materijala koji se koristi treba da stoji u rubrici Sheet Material Words u plugin-u. Drugim recima, ako koristis plywood, ta rec treba da stoji u ovoj rubrici, ali i da definises materijal kao takav na samom crtezu. Sam plugin meni nije bas nesto user friendly, ali se da koristiti. :)

Milos
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

Ma to sam i ja instalirao.Malo komplikovano djeluje.Koliko sam ja cackao po njemu,uvijek mi po nekoliko puta ispise iste mjere.Mislim samo da ga treba detaljno istraziti,mozda se nesto sa njim uspije napraviti.Ako uspijem ostaviti cu postupak na forumu.
Pozdrav
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

Evo jedno pitanje vezano uz Pro100...kako označiti koji kant je melamin a koji abs....bez toga mi krojna lista nije 100%.
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

Označavanje kantiranja je loše riješeno, s tim se slažem, ali kod sistema naručivanja: kantira se duža kraća strana, svejedno moram upisivati kant ručno.
User avatar
DrNikola
Majstor stolar
Posts: 455
Joined: 12 Mar 2008 22:41
Location: Beograd
Contact:

Post by DrNikola »

Gde moze da se skine program?
DEJANP
Moderator
Moderator
Posts: 180
Joined: 15 May 2009 19:55
Location: zrenjanin

Post by DEJANP »

Evo linkova

Obrisao administrator

Uzivaj.Meni licno vise odgovara od SketchUp-a
Last edited by mbole on 29 Jun 2009 13:51, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ovo je komercijalni program, piraterija je kaznjiva, tako da vas molim da ne stavljate u forum linkove ka takvom sadrzaju.
DEJANP
Moderator
Moderator
Posts: 180
Joined: 15 May 2009 19:55
Location: zrenjanin

Post by DEJANP »

Linkovi su bili za Free verziju sa njihovog sajta.Mopgli ste da proverite.Isti je fazon kao i kod SketchUp-a gde postoji SketchUp 7 koji je free i SketchUp pro7 za koji se placa.No nema veze.Kucajte u Google-u Pro 100 i skinite program sa njihovog sajta.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

DEJANP wrote:Linkovi su bili za Free verziju sa njihovog sajta.Mopgli ste da proverite.Isti je fazon kao i kod SketchUp-a gde postoji SketchUp 7 koji je free i SketchUp pro7 za koji se placa.No nema veze.Kucajte u Google-u Pro 100 i skinite program sa njihovog sajta.
Ako je tako, onda izvini :( . Ubuduće, kad dajete linkove ka Free ili Shareware softveru, dajte oficijelne linkove prema proizvođaču, a ne prema linkovima na javnim servisima za hostovanje fajlova. Administratori nisu u mogućnosti da proveravaju sadržaje svih linkova i instalacija koji se postavljaju na forumu. Imajte razumevanja za to.

Evo linka ka zvaničnim DEMO verzijama http://en.pro100.eu/demos
Locked