softver za cnc masinu

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
Post Reply
User avatar
Markomm
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 22 Jul 2009 20:26

softver za cnc masinu

Post by Markomm »

Treba mi savet. Imam cnc masinu na njoj radim masinski duborez. Probao sam da radim u Artcam-u. Treba mi savet jeli to dobar program za to, koji program mi vi predlazete ... Unapred hvala:)
User avatar
emcanke
Majstor
Posts: 349
Joined: 04 Sep 2008 13:07
Contact:

Post by emcanke »

Mislim da je najbolji za reljef, svi ga koriste.
User avatar
becka75
Samostalni majstor
Posts: 198
Joined: 01 Oct 2007 23:03
Location: Beograd
Contact:

Post by becka75 »

Okaci neku sliku te masine,ako si je sam pravio,a i ako nisi ti ih okaci.
User avatar
digger
Majstor
Posts: 352
Joined: 23 May 2008 14:59
Location: Tamo daleko

Post by digger »

Neko koristi Artcam neko Rhino. Sve zavisi sta kome vise lezi. Da bi video sta ti vise odgovara, morao bi da radis u jednom i u drugom programu. To ti je kao da znas dva jezika, pa ti je lakse neke stvari da kazes na jednom a druge stvari na drugom jeziku. Hak je clan ovoj foruma i on je dosta radio u artcamu. Ja sam nesto radio takodje, ali daleko manje od njega. U svakom slucaju, treba dosta rada, vezbanja i citanja da bi se program upoznao sta i kako radi. Jako je tesko na slepo raditi stvari koje nisu tako jednotavne.

Sto neko rece, jel ti masina fabricka ili si je sam radio? Imas li sliku?

Milos

p.s. Mastercam je takodje vrlo jak program, ali nisam siguran koliko je dobro za pocetak uciti se na nekom od komplikovanih programa.
User avatar
Markomm
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 22 Jul 2009 20:26

Post by Markomm »

Nije pravljena. Uvezao sam masinu. Trebalo mi je vase misljenje ja sam nesto radio u Artcam-u. Okacicu sliku. Ako imate jos kakve sugestije vi mi saljite
:)
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

Zdravo
Svi programi su dobri.Zavisi sto hoces da radis sa njima.Konkretno za duboreze su najbolji ArtCAM i Rhino.Neke stvari je lakse raditi u jednom,neke u drugom.mene nekako vise lezi ArtCAm jer u njemu mogu raditi ikone,likove,ornamente,koji dosta mogu da se priblize rucnom rezbarenju,dok za preciznije ,Rhino je mnogo bolji,ali zato i komplikovaniji za rad.Ukoliko te nesto konkretno zanima u vezi ArtCAM-a mogu ti dati neka objasnjenja.Kasnije cu okaciti i neke nove modele sto sam napravio.
Pozdrav

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Last edited by hak1 on 02 Aug 2009 23:41, edited 1 time in total.
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
Post Reply