softwer za članove sajta

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
Post Reply
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14947
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jel ima neka demo verzija? Ipak je 900 ajvara priliicna svota da ih covek odvoji "napamet" to jest ne poznajuci prethodno proizvod.
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

zoranp wrote:Nema šanse da razbiješ Corpus, kreka nama, jer koristi hardverski ključ koji dobivaš sa instalacijskim CD-om i kopčaš ga na USB port.

Ja sam odustao od bilo kakvih instalacija krekiranih i piratskih verzija kitchen drawa i sličnih programa, zasad koristim prilagodjenu verziju Excela, koju sam sam izradio, i koja mi automatski izradjuje krojne liste i izračunava cijenu i utrošak materijala, iako imam malo više tipkanja nego sa specijaliziranim programima za dizajn namještaja, ali sve nacrte i elemente imam već kreirane tako da mi se ne da mijenjati sistem rada, jer kad prikupim malo para kupit ću dobar laptop i Corpus. Dobavljači s kojima suradjujem takodjer koriste korpus tako da zbog kompatibilnosti sustava mogu skidati kataloge s bojama dakora i koristiti ih prilikom 3D simulacija i istovremeno uskladjivati cijene.
Ne znam zašo si odusto od kitchen drawa, po meni i kao razbijen verzija odlično radi a uostlom ako ti baš trebaju kroje liste imaš Blumov program kao i optimik pa u kombinaciji kao krajnjoj priči isplativo je utršeno vreme.
Uostalom zar se neko od članova foruma nije ponudio za pomoć oko softverskih reašenja( pa zamoli čoveka za pomoć).;):cool:

Pozdrav Misko.
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

mbole wrote:Jel ima neka demo verzija? Ipak je 900 ajvara priliicna svota da ih covek odvoji "napamet" to jest ne poznajuci prethodno proizvod.
Ukoliko se dobro sećam na njihivom zvaničnom sajtu postoji zvanična demo verzija pa probaj sa njom mada se slažem da je to neisplatljivo.

A mbole da ne zaboravim oćemo li malo da se pozabavimo CNC-om ili si i dalje na odmoru?:P:lol::cool:
User avatar
robert22
Majstor početnik
Posts: 142
Joined: 19 Oct 2007 22:17
Location: Zagreb

Post by robert22 »

zoranp wrote:Nema šanse da razbiješ Corpus, kreka nama, jer koristi hardverski ključ koji dobivaš sa instalacijskim CD-om i kopčaš ga na USB port.

Ja sam odustao od bilo kakvih instalacija krekiranih i piratskih verzija kitchen drawa i sličnih programa, zasad koristim prilagodjenu verziju Excela, koju sam sam izradio, i koja mi automatski izradjuje krojne liste i izračunava cijenu i utrošak materijala, iako imam malo više tipkanja nego sa specijaliziranim programima za dizajn namještaja, ali sve nacrte i elemente imam već kreirane tako da mi se ne da mijenjati sistem rada, jer kad prikupim malo para kupit ću dobar laptop i Corpus. Dobavljači s kojima suradjujem takodjer koriste korpus tako da zbog kompatibilnosti sustava mogu skidati kataloge s bojama dakora i koristiti ih prilikom 3D simulacija i istovremeno uskladjivati cijene.
Samo ne znam kako u exelu, ženi koja me dočekala sa slikom skavolinijeve kuhinje na 50-tak kvadrata, objasniti da to ne stane
u kuhinju 3 x 2 m.
Mbole otkud ti cifra od 900ojra, kad na njihovoj stranici piše da stoji skoro 2500 ojra (pro). A i ova divna hr logika, nešto napravimo u hr i onda to isto vani prodajemo 20posto jeftinije.
Zoranp ne koriste dobavljači corpus, nego obrnuto.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14947
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Mbole otkud ti cifra od 900ojra, kad na njihovoj stranici piše da stoji skoro 2500 ojra (pro). A i ova divna hr logika, nešto napravimo u hr i onda to isto vani prodajemo 20posto jeftinije.
Nisam ni gledao na sajtu kolika je cena. Pajja napisa da je 900.
Sto se tice logike o nizoj ceni napolju, to nam je izgleda svima ostalo iz SFRJ, a ima tu obicno i nekih poreskih olaksica za izvoz.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14947
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

A mbole da ne zaboravim oćemo li malo da se pozabavimo CNC-om ili si i dalje na odmoru?
Jos uvek sam "polusposoban" (tek sutra bi trebalo da mi poskidaju konce).
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

Ako Corpus kod vas košta 900 eura, onda mi se isplati da ga kupim u Srbiji, jer kod nas srednja verzija košta oko 11000 kuna. Oko 1500 eura.
Iako mi ne bi bilo čudno, baš zbog čuvene hr-logike.
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

razgovarao sam sa likom koji je njihov pretstavnik za Srbiju, koliko ja znam samo jedan covek ga ima kod nas, cini mi se u Futogu
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Da li neko radi u ovom programu?
UltiCAD
User avatar
vladapvlvc
Samostalni majstor
Posts: 170
Joined: 26 Feb 2008 22:50
Location: OBRENOVAC BRE

Post by vladapvlvc »

jbt taj CORPUS ispade spaceschatle.Da li to uopshte toliko vredi.Secam se od pre par godina iste su price bile za ITEMIZER.A sad je to odavno prevazidjen program.
VELIKE tajne MALIH majstora
User avatar
DIsign
Zarezivač olovaka
Posts: 14
Joined: 26 Oct 2007 10:51

Post by DIsign »

Dule wrote:Da li neko radi u ovom programu?
UltiCAD
Traži sam i dobio cd s instalacijom od autora programa. dali su i prezentacijski CD ali mi se program nije svidio. Rade osnovnu verziju bez kalkulacije i krojnih lista za oko 500€. Ako hoćeš kalkulacije i krojne liste onda ti to dodatno rade prema tvojim potrebama ali i dodatno naplate. Prošla me volja. Ostajem kod KD.
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Na sajtu od Optimika nude program za 150evrica,cini mi se prihvatljivo zato pitam.http://optimik.relikon.com/
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

bas oni i prodaju CORPUS
User avatar
vladapvlvc
Samostalni majstor
Posts: 170
Joined: 26 Feb 2008 22:50
Location: OBRENOVAC BRE

Post by vladapvlvc »

Dule wrote:Na sajtu od Optimika nude program za 150evrica,cini mi se prihvatljivo zato pitam.http://optimik.relikon.com/
Optimik Itemizer o tome vam bre i pricham ista firma,isto sve kao shto Microsoft svakih shest meseci izbacuje kobajagi novi OFICE ustvari isto sranje sa dodatnih par alatki.Tako i CORPUS.Stara programerska fora(koga bash zanima taj program nek se javi na PP)
VELIKE tajne MALIH majstora
User avatar
Semen
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 20 Mar 2008 22:28
Location: Velika Kladusa BiH

Post by Semen »

Firma u kojoj radim je kupila corpus zadnju verziju i platila nesto oko 2000Eura pa plus laptop skoro isto toliko ia mogu reci da se to na prva dva projekta otplatilo zahvaljujuci bas tom programu CORPUS.Zato tko se dvoumi dali da kupi ili ne slobodno mu mogu preporuciti nece se pokajati
Post Reply