Program za lako crtanje u 3d prikazu kuhinja

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
User avatar
Nexent
Majstor
Posts: 327
Joined: 06 Oct 2010 17:42
Location: Loznica
Contact:

Post by Nexent »

Na sajmu sam prisustvovao prezentaciji programa i mislim da je sasvim ok za svaku proizvodnju kuhinja i ormara.Covek mi je prezentovao i nacin formiranja cene i liste secenja i zadovoljan sam sa svime vidjenim,ali cena koja je oko 1500 eura je previse za ovu krizu.
Slazem se sa svim gore navedenim ali cena je prvi kamen spoticanja za mnoge.
User avatar
roliver
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 25 Sep 2009 13:35

Post by roliver »

Ako neko zeli moze dobiti Corpus verziju 1.25 (koja je nekih 80-90% funkcionalna, a uz pomoc verzije 3 moze se isprintati kompletna krojna lista). Moja kuhinja je delo ovog programa (napomena nije 100% funkcionalan ali ipak radi). Ako ima interesenata dobice ga za nekoliko dana (koliko mogu brze jer ipak sam na poslu svaki dan).
Last edited by roliver on 24 Nov 2010 20:49, edited 1 time in total.
User avatar
Nexent
Majstor
Posts: 327
Joined: 06 Oct 2010 17:42
Location: Loznica
Contact:

Post by Nexent »

Posalji i meni ako mozes.
Pozdrav i hvala za spremnost i nesebicnost.
User avatar
roliver
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 25 Sep 2009 13:35

Post by roliver »

Poslacu svima link preko PP (napomena: nista ne kosta! jer sam dobio PP od jednog clana koi pita koliko kosta, pa onoliko koliko sam ja dao love: 0 MKD, 0 EVRA). Sutra oko 21 dobicete PP sa linkom svi oni koje zele (nadam se da cu moci tada).
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Moze i meni mada ja nisam bas neki specijalista za rad na kompu ali da probam nauciti.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
DrNikola
Majstor stolar
Posts: 455
Joined: 12 Mar 2008 22:41
Location: Beograd
Contact:

Post by DrNikola »

Da li je neko video program za "crtanje" na Eggerovom štandu?
User avatar
kec
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 24 Nov 2010 10:21
Location: pancevo

Post by kec »

tomislavm wrote:
kec wrote:Ja koristim korpus pro vec godinu dana i mogu da kazem da je odlican,ali najvise za namestaj od plocastih materijala.ako nekom treba neka informacija sta moze a sta ne rado cu da pomognem.
Ima cenu ali je izuzetno je isplativ za majstore koji imaju dosta posla.Puno pomaze kod ugovaranja poslova a razlaganje elemenata i vadjenje mera za drvne centre radi sam.recimo za jednu kuhinju imate tacnu cenu materijala i kompletnog okova za 15 minuta.na licu mesta ste u stanju da date ponudu sto je velika prednost jer je potencijalni kupac zagrejan za kupovinu dok vam peske treba par dana da javite kupcu a samim tim rizikujete da kupac odustane iz nekog razloga.ima jos jednu veliku prednost a to je kada imate ucrtanu recimo kuhinju i kupcu ne odgovara cena imate razne mogucnosti recimo jednim klikom promenite vrstu trake ili boje na korpusima tipa da svi podni elementi budu izradjeni od bele boje u slucaju da je kupac trazio neki skuplji dekor.na taj nacin imate mogucnost da korigujete cenu u korist kupca a da vi zadrzite posao.itd itd.
mogao bih do sutra sta se sve moze.
Rado cu pomoci ako vas interesuje.

stolarski pozdrav.
Za početak:

Da li imaš negdje slike svojih radova u Corpusu?
Da li si sve tipove elemenata koje koristiš definirao 100% točno, tako da možeš sigurno poslati narudžbu na piljenje, a ako da opiši malo kako si to napavio i organizirao.
imam puno slika i projekata iz korpusa,samo da dodjem malo do vremena da provalim stavljanje slika pa cu nesto da okacim.
Sve elemente sam uradio i prilagodio mom nacinu sklapanja i apsolutno svaki elemenat je spreman da se pusti u proizvodnju.
najveci posao kod korpusa jeste izgraditi bazu elemenata,univera okova dekora i njihovih cena,za sta je potrebno desetak dana ozbiljnog rada.

kada se to odradi kako treba onda nebi verovali koliko je sve jednostavno.
nijedna prezentacija nemoze da vam pokaze ni deseti deo mogucnosti.
program svako prilagodjava svojim potrebama.

ovo je ozbiljan program koji je u sustini isplativ za par meseci ako se napravi kalkulacija kako treba.
evo par primera:

1. ne postoji mogucnost greske recimo da pri izradi ponude zaboravite da uracunate neku vertikalu ili neki drugi elemenat ili okov pa da posle pri izradi to kosta vas a da to i neznate.

2.ne postoji mogucnost da permutujete neki broj pri ispisu mera pa posle porucujete novi komad.ili jos gore ako na montazi shvatite da nesto nedostaje.

