potkrovlje od drveta

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
Post Reply
User avatar
sipy
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 20 Oct 2008 14:00
Location: Padina

potkrovlje od drveta

Post by sipy »

Poštovani,

imam dva dva zidana objekta koji su udaljeni jedan od od drugog oko 3m
planiram da ih spojim u jednu celinu sa drvenom konstrukcijom tako da izmedju ta dva objekta dobijem i potkrovlje
planirao sam da koristim borovu građu.

konstukciju sam zamislio sa stubovima od greda
a potkrovlje (odnosno sprat) bih popunio sa fosnama 5 cm debljine kako bi dobio pod.

posto sam stolar amater, koji za sobom ima nekoliko stolova, kuhinja i polica
dobro bi mi dosli linkovi ili saveti kako da to najbezbolnije obavim.

svi saveti su dobrodosli

hvala
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

A za šta planiraš koristiti stupove?Ako su ti objekti udaljeni 3 m jedan od drugog nevidim potrebe za stupove za to zatvoriti osim šta ti stupovi trbaju za krovnu konstrukciju.Naime ja bih to ovako:postavio bih grede sa jednog objekta na drugi da dobiješ konstrukciju za pod ili plafon između njih na te grede postaviš pod od fosni 5 cm a ako ti je potrebna i izolacija u prostoru ispod plafon izoliraš nekom vunom i pribiješ lamperiju odozdo znači dobivaš plafon od lamperije,a na fosne sa gornje strane staviš laminat da dobiješ pod koji je relativno jeftin i lako se održava.Zid između objekata postaviš tako da učvrstiš okomite letve kao vodilice na koje ćeš pošarafiti iznutra npr.gips ploče ili šta ti se sviđa,a sa vanjske strane pokuješ običnu dasku pa terpapir ili neki izolacioni materijal a po njemu ćeš napraviti neku fasadu kao i na ostatku objekta.E krov je već malo teže ovako objasniti ali valjda znaš kako to ide a i moja preporuka nemoj sam raditi krov ako nisi nikada,bolje uposli nekog majstora a ti budi kao pomoćda upiješ nešto i o tom poslu.Pozdrav i sretno.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
sipy
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 20 Oct 2008 14:00
Location: Padina

Post by sipy »

Hvala Å trkić na brzom odgovoru.

planirao sam da izbegnem laminat i lamperiju, odnosno da sve ostavim malo rusticnijeg izgleda (fosne i grede) pa jos da sa
donje strane fosni uradim zastarivanje (valjda se to tako zove - ono kad se uzme čelična četka na bušilicu pa skidas žile sa daske)
a sa gornje strane smirgla i lak.... :)

mislim da cu prihvatiti tvoj savet da izbegnem stubove (vidiš, o tome nisam ni razmišljao da su objekti samo 3m udaljeni :rolleyes: )

krov naravno da radi majstor....

trenutno pokusavam da sve skiciram u Sketchup-u pa cu u jednom trenutku zakaciti i slikicu.

linkovi su mi potrebni da "ukradem" neke ideje.
Post Reply