softwer za članove sajta

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
Post Reply
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

softwer za članove sajta

Post by Misko »

Pitanje se odnosi na administratore sajta:
Pošto dosta članova zanimaju određeni programi postoji li mogućnost da se isti nekako okače na sajt odakle bi ih članovi mogli preuzimati ?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14947
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Klliko mi je poznato ne.

I ako bi postojale tehnicke mogucnosti (a mislim da trenutno ne postoje), imali bi problema sa Copyright-om.
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Software se na Netu može naći iza svakog ćoška, ali kvalitetna uputstva na srpskom/hrvatskom/nekom drugom ex yu jeziku se već mogu malo teže naći.

Predlažem da se u ovom podforumu na to fokusiramo. Ako imate neke ideje o razmeni fajlova, ili nešto slično, molio bih vas da koristite privatne poruke.
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

Bojan wrote:Software se na Netu može naći iza svakog ćoška, ali kvalitetna uputstva na srpskom/hrvatskom/nekom drugom ex yu jeziku se već mogu malo teže naći.

Predlažem da se u ovom podforumu na to fokusiramo. Ako imate neke ideje o razmeni fajlova, ili nešto slično, molio bih vas da koristite privatne poruke.
Ajde makar i to da probamo, sasvim se slažem da je jezička barijera za masu programa verovatno većini problem, pa bi bilo korisno da se ukoliko neko ima neka od uputstava kao što reče Bojan na srpskom ili nekom drugom ex jeziku da se javi na ovom podforumu.
User avatar
robert22
Majstor početnik
Posts: 142
Joined: 19 Oct 2007 22:17
Location: Zagreb

Post by robert22 »

Link na moj probni katalog
http://rapidshare.com/files/46588752/lazzioP.cat.html
Katalog je rađen za materijale i okove u hr, ali može poslužiti kao primjer za izradu krojnih lista i dodavanja cijena.
Inaće pass za Mobyscript je lazzio . Uputstva nemam, ali mogu zakačiti neke slike kako šta napraviti.
Ono što barem mislim da znam je: crtanje u 2D i 3D primitivs, uvoz 3d modela iz skoro svih 3d programa(npr. dekorativni elementi koje je teško crtati u KD), dodavanje novih ručkica, krojne liste, popis materijala, izrada novih elemenata koji reagiraju
na vrijednosti iz konstanta...
User avatar
Vukasin_1
Precizni šegrt
Posts: 68
Joined: 06 Feb 2008 20:15
Location: Nova Pazova

Post by Vukasin_1 »

Pazi ja sam skinuo neki tvoj katalog nije bas najbolji mislim krojne liste,ali rad u mobi scripu ekstra.Za krojne liste mislim stranica od korpusa pise 559x769 umesto 560x770 primer.Ajde da napravimo neku podelu rada,mislim da je program keva i da sa nim moze dosta toga da uradi,znam iz licnog iskustva,za koliko sam kuhinja izvadio mere to vreme sam mogao provesti korisnije.Imam jedno pitanje kako kutije od fijoka da nebudu u ger,nego preklopljene?
User avatar
robert22
Majstor početnik
Posts: 142
Joined: 19 Oct 2007 22:17
Location: Zagreb

Post by robert22 »

Vukasin_1 wrote:Pazi ja sam skinuo neki tvoj katalog nije bas najbolji mislim krojne liste,ali rad u mobi scripu ekstra.Za krojne liste mislim stranica od korpusa pise 559x769 umesto 560x770 primer.Ajde da napravimo neku podelu rada,mislim da je program keva i da sa nim moze dosta toga da uradi,znam iz licnog iskustva,za koliko sam kuhinja izvadio mere to vreme sam mogao provesti korisnije.Imam jedno pitanje kako kutije od fijoka da nebudu u ger,nego preklopljene?
Katalog sa onog linka bi trebao dobro računati krojne liste. Napiši od kojeg elementa si dobio ove mjere da provjerim.
Inače taj katalog je samo prepravka kitchen tutorijal kataloga i služi kao primjer. Međutim u KD se da napraviti puno ozbiljniji
katalog sa potpuno novim elementima te krojnim listama koje reagiraju na promjenu konstanta ( npr debljina iverala...)
vidi slike na temi razno.
Ne znam da li sam svatio pitanje. Da li misliš na ladicu u ladici ?
User avatar
Vukasin_1
Precizni šegrt
Posts: 68
Joined: 06 Feb 2008 20:15
Location: Nova Pazova