3.kupac je upoznat sa namestajem koji mu se izradjuje i nema mogucnost da izvodi kako nije on to tako mislio pa mu vi zarad zadovoljstva kupca izradjujete ponovo naravno o svom trosku.

4.najveca prednost je sto na licu mesta ugovarate posao gde istog trenutka kod klijenta izradjujete projekat gde on moze odmah da vidi sta kupuje i koliko ce to da ga kosta.svaki kupac u pocetku hoce sve najbolje dok kada cuje cenu menja misljenje i ako mu se nepruze druge mogucnosti vrlo cesto odustaje od posla.a onda stolar umanjuje svoju zaradu zarad zadrzavanja posla umesto da menja u samom projektu vrste materijala i okova i na taj nacin postigne bolju cenu a da se sam izgled namestaja ne menja a naravno zarada majstora ostane na istom nivou.
jedna kuhinja od 1500 eura moze izmenama da se svede i do 1100 eura a da izgled ostane isti.

5. stavka 4. dovodi do toga da se ugovori mnogo vise posla nego sto je to moguce klasicnim radom ili ti peske.

6.mnogi kupci koji danas traze nesto na izradu cekajuci ponudu odustanu jer im je u medjuvremenu nesto iskrslo a vi ste izgubili posao.
znaci treba mu sto pre dati odgovarajucu ponudu i uzeti avans i tada je posao vas.

7.Obzirom da ponude i crtanje projekta ne naplacujem nikada nisam dobio primedbu kupca da mu je slika losa i da je to uticalo na moju ponudu i prodaju.ukoliko se projektovanje naplacuje slazem se da treba raditi na ozbiljnijim crtackim programima.

kada se sve sabere i oduzme ovaj program je za mene izuzetno jeftin, i donosi novac u puno razlicitih oblika i za vrlo kratko vreme.
naravno nije lako odvojiti toliki novac ali to mora da se gleda na nacin kao kada kupujete neku masinu koja treba da vam zaradjuje,
i ko moze sebi da priusti taj novac i vreme da postavi program u funkciju prema svojim potrebama nikako nemoze da pogresi.
a nije lose ni vreme da se uzme u zimskom periodu kada se ima vremena za rad na racunaru i postavljanje programa za period kada posao krene.

Stolarski pozdrav.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

DrNikola wrote:Da li je neko video program za "crtanje" na Eggerovom štandu?
ja sam video.;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
annenad
Samostalni majstor
Posts: 194
Joined: 03 Sep 2008 07:04
Location: Novi Sad

Post by annenad »

Pošalji i meni link!?!?!?
Ne veruj ženi koja laže...
User avatar
ikim
Majstor početnik
Posts: 110
Joined: 03 Mar 2008 01:06
Location: Bačka Palanka

Post by ikim »

Koji je to program bio na Eggerovom štandu ?
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ikim wrote:Koji je to program bio na Eggerovom štandu ?
crna soba u 3D prikazu(live tac skrin menjanje dekora i godova preko projektora),interesantna zezancija i mnogo skupa.:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

kec wrote:kada se sve sabere i oduzme ovaj program je za mene izuzetno jeftin, i donosi novac u puno razlicitih oblika i za vrlo kratko vreme.
naravno nije lako odvojiti toliki novac ali to mora da se gleda na nacin kao kada kupujete neku masinu koja treba da vam zaradjuje,
i ko moze sebi da priusti taj novac i vreme da postavi program u funkciju prema svojim potrebama nikako nemoze da pogresi.
a nije lose ni vreme da se uzme u zimskom periodu kada se ima vremena za rad na racunaru i postavljanje programa za period kada posao krene.

Stolarski pozdrav.
Ja program imam već godinu i nešto malo, samo nisam imao dovoljno slobodnog vremena da sve podesim kako bi htio...zato me zanimalo konkretno iskustvo
jer mi prezentacija mogućnosti programa ne treba.
Kad budeš imao malo više vremena stavi neki konkretan primjer sa slikama i kao to sve imaš organizirano.
Ili ako si iz Zagreba ili okolice da se nađemo koji dan pa da porazgovaramo malo o svemu tome.
User avatar
ikim
Majstor početnik
Posts: 110
Joined: 03 Mar 2008 01:06
Location: Bačka Palanka

Post by ikim »

Koliko sam čuo ima mogućnost iznajmljivanja CORPUS-a jel tačno ako neko zna.
User avatar
kec
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 24 Nov 2010 10:21
Location: pancevo

Post by kec »

Pa druze korpus ti je u mestu pored zagreba bio sam kod ljudi.sto neodes do njih i sve ti razjasne.
Ja sam inace iz Panceva Srbija.

Za najam mozete da se raspitate u firmi sudagent koji je i zastupnik korpusa za srbiju.
Ako nekom trebaju neki telefoni poslacu na pp.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Ne kazem da je u ovom slucaju tako, al mi je zanimljivo (posto se hvaljenje Corpus-a provlaci kroz nekoliko tema na forumu) da Corpus uvijek hvale neki novi clanovi koji nemaju toliko interesovanja za druge teme (barem ja nisam primijetio)!!! :rolleyes:
Last edited by Sasa on 26 Nov 2010 17:43, edited 1 time in total.
Post Reply