Samogradnja ormara za hodnik

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
Post Reply
User avatar
Stolar_pripravnik
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 28 Sep 2020 17:17
Location: Zlatar

Samogradnja ormara za hodnik

Post by Stolar_pripravnik »

Pozz svima...
spremam se na samogradnju ormara u hodniku , koji bi bio glavno spremište za odjeću.
Cijenio bih sve konstruktivne savjete i mišljenja

Preduvjeti:
Hodnik je širine 150 cm, visina 350 cm, s tim da bi se spuštao strop na nekih 280.. nakon ovih prvih 350 cm ide u L dalje
u budućnosti se planiraju još neki radovi u hodniku (zamjena poda, ulaznih vrata itd) pa iz tog razloga bi se radila 3+3 elementa da se mogu pomaknuti, a ne veliki ormar sa kliznim vratima jer pitanje kako ga i montirati i kako ispod eventualno zamijeniti pod (a u ovom trenutku bi mi sve potrebno bila prevelika investicija jer se nadovezuje brdo stvari)
s lijeve strane odnosno od početka.. prvi element je otvoreni (klupica dole i vješaliuce) i manje dubine (zbog otvaranja vrata), a sljedeća dva dubine 52-55 cm (zbog vješanja)
Ma prvoj slici je zamišljeno rješenje „konstrukcuije“ , a na drugoj (crveno) vidljive fronte odnosno izvlačne ladice (žuto)
Svi elementi se naslanjaju jedna na drugi, odnosno leže na donjima (gornja 3 elementa)
Korpus: bijeli iveral 18 mm, fronte isto…

Dosad sam radio neki namještaj za osobne potrebe (ormare, namještaj za lokal itd), pa imam nekog iskustva.. ali ovo mi je zbog veličine malo zahtjevnije i vizualno treba biti kak spada😊

Okomiti dijelovi korpusa po sredini ormara (mislim da trebaju ići zbog širine 100 i 120 cm), ne bi bili svugdje u sredini (60+60) nego negdje pomaknuti (70+50 cm) .
Od bočnih stranica zapravo je vidljiva samo krajnje desna , tako da sa svih drugih strana mogu bit vidljivi vijci)

Lijepo bih Vas molio za mišljenja, i8skustva, na što pazit, što niej dobro u ovakvom rješenju itd…

Fala

Image

Image
User avatar
Stolar_pripravnik
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 28 Sep 2020 17:17
Location: Zlatar

Post by Stolar_pripravnik »

Znači ormar(i) bi praktički išlo od poda do stropa
Opcija kliznog ormara je otvorena.. ali tako nešto nisam radio pa bih radije tradicionalnu varijantu:-)
Post Reply