Pocetnik - polica

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
PorterCable
Šegrt
Posts: 30
Joined: 26 Jan 2012 21:57
Location: Makedonija

Post by PorterCable »

Ako moze da desifriramo LN i CS?
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

LN kao i obicno Lie Nielsen
CS Chris Schwartz, bivsi GLODUR (GLavni i ODgovorni URednik) PWW, danas vlasnik Lost Art Press-a
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

maricaiivica wrote:Merkur je imao bolji kvalitet ali nisam tamo svracao neko vreme.
bankrotirao.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

maricaiivica wrote:Kako god i od cega god da ga napravi ima dobre sanse da proizvod bude kvalitetniji od onog iz jyska.
Ja mislim da je cepovanje previse za nekoga ko se sa ovim zanatom prvi put susrece i ni tiplovanje mu nije do kraja jasno
Pa taj namestaj od masiva koji prodaje Yisk se pravi u Rumuniji na cnc masinama, kako mislis da ce ga "bilo ko" kvalitetnije napraviti ? Jedino sto im je oskudno lakiranje, pa ne lakiraju gde ne mora, a gde mora stave tek 2 mikrona laka... ja sam kupio jesenas u Italiji 2 singl kreveta kod njih i nista im ne fali, uradjeni su precizno, pedantno i cvrsto, nemam bas ni jednu zamerku osim to u vezi laka, ali s'obzirom na nisku cenu, extra je..
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Ne znam, nisam nešto oduševljen Yiskom (Yuskom, kako god). Doduše, nisam ni zagledao nešto pretjerano. Preskupo je za ono što nudi...
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Pezzo, ja sam u par navrata svracao u jednu od radnji u mom kraju. Svaki put sam stekao utisak da sam dosao u neki autlet gde se prodaje ostecena roba i roba sa greskom. Radni sto kome je odvaljena jedna stranica (nogar), cipelarnik na kome je odvaljen poveci cosak jedne ploce,...masa robe u papirnoj foliji koja se zaljustila,...
Da, sve je sa cnc masine, precizno ali kada bolje pogledas vidis samo ivericu u foliji, grdni univer i smreku. Komadi od masiva konstrukcijski reseni tek da stoje u komadu,... bas, bas jeftina varijanta, jeftinije i nije moguce napraviti. Realno, takva je i cena.
Mozda u IT ide nesto kvalitetnija roba, to je moguce.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Ma jok, to tako treba :)
Post Reply