SCSI & raid controlers

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
Post Reply
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

SCSI & raid controlers

Post by singer »

nadam se da ne postavljam pitanje na glupom mestu ali vidim da vas ima kompjuterski jako pismenih,pa moje pitanje:pre neki dan mi se pojavi na kompu da mi fali neki driver(ACNF2LQQ IDEcontroller)pa me interesuje da li da gazim windows ili da trazim isto pa da krpim(a neznam ni sta je to konkretno)???:rolleyes:
pomagajte!!!
pozdrav!!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14944
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koji model ploce imas u racunaru (tacan model, sa sve verzijom, obicno pise negde na ploci krupnim slovima)?
Mozda mozes da oporavis stvar tako sto ponovo instaliras doticni drajver, samo da bi znali o kom se konkretnom radi, treba nam podatak o ploci (izuzev ako imas neki dodatni kontroler osim onoga na ploci).
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

maticna ploca je EPoX EP-8K3AE
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Ubaci CD od te ploce (sa driverima) i daj mu "quick install" opciju. To bi trebalo da oporavi sve drivere.
U skorije vreme sam na netu naisao na celu kolekciju drivera na jednom DVD-u. Tu je sve moguce sto ti moze zatrebati pa ti mozda i tako nesto pomogne a zove se "Windows XP Drivers x86-x64 (Updated 28.01.2010)"
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14944
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Uh to je malkice matoro.
Drajvere za chipset te ploce imas na: http://www.epox.com/article.asp?ID=1021 ... tlinks=YES
Uputstvo za instalaciju: http://downloads.viaarena.com/installgu ... nGuide.htm
Ako ne pomogne kukaj ponovo pa da kopamo dalje.
Post Reply