Post by Vukasin_1 »

Sad trenutno ne mogu da nadjem element koji je izbacivao pogresnu meru u krojnim listam, a mislio sam na Stranicu elementa levu sad neznam koju jer nemogu da je nadjem.Ali sam nasao Pomicna polica koja je 264x540 koja bi trebalo da bude 262x540 to ti je element 720 donji element (vrata) DEL 1V.

Pazi ja sam provalio iz onog Kitchen tutoriala a delimicno iz tvog odprilike nesto ali mi nisu jasni 2D,3D primitives i 2D,3D entities i krojne liste.Mislim kako kda formiram element da mi izbaci krojne liste.

Da li ti je od pomoci moj rad u MAYA-i , sta mislis da napravimo jedan katalog koji bi vedeo za ovo nase podrucije.
User avatar
Vukasin_1
Precizni šegrt
Posts: 68
Joined: 06 Feb 2008 20:15
Location: Nova Pazova

Post by Vukasin_1 »

U onom programu DYNALOG.V2.3.31 sta znaci ''standardni pisac'' to mi se pojavi kada hocu da izbacim krojnu listu.
User avatar
Vukasin_1
Precizni šegrt
Posts: 68
Joined: 06 Feb 2008 20:15
Location: Nova Pazova

Post by Vukasin_1 »

Poslao bi ti neke slike sto sam radio u maji za neke elemente, iz maje moze da se exportuje u bilo koji 3D format.
Samo neznam kako da ih postavim na ovaj forum.


hehehhehehh. Sta da ti kazem kad sam prvi put na forumu
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

Vukasin_1 wrote:....
Samo neznam kako da ih postavim na ovaj forum.

....
procitaj temu "Kako poslati sliku na forum: Ilustrovano uputstvo"
User avatar
Vukasin_1
Precizni šegrt
Posts: 68
Joined: 06 Feb 2008 20:15
Location: Nova Pazova

Post by Vukasin_1 »

Evo ovo mi je bio pocetak
Image
zatimatim komoda
Image
Gornji kuhinjski element

Image
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14947
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Vukasin_1 wrote:U onom programu DYNALOG.V2.3.31 sta znaci ''standardni pisac'' to mi se pojavi kada hocu da izbacim krojnu listu.
Koliko se secam (na poslu sam pa nemam ovde programce) radi se o default stampacu na nivou Win-a.
Mozda ti nije definisan, ili ga nemas uopste.
User avatar
robert22
Majstor početnik
Posts: 142
Joined: 19 Oct 2007 22:17
Location: Zagreb

Post by robert22 »

Slike su ljepe ipak je to maya. U kd je nepotrebno uvoziti gotove elemente namještaja. Oni se lako crtaju u 2d i 3d primitivs.
Navecer okacim slike kako. 3d programe je bolje koristiti za neke dekorativne elemente tipa sudoper, pecnica... koji bi se uvezli
u kd i postali sastavni dio kataloga. Nisam radio u njima i ne znam koliko je to komplicirano napraviti.
Mjere u katalogu su za iveral 18mm i ja police radim 36mm manje , ali to lako promjeniš. Otvori katalog, pod @Popis materijala
/ Code / nađi POL i umjesto L=L-36 upiši 38 .
User avatar
Vukasin_1
Precizni šegrt
Posts: 68
Joined: 06 Feb 2008 20:15
Location: Nova Pazova

Post by Vukasin_1 »

mbole wrote:
Vukasin_1 wrote:U onom programu DYNALOG.V2.3.31 sta znaci ''standardni pisac'' to mi se pojavi kada hocu da izbacim krojnu listu.
Koliko se secam (na poslu sam pa nemam ovde programce) radi se o default stampacu na nivou Win-a.
Mozda ti nije definisan, ili ga nemas uopste.
Hvala instalirao sam HP stapac sad radi u win nisam imao satampac sranje verzija
Post Reply