softwer za članove sajta

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
User avatar
robert22
Majstor početnik
Posts: 142
Joined: 19 Oct 2007 22:17
Location: Zagreb

Post by robert22 »

Velika zahvala freesoftwareman-u na mailu.

Sada konačno mogu raditi pravi katalog u KD.
User avatar
DIsign
Zarezivač olovaka
Posts: 14
Joined: 26 Oct 2007 10:51

Post by DIsign »

robert22 wrote:1. Da za element koji stavljate u scenu postoji samo krojna lista.
U toj varijanti bi iz kataloga posebno dodavao pripadajući okov.
Taj okov bi se mogao nalaziti u svojim katalozima. Tipa Blum, FGV, Solido....

Ovaj način pruža više mogučnosti. Nedostatak je taj što kada se element postavi u scenu
"pješke" ubacujete potreban okov. To nije problem za 2-3elementa, ali kada je više toga u sceni
nastaje zbrka.
Ja sam krenuo u tom smjeru. Imam više dopunskih kataloga dobavljača okova i pribora i jedan osnovni katalog elemenata. Složim scenu s elementima i nakon toga krenem dodavati okov i pribor po vrsti i po ukupnoj količini za cijeli posao. Ne radim to samo radi cijena nego i radi toga što mi se pojedini proizvodi jednostavno sviđaju više od drugih. Nema tu nekih naročitih pogreški i zbrke. Naravno prethodno je u KDu potrebno formirati dobavljače, prilagoditi obrasce u Word-u i moguće je generirati kompletnu narudžbu na odvojenim obrascima sortirano po svakom dobavljaču i po kategorijama okova, pribora, kućanskih aparata i sl. Naravnoo krojna lista se izvozi zasebno u narudžbu iverala.

Ona druga varijanta sa kompletiranim elementima čini mi se pogodnija ako želim saznati cijenu npr.cijele kuhinje odmah kad kompletiram scenu ali to opet nije točno radi odstupanja od stvarnog stanja
User avatar
robert22
Majstor početnik
Posts: 142
Joined: 19 Oct 2007 22:17
Location: Zagreb

Post by robert22 »

DIsign wrote:Ona druga varijanta sa kompletiranim elementima čini mi se pogodnija ako želim saznati cijenu npr.cijele kuhinje odmah kad kompletiram scenu ali to opet nije točno radi odstupanja od stvarnog stanja
Ovdje bi se prevario. Provjeravao sam na nekoliko stvarnih poslova i razlika u cijeni je bila između 1-4 % .
I to na cijeni materijala preko 1000E.
Razlika se pojavljuje samo u cijeni iverala.
Ja stavljam da je kod bijelog iverala iskoristivost ploče u prosjeku 93% i prema tome formiram cijenu.
Opet dekor sa godom, ili famozni dekor+ mi ima drugu iskoristivost,a sa njome i veču cijenu.
User avatar
DIsign
Zarezivač olovaka
Posts: 14
Joined: 26 Oct 2007 10:51

Post by DIsign »

Ma nisam pod tim mislio na cijenu iverala koja je prosječno OK, mada ja nekad radim u jednom poslu sa ivericom iz elgrada i sižea odjednom,nego recimo, ladičar sa tandemboxima iz Iverpana nije isto što i ladičar s tandemboxima iz SCH ili elgrada. ILI s prime box. Ladičar sa blum metaboxima nije isto što i ladičar sa FGV, ili HAFELE metaboxima i opet križano po dobavljaču. Tu treba i uključiti dobivene rabate od dobavljača (nipošto nisu jednaki). Te sve kombinacije nedaju mi se unositi u katalog kao cijele elemente pa radije ručno unosim okove posebno iz odvojenih kataloga pojedinog dobavljača. Naravno ovo je samo ono što je meni zgodnije i nipošto ne mislim da je bolje ili bi trebalo biti jedino ispravno.

čuvajte prste-mogli bi vam još koristiti
User avatar
rak02
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 29 Mar 2009 22:51
Location: BANJA LUKA
Contact:

Post by rak02 »

Pozdrav svima ! Vidim da znate ubacivati teksture u KD .Meni nikako ne uspjeva molio bi da mi neko pojasni .
MOŽEMO LI NAPRAVITI? ''NARAVNO DA MOŽEMO''
User avatar
robert22
Majstor početnik
Posts: 142
Joined: 19 Oct 2007 22:17
Location: Zagreb

Post by robert22 »

