Program za lako crtanje u 3d prikazu kuhinja

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
User avatar
caca
Majstor
Posts: 289
Joined: 22 Mar 2011 18:40
Location: BGD

Post by caca »

Koce kod nas da smisli pravi program,koji radi plocasti materijal,radi na srpskom,vrsi obracun, naplacuje, izradjuje,jesamli nesto preskocio.
Gdesu one dobre stare mastiljave olovke i papiric?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14947
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Niko, iz prostog razloga sto nema kome da ga proda.
Pri tom ovaj deo sa naplacivanjem vec spada u domen naucne fantastike :) To ovde ne uspeva ni uterivacima dugova, a kamoli gomilici elektrona koji skakucu levo-desno kroz silicijum.

Ostatak i nije neki preteran problem. Ne znam da li ih ima bas da rade na srpskom, ali takvih programa ima.

A olovke i papiric su otisli u zasluzenu penziju :)
User avatar
bozama
Majstor
Posts: 263
Joined: 17 Oct 2008 09:30
Location: Novi Sad

Post by bozama »

jel mogu i ja za onaj link da se ogrebem? :)
User avatar
icman
Precizni šegrt
Posts: 53
Joined: 22 Apr 2011 10:21
Location: Beograd

Post by icman »

caca wrote:Koce kod nas da smisli pravi program,koji radi plocasti materijal,radi na srpskom,vrsi obracun, naplacuje, izradjuje,jesamli nesto preskocio.
Gdesu one dobre stare mastiljave olovke i papiric?
Evo ja sam pokusao da se time bavim iako nisam u ovoj struci vec kao pomoc drugaru. Koristim CAD program (IronCAD) i njegove mogucnosti parametarskog modelovanja, koje je idealno za namestaj od plocastog materijala.

Ovde je kratak video koji pokazuje te nase pocetke od prosle godine. Sada smo to malo razradili i on (drugar) ima bazu parametarskih modela koja njemu odgovara. Nije morao da menja nacin rada, alate i sl. vec je sve odradjeno po njegovim zahtevima. Trebalo mu je 10-15 dana da savlada rad u programu jer je pre toga racunar koristio samo za Zumbu, i sl..

Prvih 3 minute je prikaz osnovnih funkcija samog programa a dalje je ono "pravo" sto nas sve zanima.

http://vimeo.com/11583860

poz.
Last edited by icman on 29 Apr 2011 23:18, edited 1 time in total.
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

caca wrote:Koce kod nas da smisli pravi program,koji radi plocasti materijal,radi na srpskom,vrsi obracun, naplacuje, izradjuje,jesamli nesto preskocio.
Gdesu one dobre stare mastiljave olovke i papiric?
I posle toliko godina, ja koristim olovku i papiric.Sve radim iz glave, i zasad me
moj kompjuter odlicno sluzi, bez obzira sto sam okruzen informacionim tehnologijama.
User avatar
caca
Majstor
Posts: 289
Joined: 22 Mar 2011 18:40
Location: BGD

Post by caca »

Znaci nece niko.
Lakse je koristiti tudju pamet nego ,,svoju",posle neka kazu da Srbi nisu snalazljiv narod.
Pozdrav
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

caca wrote:Lakse je koristiti tudju pamet nego ,,svoju",posle neka kazu da Srbi nisu snalazljiv narod.
naravno :) sto bi izmisljali kad je neko vec izmislio.;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
icman
Precizni šegrt
Posts: 53
Joined: 22 Apr 2011 10:21
Location: Beograd

Post by icman »

caca wrote:Znaci nece niko.
Lakse je koristiti tudju pamet nego ,,svoju",posle neka kazu da Srbi nisu snalazljiv narod.
Pozdrav
Nije to stvar tudje pameti. Zasto da izmislljamo toplu vodu. Opet bi dosli na slicno/isto. CAD programi upravo i sluze za ovako nesto. Samo je stvar korisnika koliko i kako ce ga iskoristiti. U nasoj sredini je problem sto niko nece da se potrudi i da istrazuje. Svi sve cekamo na gotovo.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Upravo tako - otkrivanje tople vode. Razvoj ozbiljnijeg softvera košta. U ovom slučaju to bi bila tri programera x 12 meseci puta njihova plata + zarada za investitora. A gde je reklama i ostali troškovi (zakup prostorija, kompjuteri, struja, grejanje....)? I to sve na našem (štagod to značilo) jeziku. Tako dođemo do projektovane cene od oko 1000 evra za prodatih 500 licenci. Em smo mala zemlja, em je piraterija tako efikasna i nekažnjiva...

Ima još jedna stvar: i takav softver mora da se uči. Na žalost, holivudske varijante sa dva klika još uvek nisu, a neće ni skoro, zaživele. Dakle, potrebnog CAD softvera ima na tržištu, demo verzije postoje na autorovim sajtovima a na vama je malo da naučite jezik, probate i odlučite šta vam odgovara. Bilo šta kvalitetnije nema za male pare. Profesionalac će kupiti ozbiljan softver, naučiti stotinjak reči stranog jezika i koristiti taj softver, a amater će koristiti digitron, olovku i papir ili Sketchup i slične programe. Za svakoga ima rešenje.

