Moja prva kuhinja

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
Computerman
Šegrt
Posts: 28
Joined: 06 Feb 2017 08:56
Location: Umag

Post by Computerman »

Pa iskreno, da imam "noramalnu" kuhinju sa dovoljno prostora i da se ne moram zezati sa ovim kutevim ai pizdarijama, ne bih ni ja stavljao coklu. Napravio bih niže dolnje elemente i okačio ih na zid kao viseće pa preko toga svega radnu ploču. E to je već nešto. Ovako da mi se vide plastične nogice mi je bezveze. A treba i čistiti između njih. Malo mi je nezgodno zavlačiti metlu skoro 60cm u dubinu kroz 10cm proreza... hmm
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sto nogice moraju da budu plasticne?
Siguran sam da ima po Hr modela koliko hoces.

Ja sam na svojoj kuhinji stavljao od 15cm, prvo da podignem kuhinju (zatekao sam je u stanu) posto je standard od 80 napravljen za domacice prosecne visine 155cm sredinom proslog veka, i drugo upravo da bi bilo vise mesta ispod tj. da bi se lakse cistilo.
Kuhinja je bila klasicna, iz 80-tih godina, to jest sa bokovima koji idu direktno na patos, i koji su naravno krenuli da trule. Sreca pa nisu istrulili skroz do dna. Odsekao stare cokle, ubacio nogice, dobio kuhinju visine 90. Nisam nasao tada nogice od 20 inace bih je podigao jos.
Cini mi se da sam stavljao neke slicne ovima:
Image

A imas i modela koji su vise "fancy", recimo (mada mislim da su i ove sa slike plasticne, al da postoje takve metalne):
Image

Izmedju ostalog jedan od zahteva u profi kuhinjama je upravo da budu dobrano podignute od patosa, bas zbog higijene.

Srafljenje na zid... nije nemoguce ako imas dobar zid, al prilicna je tezina donjih elemenata sa plocom, rernom...
Plus, retko gde postoji ravan zid, pa bi pasovanje bilo sizifov posao.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Diskusija o sirini fioka premestena u: viewtopic.php?p=98639#p98639
Post Reply