PRO100, baza podataka

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
Post Reply
User avatar
niko
Majstor početnik
Posts: 104
Joined: 12 Jul 2009 13:02
Location: Banja Luka

PRO100, baza podataka

Post by niko »

Pozdrav,
moze li neko da mi objasni kako da u PRO100 ubacim svoju bazu podataka, jer kako god da probam ne uspijevam.Ako je postavim u katalog , onda nece da se ubaci u projekat koji radim, a isto tako kako ubaciti nove dezene.Molim za savjet.
Hvala i pozdrav.
User avatar
BG ACA
Majstor
Posts: 266
Joined: 22 Nov 2013 07:53
Location: BGD

Post by BG ACA »

Kad snimas uradjeno gde ti snimi?
User avatar
niko
Majstor početnik
Posts: 104
Joined: 12 Jul 2009 13:02
Location: Banja Luka

Post by niko »

Pozdrav,nisam stigao sjesti za racunar do danas, kada snimam u pro100 imam otvoren folder sa mojim projektima, i otvara mi to sto je snimljeno.Medjutim kako god da snimim bilo kakav elemenat koji bi mi bio baza podataka zbog krojne liste, nemogu da ga povucem iz recimo katalog-furniture u kojem sam probao da pravim i nove foldere i u njih snimam.
Zelim da napravim svoju bazu podataka i da elemente povlacim kao one koji su vec postojeci u katalogu.
User avatar
BG ACA
Majstor
Posts: 266
Joined: 22 Nov 2013 07:53
Location: BGD

Post by BG ACA »

Ja tu dodajem moje radove sa mojim oznakama.
User avatar
niko
Majstor početnik
Posts: 104
Joined: 12 Jul 2009 13:02
Location: Banja Luka

Post by niko »

Gdje tu, BG ACO?
User avatar
niko
Majstor početnik
Posts: 104
Joined: 12 Jul 2009 13:02
Location: Banja Luka

Post by niko »

Pa zar niko ne koristi ovaj program?
User avatar
Alx_Mkn
Šegrt
Posts: 25
Joined: 21 May 2012 15:38
Location: Beograd
Contact:

Post by Alx_Mkn »

...Nadam se da nije prekasno za odgovor.

Kada napravis nesto sto zelis da koristis kao kataloski element kasnije, grupises sve sto taj element treba da sadrzi i dok je ta grupa obelezena pritisnes CTRL-F5 (Ili desni klik pa iz padajuceg menija negde oko sredine "Dodaj u Biblioteku", ili kako je vec napisano u zavisnosti od jezika na kom je softver) Nakon ovoga se bira gde u katalogu/biblioteci da se smesti odredjeni element. Ukoliko prethodno napravis svoje podfoldere (npr. C:\PRO100\Biblioteka\Meble\Tvoj Folder\) mozes ih smestati u njih. U svakom slucaju elementi ce na taj nacin kasnije biti dostupni i moci ce da se povlace u projekte.
User avatar
niko
Majstor početnik
Posts: 104
Joined: 12 Jul 2009 13:02
Location: Banja Luka

Post by niko »

Sa malim zakasnjem , hvala ti puno na svjetu Alx_Mkn, probao sam i ide.Joa jednom hvala.
User avatar
savage1337
Majstor početnik
Posts: 141
Joined: 30 Sep 2016 22:24
Location: Hrvatska, Zagreb

Post by savage1337 »

Pozdrav, evo isprobao sam masu software-a za izradu namjestaja. I PRO100 mi se cini ono vrh vrhova!!!
Problem je sto sam uspio pronaci samo staru verziju 4.16, nove 5.45 nema nigdje!

Pa eto ako me netko moze uputiti na link za PRO100 v5.45 bio bi zahvalan, moze i PM!
Hvala!
User avatar
micha56
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 235
Joined: 30 Aug 2016 20:26
Location: Cuprija - Srbija

Post by micha56 »

Nema.
Za sad ima samo u demo verziji od nekih 500 i kusur Mb i to uglavnom nije engleska verzija, nego ruska, ceska i sl.
Moj predlog - nista ne fali ni staroj (naravno) krekovanoj verziji. Strpi se dok izadje prava full verzija 5.45 zajedno sa krekom.
Sve, sve, ali miris tek obradjenog drveta je nezamenjiv ...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Samo da napomenem...
Razmena bilo kakvog nelegalnog sadrzaja (ukljucujuci i linkove) je zabranjena na forumu.

Pravilo br. 2
misc.php?action=rules
User avatar
micha56
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 235
Joined: 30 Aug 2016 20:26
Location: Cuprija - Srbija

Post by micha56 »

mbole wrote:Samo da napomenem...
Razmena bilo kakvog nelegalnog sadrzaja (ukljucujuci i linkove) je zabranjena na forumu.

Pravilo br. 2
misc.php?action=rules
Ok. Tako sam i mislio i naravno da razumem.
Secam se da je cuveni i ogromni MEGAUPLOAD svojevremno, pre nekoliko godina zatvoren, navodno zbog postavljanja nelegalnog softvera i time napravio ogromnu stetu vlasnicima originala - pa sto ne bi i ovo nase mesto za druzenje.
Sve, sve, ali miris tek obradjenog drveta je nezamenjiv ...
User avatar
savage1337
Majstor početnik
Posts: 141
Joined: 30 Sep 2016 22:24
Location: Hrvatska, Zagreb

Post by savage1337 »

@mbole, primljeno na znanje ovo oko software-a! :)
Post Reply