Sretan vam Praznik rada!
User avatar
Bane Todorovic
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 16 May 2011 23:28

Post by Bane Todorovic »

Gde na kupim program za secenje plocastih materijala Cut Master 2D sa licencom?
User avatar
Z@P
Majstor početnik
Posts: 114
Joined: 05 Mar 2010 14:45
Location: BG-UE

Post by Z@P »

User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Meni se sviđa ovaj ali košta bruka http://www.pro100usa.com/ može da se skine i koristi ali samo 30 sati traje licenca korišćenja (testiranja) ? Ali Iron CAD je ok ! Evo za one koje interesuje Iron CAD kako radi skinite ovaj Film Oko 100 MB je ja sam ga skino i odgledo ok je i vrlo dobro poučan film ništa nije teško sve je lako !!:cool: http://www.sendspace.com/file/o0a5ts link za skidanje filma
Last edited by MapleMan on 18 May 2011 07:20, edited 1 time in total.
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
icman
Precizni šegrt
Posts: 53
Joined: 22 Apr 2011 10:21
Location: Beograd

Post by icman »

MapleMan wrote:Meni se sviđa ovaj ali košta bruka http://www.pro100usa.com/ može da se skine i koristi ali samo 30 sati traje licenca korišćenja (testiranja) ? Ali Iron CAD je ok ! Evo za one koje interesuje Iron CAD kako radi skinite ovaj Film Oko 100 MB je ja sam ga skino i odgledo ok je i vrlo dobro poučan film ništa nije teško sve je lako !!:cool: http://www.sendspace.com/file/o0a5ts link za skidanje filma
To je isti video kao i sa linka http://vimeo.com/11583860 (Lepo da je neko sacuvao i link za download, ja ga davno zagubio :)
Ovaj film sam uradio jos prosle godine, sada ima mnogo novih stvari koje mogu jos da unaprede projektovanje.
Ako je neko poceo da se "igra" sa IronCAD-om moze slobodno da me kontaktira na Skype: Ironcadman (sam nick sve govori :)), rado cu pomoci. Ja sam inace njihov Beta tester tako da znam ponesto :). Upravo ovih dana zavrsavamo i papirologiju oko zastupnistva tako da ce uskoro moci da se kupi licenca i kod nas.
Za sada samo trial koji je full operativan 30 dana.
P.S. Prilikom registracije za dobijanje linka bitno je da su tacni podaci samo za Email i Country i neko normalno ime, da bih ako nekome treba mogao da produzim trial period za jos 30 dana. (Znam da niko ne voli da ostavlja licne podatke).
http://www.ironcad.com/downloads/trialdownload/
Last edited by icman on 18 May 2011 11:21, edited 1 time in total.
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Druže icamane To je bilo na elitusecurity "3d modeliranje kuhinja" u podnaslovu. Perfektno si objasnio tamo kako funkcioniše a odatle i link nečitam ja samo na ovom sajtu! A ima i još ponegde puno toga A ono što si napiso da mušterija treba da bude u roku od 15 min (Dok popije kafu jel taman ) sa svim usaglašen izbor prema kvadraturi prostora i ostalog izbora kuhinja, nameštaj, lokal ..... preko programa, gde joj sto varijanti možeš dati u tih nekoliko pitanja i dobiti sav saldo na materijalu puls PederV + ruke ujedno To je za svaku pohvalu ! To je neophodno danas i tu nema šta Mada treba radit na njemu stalno dopunjavati ga i taj program je milina na kraju koliko vidim ! On daje sve u momentu, kad zatreba.
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
icman
Precizni šegrt
Posts: 53
Joined: 22 Apr 2011 10:21
Location: Beograd

Post by icman »

MapleMan wrote:Druže icamane To je bilo na elitusecurity "3d modeliranje kuhinja" u podnaslovu. Perfektno si objasnio tamo kako funkcioniše a odatle i link nečitam ja samo na ovom sajtu! A ima i još ponegde puno toga A ono što si napiso da mušterija treba da bude u roku od 15 min (Dok popije kafu jel taman ) sa svim usaglašen izbor prema kvadraturi prostora i ostalog izbora kuhinja, nameštaj, lokal ..... preko programa, gde joj sto varijanti možeš dati u tih nekoliko pitanja i dobiti sav saldo na materijalu puls PederV + ruke ujedno To je za svaku pohvalu ! To je neophodno danas i tu nema šta Mada treba radit na njemu stalno dopunjavati ga i taj program je milina na kraju koliko vidim ! On daje sve u momentu, kad zatreba.
Jeste, elitesecurty.
IronCAD je kao i svaki drugi CAD. Nema tu velike mudrosti. Samo treba dobro upoznati program i prilagoditi ga svojim potrebama.
Prednost IronCAD-a je sto se vrlo brzo uci u odnosu na recimo SolidWorks ili Inventor (radim u sva tri po potrebi pa znam o cemu pricam). Nema integrisane neke super-napredne analize i sl. kao ostali (za to mu sluze add on tools od ostalih prozvodjaca) ali sto se tice modelovanja tu je daleko jednostavniji i "User Friendly" a ima i odlicnu integraciju sa ostalim CAD programima.
Treba probati, tesko je ovako objasniti jednostavnost. Uz par uvodnih napomena vrlo brzo se ulazi u "logiku" modelovanja i u roku od par dana se vec moze krenuti na ozbiljnije stvari.
Post Reply