Moja prva kuhinja

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Ja sam bijeli MDF akril kupovao po 23 eura po kvadratu. Jeste da su pričali da je na sniženju, ali sam mislio da me požuruju da kupim...

Bez obzira, meni je to i dalje skupo. To bi značilo da je kubik mdf-a 2500 eura. Kubik mahagonija je 4s je 1800 eura i još dodaj trećinu otpada (mada od 4s rijetko kad imaš toliko) i ispade ista cijena...

Ali da ne skrećem s teme. Ručna renda sasvim dobro radi i na presvučenom mdf-u, samo je treba poriktati da sječe baš tanko. Ako je nemaš možeš naći neku na pijaci za 10-ak eura i taman ti ostane alatka :)
User avatar
Computerman
Šegrt
Posts: 28
Joined: 06 Feb 2017 08:56
Location: Umag

Post by Computerman »

Ne znam još koliko će izaći, baš dovršavam krojnu listu pa javim kad dobijem ponudu od stolarije...

Skup je akril, da li je isplatljiv ne znam. Žena zapela za taj bijeli i ne odustaje. Packe će si sama čistit i ima da ćuti kad shvati da se za*ebala :) Nemam pojma ni da li ostaju ogrebotine i sl... I ta sjajna bijela koju ona hoće je meni osobno baš ružna, izgledat će kuhinja ko laboratorij. Al eto, to je valjda u modi... Ja sam više za neke mat pastelne boje...

Uff ne znam baš da li bi išao s ručnom rendom... nisam baš toliki majstor. Imam maktecovu električnu pa ću probati na restovima. Ako ne bude išlo ponoviti ćemo te blende...
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Skidaj do mm i nece krzati.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Ja imam kuhinju od bijelog akrila i stvarno je laka za održavanje. Puno više prljavštine mi se hvatalo na kuhinju sa drvenim frontama. Još uvijek nemam ogrebotina, ali sam čuo da se lako polira pa ni tu ne bi trebao imati problema. A ukus je stvar ukusa, što bi rekao Kišon...

Ne boj se ručnih rendi. Ovo ti je iz iskustva. Ja sam ih dugo izbjegavao jer me niko nije naučio kako da ih pravilno koristim, sve dok mi momci sa foruma nisu dali par (mao više od par, ali dobro :) ) savjeta o korištenju. Sad su mi, pored čekića :D najdraže alatke koje imam i stalno ih koristim. Više se ni ne sjećam gdje mi stoji električna oblarica, a moram se natjerati da koristim i diht i to samo kada imam baš puno daske za odraditi...
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Nije mi jasno sto te muci to sto natives blendom.... taj ugao sto si nacrtao je sviranje..... Sve to moze mnogo prostije
User avatar
Computerman
Šegrt
Posts: 28
Joined: 06 Feb 2017 08:56
Location: Umag

Post by Computerman »

Ja sam za prostije! Nego jel može neki primjer?
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Ne treba ti primer. Jednostavno na bocni elemenat pustis siru tu tvoju kako je zoves blendu. Tako da ona sluzi i kao nosac sarki. ( to se ovde zove falspanel) a na drugom elementu tu kako se zove blendu narucis na sirinu koja je jednaka meri onog dela radne ploce koji visi nad vratima i tako nista ne seces i ne readies. Prosto
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Jos prostije narucis za ugao od akrila parce sirine oko 15 cm. Kad zavrsis kuhinju izmeris koliki je luft u uglu i iz tog parceta iseces na 45 stepeni dva komada i samo ih zalepis. Lakse ne moze
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

sasasasa wrote:Krojna lista ti zavisi od pravilnog nacrta. Ako ispod elementa stavljaš coklu od 10 cm stranice moraš produžiti za tih 10 cm, inače nemaš na šta staviti coklu. Osim ako ne planiraš na elemente staviti nogice od 10 cm pa coklu preko njih. Druga opcija ti je da napraviš postolje sa coklom visoko 10 cm i na njega postaviš elemente, ali to ti je previše posla ni oko čega.
Sasa, stranice su se spustale do patosa pre 30 godina, kada nogice nisu ni postojale. I bile su (i ostale) jedan od glavnih razloga truljenja kuhinja.
Samo nogice, i ako postoji cokla, ona se kaci na njih (mada je ja licno nikad ne bih vise stavio).

sasasasa wrote:Zašto postavljaš čitavu stranicu preko dijela kuhinje koji je pokriven stranicom drugog elementa (zadnja fotografija). Taj dio ti je nepotreban.
Potreban je, posto je mnogo lakse sastaviti kompletan element, pa njega podici na radnu plocu, nego srafiti onaj koji ima otvoreno dno za plocu. A razlika u ceni je smesna.

Ono sto ja mislim da fali na ovim slikama (na zalost i ja bih morao da instaliram novu verziju sketchup-a, a iskreno mrzi me, posto ga korisitm otprilike jednom godisnje), su veznici. Dve "letve" od univera koje povezuju bokove na vrhu, i kroz koje srafis plocu za elemente. Prednja ide skroz napred, tako da vrata i nalezu preko nje i na taj nacin zatvaraju elemnt. Inace bi tu bila rupa. Kod tebe to zatvara gola profil, ali njemu ce biti mnogo lakse ako je ledjima oslonjen na letvu, nego ako je okacen samo u dve tacke na bokovima.

