wood tower

Softver i projektovanje - pitanja i saveti
Post Reply
User avatar
AndrijaT
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 03 Apr 2009 11:38

wood tower

Post by AndrijaT »

Nekada davno (pre par godina, ko zna koliko) pričam ja sa nekim stolarom i on me pita gde može da se nadje neki software wood tower (ili tako nekako), znam da je tower bilo 100%

Program služi za proračunavanje proizvoda od drveta. A nije sketc-up. Poenta programa je da se napravljeni deo unese (orman) i onda program sam preračuna kolika je nosivost toga da li će da se uvija ili neće i koliko će da nosi polica, na toj dužini.... Valjda se biraju parametri od koga je radjeno hrastovina, jasenovina, iverica, medijapan, poprečno sečeno, uzdužno itd

Tako da ja tražim taj program pošto nekada imam običaj da malo predimenzioniram stvari što se tiče sigurnosti. Tipa dosta je jedan šraf ali ja ću da stavim još tri za svaki slučaj. Jedan tipl nosi ali stavimo još par komada i tako, šta fali keksićima neka se nadju. Nekako mi je slaba ta iverica i MDF uvek ga čekam kada će da se rascepi ili odlomi a onda dok ja sve to osiguram i napravim onda već šrafovi i pojačani okov pojedu uštedu odnosno zaradu.

Ako neko zna koji bi to mogao biti program neka napiše a ja ću ga već negde iskopati možda se i ne zove tower mada je "stari stolar" rekao tako...

off: možda neko ima podatke o mehaničkim izdržljivostima raznih dasaka i raznih pločastih materijala uvijanje nosivost i sl...
Dokon um djavolje igralište
Post Reply