Ugradnja glodalice u radni stol

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
Post Reply
User avatar
Brans
Šegrt
Posts: 47
Joined: 11 Dec 2018 10:16
Location: Ireland

Ugradnja glodalice u radni stol

Post by Brans »

Pozdrav svima,

Evo da vam predstavim jedan od mojih zadnjih projekata - Ugradnja Triton TRA001 glodalice u radni stol - Stolnu pilu.

https://youtu.be/PErh11uSoE8

Video je na engleskom jeziku jer zivim u Irskoj ma mi je to i ciljana publika (IRL/UK).

Svi savjeti / preporuke / kritike su dobrodosli :D:D:D
Last edited by Brans on 11 Sep 2020 11:05, edited 1 time in total.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Obezbedi hladjenje frezeru :)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Brans
Šegrt
Posts: 47
Joined: 11 Dec 2018 10:16
Location: Ireland

Post by Brans »

A ici ce ispod njega rupa i flexibilno crijevo tako da ce sisati zrak direktno iz vana ali nisam stigao sve ubaciti u video, previse je toga. Ali prvo cu vidjeti koliko se zagrije jer ja ga normalno koristim 10-15 minuta,
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Meni se to resenje sa drzanjem rutera u atmosferi punoj prasine nikako ne svidja, bez obzira na sav odsis. Jednostavno, kako god okrenes, sam ruter ce puno tog vazduha sa prasinom da proviue kroz sebe, a to je smrt za njega.

Mnogo bolje resenje je ono kod koga je usis vazduha rutera izvan, makar ga gurao i prinudno, a odsis prasine bocno.

Naravno, najbolja varijanta je hladjenje rutera vodom, sto je danas i najpametnije resenje za ruter koji ce stalno biti u stolu.
User avatar
Brans
Šegrt
Posts: 47
Joined: 11 Dec 2018 10:16
Location: Ireland

Post by Brans »

Kao sto sam vec napisao, ici ce ispod rupa i fleksibilno crijevo koje ce biti spojeno na glodalicu tako da ce uzimati zrak direktno iz vana. Prije nego sto sam ovo napravio bas sam dosta istrazivao i pricao sa ljudima koji istu ovu glodalicu imaju ugradenu u stolu bez ikakvog odsisa i radi bez problema vec godinama jer glodalice i moraju biti konstruisane da rade u prasini.
Za sada sam prezadovoljan odsisom jer nema skoro trunka prasine na dnu ali svakako cu dodati i usis.
User avatar
diplmajstor
Majstor
Posts: 298
Joined: 30 Apr 2009 09:59
Location: Zemun
Contact:

Post by diplmajstor »

Kad naiđe oluja jedni grade zidove - drugi prave vetrenjače
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 379
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Malo ti je predugacak onaj deo gde instaliras struju u sto. doduse, obrazovanjem sam propali elektronicar :) -tako da mi je mozda i zato predugacko - ali nesto sam ubedjen da ne moras u detalj, cak ni time-ubrzano-lapsovano sad bas da imas detaljno ono kad kratis kabl, skidas izolaciju sa kabla i kad ga kacis.
Mogao si inace kablove "naopacke" - znaci sve to prvo da pripremis "gore" - da se ne savijas dole u stolic, nego lepo na radnom stolu sve pripremis, i onda samo ugradis. Znaci ne da ti je prvi korak sa kablovima provlacenje kroz rupice u sto, nego da to bude poslednji korak - provlacenje kabla kroz rupicu iz stola - i onda samo nakacis utikac - isto gore, bez savijanja ledja junackih.
*bas imas "harsh accent" - al' dok te razumeju i ti druge, bas te briga :)
*kupih pre par dana ruter, i u planu mi je da napravim stolic da stavim i ruter i ubodnu testeru, pa sam sad, kad ugrabim vreme u fazi gledanja sta/kako su ljudi napravili to.
regularan tip skroz
User avatar
diplmajstor
Majstor
Posts: 298
Joined: 30 Apr 2009 09:59
Location: Zemun
Contact:

Post by diplmajstor »

Hvala drBouz na korisnim preporukama, ali čini mi se da su primenjivije za serijsku proizvodnju, a ovo moje je prototip i neke stvari su rešavane u hodu. Kako god, želim ti uspešnu izradu sopstvenog stola.
Kad naiđe oluja jedni grade zidove - drugi prave vetrenjače
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 379
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Da da, naravno. -vise sam da tako kazem bio general posle bitke - a to je, kao sto znamo, vrlo lako :)
regularan tip skroz
User avatar
Brans
Šegrt
Posts: 47
Joined: 11 Dec 2018 10:16
Location: Ireland

Post by Brans »

drBouz wrote:Malo ti je predugacak onaj deo gde instaliras struju u sto. doduse, obrazovanjem sam propali elektronicar :) -tako da mi je mozda i zato predugacko - ali nesto sam ubedjen da ne moras u detalj, cak ni time-ubrzano-lapsovano sad bas da imas detaljno ono kad kratis kabl, skidas izolaciju sa kabla i kad ga kacis.
Mogao si inace kablove "naopacke" - znaci sve to prvo da pripremis "gore" - da se ne savijas dole u stolic, nego lepo na radnom stolu sve pripremis, i onda samo ugradis. Znaci ne da ti je prvi korak sa kablovima provlacenje kroz rupice u sto, nego da to bude poslednji korak - provlacenje kabla kroz rupicu iz stola - i onda samo nakacis utikac - isto gore, bez savijanja ledja junackih.
*bas imas "harsh accent" - al' dok te razumeju i ti druge, bas te briga :)
*kupih pre par dana ruter, i u planu mi je da napravim stolic da stavim i ruter i ubodnu testeru, pa sam sad, kad ugrabim vreme u fazi gledanja sta/kako su ljudi napravili to.
Stani sada jel ovo komentar na moj video ili na video od diplmajstora jer je se on pristeko na moju temu :P:P:P
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 379
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

uh, prastajte braco - komentar je bio na tvoj stolic :)
-stariji covek, zaturio cvikere, i eto...
evo sad cu da pogledam i ovo sto je diplmajstor stavio.
regularan tip skroz
User avatar
Brans
Šegrt
Posts: 47
Joined: 11 Dec 2018 10:16
Location: Ireland

Post by Brans »

Ma mogao sam skratiti ali onda bi netko komentarisao sto nisi prikazao ovo, ono, ma tko ga J, kome se ne gleda neka premota :)

I to za kablove sam mogao ali jbg sjetio sam se i ja kada sam bio na pola posla i dobro se vec polomio :)

Sto se tice naglaska to sam ne mogu ocijeniti jer ne cujem ja sebe kao netko sa strane. Pitao sao ovuda irce i ljude iz UK-a njima je super, svida se i kazu da zvuci bas profesionalno. Jbg znam da ne mogu zvucati kao da sam roden ovdje ali mozda i ti nisi cuo kako ovdje Irci pricaju pa da vidis sta je harsh naglasak :D:D:D

Uglavnom hvala na pregledu i na komentaru :)
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 379
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

bocnuo sam ti i palcogorac na video - po partijskoj duznosti. molim lepo. :)
regularan tip skroz
User avatar
Brans
Šegrt
Posts: 47
Joined: 11 Dec 2018 10:16
Location: Ireland

Post by Brans »

Cuj samo palcogorcic a nista pretplata na kanal ncncnc :D :D

Hvala lijepo i za to :D :D :D
Post Reply