Pomoc forumasa oko izrade trema

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
IvanR
Majstor početnik
Posts: 104
Joined: 10 Jan 2014 14:24
Location: Knjazevac

Post by IvanR »

Ako hoćes isti izgled kao na gornjoj terasi, meni pada na pamet ovako nešto,Ceresit CN94 kao podloga na osb, pa mrežica i lepak i onda farbanje fasadnom bojom. Izbacuje stiropor iz jednačine a dobijaš identičan izgled.
Nemoj silom,uzmi veci cekic.
User avatar
kajcho
Zarezivač olovaka
Posts: 17
Joined: 23 Aug 2016 10:04
Location: Čačak

Post by kajcho »

Pogledah ovaj Ceresit cn94, piše da se koristi na drvenim površinama, i na visokim temperaturama. Deluje mi kao nešto što bi moglo da upali.

Ima li neko iskustva sa ovim? Pokušavali nešto slično?
Lepota će spasiti svet. Spašavam svet.

Čačanin na privremenom radu u Beogradu
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Meni je ta prica od pocetka u glavi, da finisiras OSB istim materijalom kao i fasadu, pa da izbegnes stiropor.. Nisam siguran za prajme, treba pitati thnologa, ali se takva zastita preko OSB-a koristi na pojedinim montaznim objektima.
User avatar
nikola28
Majstor majstora
Posts: 566
Joined: 22 Jun 2010 18:40
Location: Lazarevac

Post by nikola28 »

Meni je lik sa foruma rekao da osb sa lica ima neki sloj koji smanjuje upijanje vlage i koji mora da se skine pre lepljenja lepkom za drvo da ne bi odlepilo vremenom...pricali smo o nekom lepljenju parketa za najjeftiniju podlogu...pretpostavljam da bi trebao da se presmirgla i ocisti razredjivacem pre lepljenja...?
Last edited by nikola28 on 06 Oct 2016 17:40, edited 1 time in total.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Treba pitati proizvodjaca fasadne boje, da on da preporuku, posto ovako mozemo samo da nagadjamo. Na kucama od SIP panela, OSB se farba direktno fasadnom bojom, bz smirglanja, a vidjao sam i razne prefabrikovan objekte, na kojima j fasada farbani OSB.
Post Reply