Kako nacrtati kuhinju

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
jovanapetar
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 18 May 2020 19:01
Location: Vranje

Kako nacrtati kuhinju

Post by jovanapetar »

Postovani, ne znam kako da zapocnem tdmu, zanima me jedna stvar. Tj treba mi pomoc, trebalo bi mi neko da mi nacrta kuhinju, od 2m, nisam u mogucnosti da je kupim, trazili su mi neki nemoguci iznos. Ovako bi je tata sklopio, po narudzbini bi mi izrezali materijal u radnji, ali je problem, sto ne znamo da je nacrtamo 😒 onaj zadnji deo bih stavila da bude od lasonita ili kako se vec to zove. A inace nju bih od iverice. Ne umem da ubacim sliku, ukoliko neko hoce da mi pomogne, neka mi se javi. I da jer kuhinju ne umem da ubacim tj sliku, ima je netu Kent kuhinja, forma ideale. Hvala unapred. Pozdrav iz Vranja.
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

jovanapetar wrote:Postovani, ne znam kako da zapocnem tdmu, zanima me jedna stvar. Tj treba mi pomoc, trebalo bi mi neko da mi nacrta kuhinju, od 2m, nisam u mogucnosti da je kupim, trazili su mi neki nemoguci iznos. Ovako bi je tata sklopio, po narudzbini bi mi izrezali materijal u radnji, ali je problem, sto ne znamo da je nacrtamo 😒 onaj zadnji deo bih stavila da bude od lasonita ili kako se vec to zove. A inace nju bih od iverice. Ne umem da ubacim sliku, ukoliko neko hoce da mi pomogne, neka mi se javi. I da jer kuhinju ne umem da ubacim tj sliku, ima je netu Kent kuhinja, forma ideale. Hvala unapred. Pozdrav iz Vranja.
Dobrodosla na forum Jovana , da li si mislila na ovu kuhinju ?

Image

Nisam siguran bas sta znaci ovo TREBALO BI NEKO DA MI NACRTA KUHINJU , verovatno si mislila da ti neko uradi krojnu listu

za univer ( iverica , hdf 3.2mm ) a po mogucstvu i specifikaciju okova ( sarke ,holsrafi , klizaci , rucice i ostalo )

Najbrze ( i najlakse ) bi bilo ako neko od kolega ovde ima program za te stvari pa se javi i pomogne .

p.s ako vec radite kuhinju ne morate se drzati ovih mera ( duzina 2000 mm ) vec prilagodite prostoru da bude knap

a i za visinu ( gornjih elemenata ) se ne morate drzati standarda vec prema situaciji u vasoj kuhinji .
Last edited by LepoJeBitiFin on 19 May 2020 16:03, edited 1 time in total.
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Dobrodosla na forum.

Otvaranje nove teme...
Kada udjes u neki od podforuma (recimo Projekti) gore desno imas link: Upis nove teme.
Za slike, kad bas nista drugo ne pomogne... procitas uputstvo :)
http://www.stolarskaradionica.com/forum ... php?id=212

Iskreno... nisam bas siguran koliko cete uspeti da ustedite u odnosu na FI kuhinju.
Trenutno je koliko vidim nekih 34000 din.
Kad saberes, ploce, kantovanje, sarke, sudoper, rucice, klizace...

Sa druge strane, sigurno ce biti kvalitetnija.
User avatar
jovanapetar
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 18 May 2020 19:01
Location: Vranje

Post by jovanapetar »

Hvala puno. Ovako, nisam se lepo izrazila, da potrebno mi je da mi neko izracuna, po tim dimenzijama, koliko bi materijala otislo tj bas precizne mere i da ja odem sa tim i kazem secite tako i tako i recimo koji deo bi trebali oni da kantuju odmah. Cena jeste 34000 ali bez sudopere i radne povrsine, a i ne uklapa mi se taj dezen. i potrebno mi je da mi bude bez stakla. S druge strane, niko ne prihvata daradi mojim materijalom, jer ja imam gde da ga uzmem, ada mi recimo oni daju tu krojnu listu, i nek posle sastave. Pa da platim samo ruke Svi bi onako djuture i to onda izadje jako skupo za malu kuhinju, obzirom da oni onako stariji modeli od univera ima da se kupe za 180e, ali mi se ne svidjaju. Nadam se da ce se neko javiti, u suprotnom, moracu jos dugoo, dugo da stedim pa da nekad bude kako treba☺️ Hvala jos jednom i na upustvu za sajt, jesam ja pogledala, ali u zurbi i oko deteta nisam uspela da se opet vracam i citam pravila.
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