Druga stvar koja mi se ne dopada u konstrukciji je visoki element iz komada, ovaj na prvoj slici levo, koji po slobodnoj proceni ima bar jedno 2 metra.
Jako nezgodan za baratanje, moras da ga sklapas na licu mesta, posto ga je gotovo nemoguce uneti, mnogo manje kut nego da je iz dva dela (pretpostavljam da ce u njega frizider, pa da bar jedan deo ipak mora da bude visok).

Treca je takodje konstrukcijska to jest dal idu bokovi preko dna ili dno izmedju bokova. O tome smo pisali vise puta, i konstrukcijske prednosti su na strani resenja gde se bokovi oslanjaju na dno, ali gledano s boka, vidi se linija dna. Sad nekom se to ne svidja, nekom je OK. Resenje za estetiku je da se preko svega na bok elementa koji se vidi, stavi slepa ploca univera. Tamo gde je bok do zida, estetika je nebitna.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Å ta ja znam šta čovjek planira ::neznam::

Cokla 7cm je sasvim dovoljna - nisam skontao kako vadiš dio posta za citiranje, ali znaš na šta sam mislio... valjda...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Licno volim da podignem donji deo najmanje 10 a jos bolje 15cm (samo ako nadjem odgovarajuce nogice).
Coklu nikada ne stavljam.

Razlozi?
Kad nema cokle i dovoljno je visoko, lepo zavuces stopala ispod i mnogo manje umaras ledja.
Kad je podignuto dovoljno, mnogo je lakse za ciscenje, to jest da se zavuce metla ili usisivac ispod.
Kad nema cokle, nema ni zatvorenog, mracnog i vlaznog prostora koji raznorazne bube i budj obozavaju.

Sa coklom izgleda lepse? Briga me. Domacica bi htela onako (iako pojma nema)? Nek pravi sama kuhinju.
Ja je pravim da bude prvenstveno funkcionalna. Svaka estetika koja ide na ustrb funkconalnosti se odbacuje trenutno. Ako ne narusava funkciju, mogu i kerefeke.
Naravno, pricam o kuhinji koju pravim sebi. Ko radi za musteriju, pravila su sasvim drugacija.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Nisam na tu coklu mislio (stvarno mi moraš objasniti kako da citiram samo dio teksta). Mislio sam reći da je stavim umjesto stranice o kojoj smo pisali. Postavim coklu vertikalno u dijelu gdje se spajaju elementi i imam i funkcionalni i estetski dio. Rupa je pokrivena, mogu pričvrstiti i lajsnu i ploču, a i uštedio sam na materijalu. Nije neka ušteda, ali...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Evo kako:
http://www.stolarskaradionica.com/forum ... 538#p98538

Nista ne razumem ovo oko cokle. Kako cokla moze da bude vertikalno? Kakve veze ima cokla sa plocom?
Cokla je deo koji ide od dna elementa do patosa. Ili jos nesto zoves cokla?
User avatar
Computerman
Šegrt
Posts: 28
Joined: 06 Feb 2017 08:56
Location: Umag

Post by Computerman »

Ajme pa ja sam cijelu zbrku napravio s time što nisam nacrtao coklu. Stvarno mi se nije dalo zamarati crtanjem nogica i cokle, ali sada znam za drugi put... treba nacrtati sve detalje :)
A uostalom, mislio sam da se cokla nekako podrazumijeva, ne mogu si ni zamisliti kuhinju bez tog dijela. Å to se tiče ergonomije, uvuče se par cm da se ostavi prostor za stopala. A za potrebe povremenog čišćenja se skida, pa ionako je na klipsama. Revni austrijanci (Dan Kuchen), trpaju ladice u coklu gdje god stignu, kod njih zbilja nema neiskorištenog prostora.

Profesore, što se tiče onog visokog elementa, u pravu ste. Malo je pre glomazan. Da se složiti ali ako ga napravim u 2 dijela biti će mi ga lakše sastaviti pa i transportirati stranice i leđa. I u njega ne ide frižider već ladice, nešto kao na sljedećoj slici, a frižider ide pored njega.

Image


Nego, nacrt je na doradi. Moram podignuti sve dolnje korpuse za 2 cm. Zaboravio sam da perilica ide ispod L profila pa korpusi trebaju biti visine 780 + 100 nogice. Usjeci za L profile su 57 visine što daje visinu donje ivice lajsne 823mm, taman ostaje 8mm da se ugura perilica od ispod :) Ukupna visina radne ploče je tada cca 918mm. Nama paše jer smo visoki i ja i žena.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Moja stopala (a i zenina) su prilicno duza od par cm :)

No... nekome je bitnije da izgleda lepo (mada ne vidim nista lepo u cokli), a nekome da je zgodnije.
Vremenom sam zakljucio da ne zelim da budem rob stvarima, vec da one moraju da sluze meni. Svaki sekund koji ustedim na glupavim poslovima (kao sto je skidanje i vracanje cokle), mogu da iskoristim na neko uzivanje, druzenje...

Plus, trecu stavku, to jest mracno toplo mesto sa viskom vlage, i idealnim uslovima za skupljanje buba i budji ne resava ni skidajuca cokla.

Svako naravno pravi prema sebi i svojim zeljama.
Post Reply