1. varijanta da gotovu texturu u .jpg ili .bmp formatu snimiš u KD/Textures, a "pozoveš" ju iz kataloga u kojem radiš.
Ovdje je važno da se čekira Embede, šta got to bilo.
2. varijanta snimiti crno bijeli predložak texture u .jpg .bmp formatu, primjer je beech u postoječim katalozim, čekirati tinted i
dodati boju.
Pripaziti na veličinu slike.
User avatar
rak02
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 29 Mar 2009 22:51
Location: BANJA LUKA
Contact:

Post by rak02 »

robert22 wrote:1. varijanta da gotovu texturu u .jpg ili .bmp formatu snimiš u KD/Textures, a "pozoveš" ju iz kataloga u kojem radiš.
Ovdje je važno da se čekira Embede, šta got to bilo.
2. varijanta snimiti crno bijeli predložak texture u .jpg .bmp formatu, primjer je beech u postoječim katalozim, čekirati tinted i
dodati boju.
Pripaziti na veličinu slike.
Hvala na odgovoru ali molio bi da mi objasniš kako da snimi i pozovem ako imaš tutorijal sa koracima da mi pošalješ.
MOŽEMO LI NAPRAVITI? ''NARAVNO DA MOŽEMO''
User avatar
robert22
Majstor početnik
Posts: 142
Joined: 19 Oct 2007 22:17
Location: Zagreb

Post by robert22 »

rak02 wrote:Hvala na odgovoru ali molio bi da mi objasniš kako da snimi i pozovem ako imaš tutorijal sa koracima da mi pošalješ.
Ovdje je tutorial od jednog poljaka, ali biti ce jasno.
http://www.3f.com.pl/DodawanieTeksturDoKD/
User avatar
blum
Samostalni majstor
Posts: 182
Joined: 10 Jan 2009 01:46
Location: HR - Varaždin

Post by blum »

ako se kome svidi i ima mogučnosti

kolege...prošle mi je godine na zagrebačkom velesajmu prezentiran program 20-20 cad
http://www.2020technologies.com/frmProd ... &prod=3318
i mogu vam reči program je mrak..ima ogromnu bazu podataka..što se tiče kuhinja..taj dio sav vidio..
spomenuta mi je cijena od 2000 eura...za nekog ko mnogo radi..taj program bi mu se isplatio...
imate program i za dizajn
http://www.2020technologies.com/frmProd ... x?id=3282#
User avatar
rak02
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 29 Mar 2009 22:51
Location: BANJA LUKA
Contact:

Post by rak02 »

Zahvaljujem se robertu na pomoći!!! IMAM JOÅ  PITANJA.DALI SI NAPRAVIO SVOJ KATALOG U KD I JE LI BOK DONJEG ELEMENTA 702 ILI 720 JA RADIM 702.
MOŽEMO LI NAPRAVITI? ''NARAVNO DA MOŽEMO''
User avatar
robert22
Majstor početnik
Posts: 142
Joined: 19 Oct 2007 22:17
Location: Zagreb

Post by robert22 »

rak02 wrote:Zahvaljujem se robertu na pomoći!!! IMAM JOÅ  PITANJA.DALI SI NAPRAVIO SVOJ KATALOG U KD I JE LI BOK DONJEG ELEMENTA 702 ILI 720 JA RADIM 702.
Oko 80% gotovo, (kuhinje i ormari)
Biti će sve varijante korpusa.
User avatar
rak02
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 29 Mar 2009 22:51
Location: BANJA LUKA
Contact:

Post by rak02 »

SVAKA ČAST !!! JA KORISTIM KD VEĆ 4 GODINE ALI NISAM NIÅ TA EKSPIREMINTISAO. ALI KAD SAM VIDIO DA SI TI TO DOBRO RAZRADIO I JA SAM SE MALO UPUSTIO U RAD SA KD.SAMO TEÅ KO IDE .NADAM SE DA CEÅ  PODJELITI SVOJE ISKUSTVO TO JEST RAD.
MOŽEMO LI NAPRAVITI? ''NARAVNO DA MOŽEMO''
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14947
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Rak02, iskljuci CAPS LOCK
User avatar
rak02
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 29 Mar 2009 22:51
Location: BANJA LUKA
Contact:

Post by rak02 »

Može li se dobiti ti 80%?Da se ne patim sa unošenjem svi ti mjera neću do nove godine to uraditi.
MOŽEMO LI NAPRAVITI? ''NARAVNO DA MOŽEMO''
User avatar
shef
Samostalni majstor
Posts: 197
Joined: 01 Feb 2010 16:52
Location: tuzla

Post by shef »

jel može pomoć pokušavam da ubacim serial za KD al ne ide il je sumnjivog porijekla il sam ja nepismen,a izgleda da je ovo drugo,hvala unaprijed
Jezik kosti nema, ali kosti lomi
Post Reply