eCabinet software

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

eCabinet software

Post by stari »

Evo novog člana.
Neki dan sam naišao na vašu, sada i moju stranicu i oduševljen sam!!!!! Pa da i ja dam mali obol-informaciju koja bi mogla pomoći.
I ja sam hobist,a za projektiranje koristim software od firme
http://www.ecabinetsystems.com/ .Na toj stranici sam naručio CD besplatnim sa software-m .Jedini uvjet je da ste profesionalac ili teški hobist i da ih ubjedite u to, pošaljete im slike sa vašim hobi alatom i nekim radovima.Ja sam jako zadovoljan programom i ako ima pitanja "navalite"
pozdrav
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Ja sam se upravo prijavio i ako je tacno ono sto pise na stranici program bi trebao da bude od velike pomoci i sto je najvaznije sve je dzabe! Za koliko odprilike ti je stigao CD sa softverom i koliko te je kostala postarina?
User avatar
emcanke
Majstor
Posts: 349
Joined: 04 Sep 2008 13:07
Contact:

Post by emcanke »

Hoces da nam opises sta se sa programom moze raditi?
User avatar
Sasa1
Šegrt
Posts: 20
Joined: 12 Feb 2009 10:24

Post by Sasa1 »

I TATA BI SINE!!! Interesuje i mene šta se može u programu.
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Da vam odgovorim kratko.CD dolazi za 1-2 tjedna, ako se odluće da vas registriraju kao člana i za Hrvatsku je bez poštarine i carine, znaći potpuno besplatan.
Inaće, sam program je tako koncipiran, da vam nudi osnovne modele ormarića (cabinets) za donju i gornju ugradnju. Vi ih možete modificirati u nebrojeno naćina: dodavati, oduzimati, mjenjati dijelove,materijal, naćine spajanja,dodavati rubne trake.Program odmah izračunava nove dimenzije elemenata kada nešto mjenjate. Zatim, odmah dobijete krojnu (cut) listu elemenata. U skladište (stock list) možete spremiti materijale koje ćete vi koristiti i image (boje, strukture).Program vam može i izračunati i ukupnu cijenu vašeg rada (nažalost u US$).
Da ne zaboravim napomenuti da sve mjere mogu biti u mm.
Evo, ovo je ukratko i možda 1% od mogućnosti programa.
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

Zdravo
Stari ,da ne bismo cekali hoce li nas registrovati ili nece,mozes li okaciti linkove na rapidshare,da vidimo o cemu se radi.
Pozdrav
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Program je koristan u svakom slucaju!
Ja sam se prijavio i pisalo je dace mi poslati neke podatke na mail ali mi jos nista nije stizalo a prijavio sam se prije 4 dana!
Dali da obnovim prijavu?
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Strpljenje, ja sam za neke odgovore znao čekati i do mjesec dana. Inaće za informaciju,jedan od glavnih faca je Jason Susnjara, po prezimenu, potomak iz ovih krajeva.
User avatar
Dean
Majstor početnik
Posts: 123
Joined: 16 Jan 2008 19:02

Post by Dean »

evo meni stigao mail, da su mi poslali CD - prijavio sam se prije 3 dana...sad samo čekamo CD :-)
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Super. Kada stigne CD, volio bih čuti vaše mišljenje o programu.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Stari mozes li da mi posaljes instalacioni disk posto mi jos nisu odgovorili na prijavu?
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Drage volje,ali pošto sam sa informatikom na "vi" neznam kako bih to ućinio odnosno iskopirao CD. Drugo, nebi mogao otvoriti program pošto se zahtjeva registracijski kod, koji je kod svake instalacije drugačiji.Iz iskustva znam, da kada sam ponovo instalirao program, zbog kvara računala, morao sam tražiti novi reg. kod uz objašnjenje zašto ga tražim.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Ok, hvala u svakom slucaju!
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Sasa, pokusaj kontaktirati sa Deanom oko prijave, jer si mozda nesto propustio kod prijave.
Post Reply