alno ag

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

alno ag

Post by Dule »

Zasto nece da mi radi na visti?
http://kitchenplanner.alno.de/
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14944
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koju verziju imas. Vidim da tamo pominju da je u ver 0.95b resen neki problem na visti.
A i predlazem ti da upgrejdujes Vistu na XP :) ( http://dotnet.org.za/codingsanity/archi ... ws-xp.aspx )
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Skinuo sam sa sajta verziju 0.96a,da li je problem do mog kom.ili do programa(da li da skinem verziju 0.95b,mada nisam video da li je ima),molim te prevedi mi "upgrejdujes" na srpski.
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Apgrejd, upgrejd, iliti u origilanu UPGRADE je u stvari poboljšavanje stare verzije novom verzijom. Bilo softvera, bilo apgrejdovanje kuhinje. :)
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Na staticnom racunaru imam xp,tu radi super,na laptopu imam vistu tu nemoze da otvori pokazuje mi neku gresku.Da li da izbrisem vistu i nosim na instaliranje xp?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14944
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Po mom misljenju, Vista jos uvek pati od gomile decjih bolesti. Ovaj link na clanak je dosta dobra parodija na to (sory, nisam znao da si slab sa Engleskim). Na stranu sto zahteva grdan hardver da bi radila kako treba, i sto je ustvari samo nasminkani XP (gde su pri sminkanju napravili gomilu problema).
Nazalost, notebookovi su prilicno "nezgodna" sorta, pa reinstalacija ume da bude problematicna. Najcesce su najveci problem drajveri, a posto MS forsira Vistu iz sve snage (naravno kad treba da im donese brdo para), u zadnje vreme postaje problem pronaci drajvere za XP kada su notebookovi u pitanju.
Sve u svemu, ako znas nekog ko to dobro radi, mozes da odes da ti preinstalira OS.
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Hvala Bole,probacu u ponedeljak,nadam se da ce uz adekvatnu novcanu nadoknadu da mi vrate xp,pa da radim kao covek.
Last edited by Dule on 09 Feb 2008 23:55, edited 1 time in total.
User avatar
Dean
Majstor početnik
Posts: 123
Joined: 16 Jan 2008 19:02

Post by Dean »

Slazem se da Vista "suck" izdrzao sam sa njom točno oko 1 h i vratio se na xp

pazi ako imaš HP notebook najprije nadji sve drajvere na netu (hp ih iz nekog razloga ne isporučuje sa laptopom)

znam da zadnji model koi sam radio ne postoje driveri za ISDN (žičani) wirless radi bez problema (što svejedno moze biti problem ako nemaš takav uredjaj ) ali vjerujem da je svaki model priča za sabe pa da ne bilo poslije nisam znao :)
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Vec je kod majstora,nadam se da ce biti sutra kod mene.Fsc,sve u svemu ok,ali jedva sam se naucio da radim u Alno-u,a on nece da otvori,jeste lepo sto na visti pise na srpskom,ali.....
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14944
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Imas i XP koji je lokalizovan, to jest na Srpskom.

Hmmmm, kad to pomenu, ne bi me mnogo zacudilo da je to razlog zasto ti program ne radi. Gomila programa jednostavno ne zeli da saradjuje sa bilo kakvom lokalizacijom.
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Vraceno na xp,ali opet ne radi,odnosno program instaliran ali nece da ga otvori(komplet)pokazuje nesto u fazonu da adresa nije adresa i j..i ga
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14944
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ajd umesto "nesto da adresa nije adresa..." prekucaj sta ti tacno ispise, mozda i uspemo da ti pomognemo.
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Hajde da probamo
Image
:(
Image
Last edited by Dule on 16 Feb 2008 18:29, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14944
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ovo na nemackom bi trebalo da znaci nesto tipa "access violation at address..."
Jedino mi nije jasno sto izlazi na nemackom.
Koju video karticu imas u notebooku?

Pokusavam da rastumacim neki nemacki forum, i pominju se Intel on board video kartice, ali i DEP.
Za pocetak ajde da iskljucimo DEP (ionako nicemu pametnom ne sluzi :) ).
BUDI JAAAKO PAZLJIV DOK OVO RADIS, I RADI TACNO KAKO JE NAPISANO.
AKO TI BILO STA NIJE JASNO NEMOJ RADITI, POSTO MOZES DA OSTANES BEZ BOOTABILNOG SISTEMA.

Znaci:
Start, Settings, Control panel, System
Izaberi Advanced tab.
Pri dnu je sekcija
Startup and Recovery
System startup, system failure, and debuging information
Klikni na taster Setting koji se nalazi u toj sekciji

Otvara se novi prozor sa naslovom: System startup
Pri vruhu imas stavku Default operating system tu je jedan combo box, dva check boxa, i jedan taster na kome pise Edit:
Image

Klikni na njega (NE DIRAJ NISTA DRUGO)
Otvorice se novi prozor (Notepad) u kome ces imati sadrzaj otpriliike:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

Najverovatnije ces imati samo ove linije, s tim sto ce se jedino poslednja mozda razlikovati.
Medjutim postoji mogucnost da linija ima vise.
U tom slucaju prvo pogledas liniju koja na pocetku ima: default= to jest u ovom slucaju:

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

Zatim nadjes u sekciji [operating systems] liniju koja pocinje sa onim sto je desno od default=
U nasem slucaju to je linija:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

u toj liniji dodas:
/noexecute=Alwaysoff

tako da ona izgleda
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=Alwaysoff /fastdetect

Moguce je da ce ta opcija vec postojati (zavisi da li imas instaliran SP2 ili ne) ali da ce biti:
/noexecute=optin

U tom slucaju samo promenis optin u Alwaysoff

Kliknes na File, Save i zatvoris notepad
Kliknes na OK da zatvoris prethodni prozor (System startup), pa jo jednom na OK da zatvoris i onaj pre njega (System properties).
Restartuj racunar i DEP bi trebalo da bude iskljucen
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Osnovni program je na nemackom(mislim da je i nemacka firma u pitanju),neznam da li to ima kakve veze.
Neznam koju video karticu imam u noteooku(al sam ti od pomoci)
Sve sam uradio po uputstvu,nece.
Post Reply