pomagajte ljudi

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

pomagajte ljudi

Post by miloscale »

i ja sam uzeo neku cnc masinu ali se nikako ne snalazim a trba podhitno da uradim neke sare dali iko od vas moze da mi pomogne konkretno se radi o nekim krilima za kuhinju
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

ako nisam postavio na dobro mesto nek se neljute administratori i nek prebace temu gde treba
imam jedan problem kupio sam neku cnc masinu i nemam pojma da radim na njoj do sada sam sto mi je trebalo radio na jednom stovaristu i oni su radili te duboreze u artcamu
treba da skinem sa neke slike neku saru i da to uradim na krilu od medijapana bio sam do ovih sto su mi dosad radili i oni mi kazu da to neznaju da odrade a meni je to bas hitno pa ako neko moze da mi pomogne neka se javi
hvala unapred
User avatar
digger
Majstor
Posts: 352
Joined: 23 May 2008 14:59
Location: Tamo daleko

Post by digger »

miloscale wrote:i ja sam uzeo neku cnc masinu ali se nikako ne snalazim a trba podhitno da uradim neke sare dali iko od vas moze da mi pomogne konkretno se radi o nekim krilima za kuhinju
Ako kazes sta te konkretno muci, mozda i mozemo da pomognemo. Ima nas koji koriste i programe i masine.
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

konkretno treba sa jedne komode da skinem neku sliku neke ruze ili sta je vec nemam pojma i da je uradim na nekom krilu od medijapana
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

evo slike nada se da cu da uspem da je okacim posto se nesnalazim bas najbolje i sad ova sara sto je na levom krilu u gornjem levom uglu kao ovaj cvetic ili ruza sta li je vec treba da se uradi priprema da se prebaci na krilo od medijapana za kuhinju dimenzija krila je 720x500mm
Image
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

A to samo sa slike imaš ? A nemaš predpostavljam takav ormarčić pa da dimenzije nekako počneš da skidaš merenjem ručno ! Mislim da bih ona bar malo lakše ubacio određen mere uglova u AutoCAD ! ili već koji program imaš !
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
Draggan
Precizni šegrt
Posts: 60
Joined: 01 Oct 2010 23:38
Location: Smed.Palanka

Post by Draggan »

Fotografiju komode ubacis u AutoCad i po linijama sa komode crtas krivu, posle naravno sliku komode izbrises a tu krivu konvertujes vec u ono sto ti treba za masinu, dxf ili sta vec...
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

imam artcam program ali nemam pojma da radim tek sam pre neki dan uzeo masinu nisam nikad do sad radio takve programe
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

nemoj zuriti, nije to bas tako jednostavno za prvu probu...igraces se ti malo do nebudes provalio kako.
Kakva masina? Iz kog programa "printa"?
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

rekao sam bas nista neynam dolayio mi je jedan drugar i radili smo neku saru da isprobamo on se kao nesto malo rayume ma meni je bitno da ovo sad odradim pa posle cu polako da veybam
User avatar
digger
Majstor
Posts: 352
Joined: 23 May 2008 14:59
Location: Tamo daleko

Post by digger »

Da bi naucio kako se radi mislim da ti je najjednostavije da nadjes uputstvo sa primerima i da ides po tome, kako bi se upoznao sa programom. Ima dosta toga da se uci, i ne samo za artcam vec i za samu masinu, i to nije posao od pet minuta - narocito ako nisi nikada radio sa cnc masinama / programima. Postoji neka firma / studio koji je napravio cd sa uputstvom sta i kako se radi. Moj ti je savet da ga potrazis na netu (na zalost ne mogu da se setim kako se zove) i da ih kontaktiras i pazaris. Drugi, mozda brzi i jednostavniji nacin za tebe je da napravis dobru sliku toga sto hoces, i da odes kod nekoga ko vec zna da radi u artcamu da ti on napravi vektroski fajl i da se onda ti igras sa svojim programom i masinom. Ima dosta toga i nije bas tako jednostavno.
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

ma ok je to tako sam ja i planirao za kasnije malo po malo i neki kurs ili takonesto nego mi je sad hica da odradim ovo zato sam pitao dali ima sanse da mi neko pomogne
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Koliko vidim stvari stoje ovako sa te sličice možemo samo da nagađamo i sa nekim alatom (programa) skidamo nešto ? jel ali recimo ja nemam i neznam koji ti program imaš ? Ni bilo šta da si naveo da bih ti neko dao ponudu da odradi u CAD-u recimo ili Program file-u za tvoj CNC. Ovo ti je prijatelju mrtva trka. Poslušaj savet Diggera ! ima tu sedenja za kompom ,mašina radi ono što joj zadaš ! A to sve i nije jednostavno baš ponekad ?
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
jole
Majstor početnik
Posts: 147
Joined: 05 Dec 2009 16:37
Location: Nish

Post by jole »

pokusao sam ja da je otvorim u art-camu ali je dosta losa rezolucija kad je uvelicam vide se samo kockice, kad bi imao malo kvalitetniju sliku ja bi je uradio i poslao ti.
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Pa kada je 436 x 336 jedva se da skenirati ! Ja sam sinoć probao ko iz novina je ispalo !!
Last edited by MapleMan on 10 Sep 2011 08:40, edited 1 time in total.
Dva put zine , a tri put slaže
Post Reply