Sketchup проширење (FitParts) план резања

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
Post Reply
User avatar
slavne
Šegrt
Posts: 44
Joined: 23 Jun 2011 13:00
Location: Velika Plana
Contact:

Sketchup проширење (FitParts) план резања

Post by slavne »

Могу да понудим занимљиво проширење за Sketchup програм: FitParts. Овим проширењем можете да селектујете групе/компоненте на вашем Sketchup моделу и да добијете шему резања тих панела. FitParts је јединствен у односу на већину осталих додатака за Sketchup сличне или исте намене због тога што:
- допушта ротацију и скалирање ваших груписаних делова након што су креирани а пре но што је покренут FitParts
- омогућава скоро произвољне облике селектованих делова уколико имају нормалне (90степ) ивице
- има пуну подршку за ивичење ("кантовање") са произвољним одабиром било које ивице за ивичење
- приказује резултат у системским јединицама Sketchup-а које сами бирате стандардно како се ради у Sketchup-у, независно од јединица којима задајете плочу, дебљину реза или дебљину траке.
- планови резања генеришу се директно у Sketchup-у а не у хтмл облику неких одвојених датотека. Тако корисник остају свом уобичајеном окружења из кога обавља штампање шеме резања као што ради и са сваким другим Sketchup цртежом
- подржан је Sketchup 2016.

Ако има интересената изволите преузети лимитирану верзију бесплатно на мом сајту: http://nesic.rs/sajt/srcyrl/fitparts. За професионалну употребу на располагању су плаћене верзије које такође можете погледати и евентуално наручити на сајту.
User avatar
mital
Majstor početnik
Posts: 117
Joined: 10 Mar 2013 22:34
Location: Novi Sad

Post by mital »

Ja ga ponekad koristim
Skinucu ga na kompu, lepo ako je free
Može da olakša rad
Javcu utiske

Neznam što niko ne komentariše
"Znam da nista ne znam" Sokrat
User avatar
slavne
Šegrt
Posts: 44
Joined: 23 Jun 2011 13:00
Location: Velika Plana
Contact:

Post by slavne »

Нова верзија Fitparts подржава до 4 ивичне траке. Корисник може да има различиту траку на свакојод четри ивице за сваки од селектованих делова независно.
Такође, корисник може да ротира сваки део засебно. На овајначин постиже се да део буде усаглашен са структуром површине.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Post Reply