jovanapetar wrote:..................... Svi bi onako djuture i to onda izadje jako skupo za malu kuhinju.............................................
O kom se iznosu radi ako nije tajna ?
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Zdravo Jovana.
Za ovu kuhinju je potrebna jedna tabla univera za korpuse i pola table univera za frontove, okvirno 6+3 metra kvadratnih.
Potrebno je i oko 3m2 lesonita.
Za kantovanje je potrebno oko 45 metara trake za front i oko 25 metara za korpuse.
Na ovo dodaj rucice, nozice, sarke, klizace, srafove i 1000 dinara za sitnice koje uvek zaboravis :D
Mislim da ti je ovo dovoljno da proveris da li postoji prostor da to radis sama.
Ako ovo budete radili sami, potrosicete sigurno 10% vise materijala zato sto niste ni svesni gde su oni sve stedeli
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Moja gruba racunica kaze da cena materijala na stovaristu, uvecana za npr 30% majstorskih ruku i daje ovu cenu od 35000, koliko i kosta i formi.
Ako malo krenes da biras i stavljas kvalitetniji okov, ode sigurno jos 100€
User avatar
jovanapetar
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 18 May 2020 19:01
Location: Vranje

Post by jovanapetar »

Ovako, ispalo mi oko 400e po tom djuture, bez sudopere. Napominjem materijala imam gde da uzmem bez da placam( cale prebija neki dug) trebala bih rucice, sarke i sudoperu tj korito da uzmem, i da platim ruke. Ali ne mogu naci nekog ko ce raditi sa mojim matetijalom i naplatiti mi ruke samo. Ukoliko neko zna nekog iz Vranja, nek mi preporuci, ali naravno da radi sa mojim materijalom☺️
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ah... taj "detalj" da ne placas univer, nisi bas jasno naglasila.
"Imam gde da uzmem", nije isto sto i "Imam gde da uzmem dzabe" :)

Iskreno... ne secam se da imamo nekoga iz Vranja ko se ovim bavi profesionalno ili barem poluprofesionalno.
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

maricaiivica wrote:Moja gruba racunica kaze da cena materijala na stovaristu, uvecana za npr 30% majstorskih ruku ......................
Ovih 30% majstorskih ruku , da li se racuna na kompletan materijal , znaci univer , hdf , radna ploca , kompletan okov i korito ?
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

LepoJeBitiFin wrote:
maricaiivica wrote:Moja gruba racunica kaze da cena materijala na stovaristu, uvecana za npr 30% majstorskih ruku ......................
Ovih 30% majstorskih ruku , da li se racuna na kompletan materijal , znaci univer , hdf , radna ploca , kompletan okov i korito ?
Bez sudopere i radne ploce, kao i u salonu
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

Hvala ,

da li je to ( 30% ) generalno uzev neko pravilo i za ostali plocasti namestaj ( plahari , regali ,komode . . . . ) koji je kompletno

od univera ?
Last edited by LepoJeBitiFin on 20 May 2020 17:49, edited 1 time in total.
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Nije, 30% je neki minimum za koji ja znam da pojedini rade, a redovno ide na 40% i 60%, za neke stvari i 100%
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

Da li i forma radi od djuture😂
Naj bolje da ti neko nacrta kuh i uradi krojnu listu pa da tata to sklopi ...to te izadje djuture 50e 😁 i ne mora crtac da je iz Vranja
User avatar
vvladimirv
Šegrt
Posts: 45
Joined: 27 Aug 2019 19:08
Location: Istocno Sarajevo

Post by vvladimirv »

Zdravo Jovana. Koja je visina gornjih elemenata? Je li sirina kuhinje tacno 2m? Jesu li vodilice ladica skrivene ili kuglicne ili nesta trece?
Post Reply