pomagajte ljudi

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

miloscale wrote:nerazumem kako sa foliom sara je radjena na cmc pa sam posle farbao prvo ovu bez boju pa onda ovu zlatnu
A kako si zastitio ovu bez podlogu dok si farbao zlatnu?
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Da si zalepio samolepljivu foliju na vec lakirani MDF i protrcao glodalom na CNC-u, dobio bi...razmisli, svasta tu moze da se radi :)
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

ma ne ofarbana je bez baza radio sam auto bojama i onda rucno probao sam i airbrushom i cetkicom da vidim kad budem radio da znam cime da radim i ipak mi je lakse airbrushom da radim manje cimanje posto gazda hoce da mali to preskoci negde na neko mesto netreba bas sto posto da bude u sari
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

mada bi trebao to da dobijem efekat kao starinski da izgleda pa razmisljam cime da radim posto nisam do sad radio patiniranje na medijapanu neznam dali je izvodljivo radio sam na drvetu ali ne na medijapanu nisam nikad probao pa ako ima neko od kolega nek da neki predlog
neka administratori pomere temu ako nije za ovde mada se sve tice onog krila zato nisam hteo da otvaram novu temu
User avatar
majstorcic
Precizni šegrt
Posts: 50
Joined: 23 Apr 2011 22:21
Location: zemun

Post by majstorcic »

patiniranje na drvetu i medijapanu ti je isto probaj na uzorku nekom
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

majstorcic wrote:patiniranje na drvetu i medijapanu ti je isto probaj na uzorku nekom
pa predpostavio sam ali nisam bas nikada probao pa reko da pitam mozda je neko radio
hvala u svakom slucaju
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

maricaiivica wrote:Dobro izgleda!
Jel si ovo sa folijom radio?
Mozda je dobro za prvi put, ali je definitivno daleko od dobre izrade!
Ko god da ti je ovo crtao obracao je paznju samo na konture zadate slike, ali ne i na razlike u dubini odredjenih detalja!
Zbog toga ovo moze da prodje samo kao jeftina kopija, a ne kao pravi starinski rucni rad!
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

Sasa wrote:
maricaiivica wrote:Dobro izgleda!
Jel si ovo sa folijom radio?
Mozda je dobro za prvi put, ali je definitivno daleko od dobre izrade!
Ko god da ti je ovo crtao obracao je paznju samo na konture zadate slike, ali ne i na razlike u dubini odredjenih detalja!
Zbog toga ovo moze da prodje samo kao jeftina kopija, a ne kao pravi starinski rucni rad!
e nije problem u tome nego su gazde insisterale da bude sve na jednu dubinu nije do mene i coveka koi je radio saru i sad traze da sara bude jos plica ynaci samo koliko da je naznacena
a i juce sam bio stigla im je ona komoda sto su narucili sara je identicna i uradjena je isto tako plitko i sve na jednu dubinu to je njihov zahtev a naravno kod mne je vezi konja gde gazda kaze
Post Reply