Sketchup plug in

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
Post Reply
User avatar
digger
Majstor
Posts: 352
Joined: 23 May 2008 14:59
Location: Tamo daleko

Sketchup plug in

Post by digger »

Za one koji rade u ovom programu, a mozda im zatreba konvertor u dxf evo odgovora

http://www.guitar-list.com/download-sof ... dxf-or-stl
User avatar
annenad
Samostalni majstor
Posts: 194
Joined: 03 Sep 2008 07:04
Location: Novi Sad

Post by annenad »

Za one koji rade projekte u Sketchup-u a tice se raznog spajanja ploča i elemenata od drveta evo jednog fantastičnog (besplatnog) PlugIn-a

http://rhin.crai.archi.fr/rld/plugin_details.php?id=891

Pozdrav ...
Ne veruj ženi koja laže...
User avatar
p0peye
Šegrt
Posts: 25
Joined: 14 Mar 2012 13:39
Location: Bg

Post by p0peye »

User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

Zdravo,
Da li je neko uspio da prebaci Cut list da umjesto kubnih metara prikazuje kvadratne metre, i kako urediti da kada izveze u exel sve bude pregledno, kod mene napravi uvijek haos.
pozzzzzzz.........
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
User avatar
DuKhan
Precizni šegrt
Posts: 52
Joined: 20 Feb 2011 21:18
Location: Beograd

Post by DuKhan »

Kada u Cut listu odredjujes kakav je layout materijala ako postavis Sheet goods onda dobijas m2.

Nemoj da se trudis da izvezes podatke u Excel nego prosto kada ti iskoci prozorcic sa listom, listu obelezi misem tekst i uradi copy/paste u excel, tako ispadne najpreglednije i zadrzava njihovu formu.
Možda radimo sporo ..... ali zato radimo traljavo
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

Ukljuceno mi je Sheet goods Image
I opet mi izbacuje u kubnim metrima Image
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
User avatar
p0peye
Šegrt
Posts: 25
Joined: 14 Mar 2012 13:39
Location: Bg

Post by p0peye »

Ja sam se dosta petljao sa ovim problemom (pored drugih) i izgleda da je fora da moraš da mu zadaš u imenu (ili možda može i u nazivu materijala?) reč ("SHEET") koju će plag in da prepozna i definiše objekat kao pločast:
Image

Ja do sinoć nisam mogao da ga nateram da mi prepoznaje materijal kao "sheet" - stalno ga je bacao u "boards", i ređao na daske do 300mm širine, pa sam malo proguglao i izgleda da je to fora - zadati mu u nazivu (valjda može i u nazivu materijala - nisam probao, ali je tako mnogo logičnije - treba probati) reč koju će plug-in prepoznati i raditi sa tablama...

p.s. - sada sam video da mogu da uploadujem sliek direktno sa foruma - moram da pronjuškam kako - to je ipak i bolje i elegantnije rešenje :)
Last edited by p0peye on 28 Feb 2013 16:21, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14946
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Kad nista drugo ne pomogne: procitaj uputstvo :) tj. FAQ
viewtopic.php?pid=1507#p1507
User avatar
p0peye
Šegrt
Posts: 25
Joined: 14 Mar 2012 13:39
Location: Bg

Post by p0peye »

@mbole:
pamtim crtanu priču iz politikinog zabavnika od pre 30tak godina:
Proka pronalazač je izgubio neki papir sa formulama, i onda kaže rečenicu "iz iskustva znam da izgubljeni predmet treba tražiti na najneverovatnijim mestima"
Pa traži kod komšija gde nijeni bio, u kolima iako nije išao kolima, na tavanu iako se nije peo i slično, i na kraju kaže "ponestalo mi je ideja, ne znam gde više da tražim..." i zavuče ruke u džepove.
"Gle - tu je!"
:smejanje: Taj sam... ;)

'Zvinte za :skoorpning:
User avatar
Dean
Majstor početnik
Posts: 123
Joined: 16 Jan 2008 19:02

Post by Dean »

pozdrav svima

malo pitanje...uspio sam dobiti da mi računa materijal u pločama...jedino mi piše u Square Feet ....nije neki bad ali ja bi radije u square m :-)...nemogu naći opciju da mi to radi kako treba...i još kako se može promijeniti dimenzija cijele ploče iz koje se režu komadi ...meni stalno baca ploču dimenzija 1220 x 2440 a htio bi da je 2800 x 2070 (ili neka druga ako mi zatreba) zbog ovoga mi se pojavljuje razlika u potrebnoj kvadraturi...nadam se da sste shvatili što me muči :-)
unaprijed zahvaljujem
Last edited by Dean on 12 Jul 2013 15:12, edited 1 time in total.
Post Reply