Izrada zidne police - savet

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
Post Reply
User avatar
Esteta
Precizni šegrt
Posts: 73
Joined: 06 Mar 2009 15:12
Location: Beograd

Izrada zidne police - savet

Post by Esteta »

Evo posle duzeg vremena dosao na red jos jedan projekat :)

Potrebna mi je ovakva polica za zid ili tako nesto slicno

Image

Medjutim, problem je sto meni treba polica dubine 5-7 cm, znaci za postavljanje sitnih figurica. Nigde ne nadjoh da se prodaje nesto slicno sa tako malom dubinom.

E sad ovo moze da se uradi na vise nacina:

1. Od bele iverice pa da se kantuje
2. Od drvenih lajsni pa da se farba u belo, ali to zahteva vreme i pazljivo farbanje

Mene interesuje da li postoje neki gotovi mdf profili u beloj boji sa obe strane pa da se to iskoristi.... ili nesto slicno, mozda neki ramovi za slike, ili vec nesto drugo?

Znaci moje pitanje je kako bi bilo najbolje ovo uraditi sa aspekta najkraceg vremena izrade, najjednostavnijeg rada i najmanje novca?
User avatar
BG ACA
Majstor
Posts: 266
Joined: 22 Nov 2013 07:53
Location: BGD

Post by BG ACA »

MDF obostrano folija postoi.
User avatar
Esteta
Precizni šegrt
Posts: 73
Joined: 06 Mar 2009 15:12
Location: Beograd

Post by Esteta »

A gde se moze u BG naci taj mdf, ako ne sme reklama moze u pp.
User avatar
nikola28
Majstor majstora
Posts: 566
Joined: 22 Jun 2010 18:40
Location: Lazarevac

Post by nikola28 »

Najbrze i najjeftinije ti je bela korpus iverica,ona je oko 900 din kvadrat...ista takva folija je i na mdfu a on kosta oko 1500 din sa folijom sa jedne strane...ako ti se ne svidja korpus bela,ako ti je suvise obicna,imas neke skuplje bele iverice za frontove,reda velicine do 1500 din...a ako ti se ni to ne svidja imas visoki sjaj i na iverici i na mdfu..
User avatar
BG ACA
Majstor
Posts: 266
Joined: 22 Nov 2013 07:53
Location: BGD

Post by BG ACA »

Prvo da utvrdimo o kojoj ceni po m2 pricamo.Kad to definisemo bice lakse za pricu(savet).
User avatar
Esteta
Precizni šegrt
Posts: 73
Joined: 06 Mar 2009 15:12
Location: Beograd

Post by Esteta »

Sto se cene tice, ova polica na slici u Emezeti kosta 4500 din. Tako da sigurno nemam racunicu da tako nesto pravim u sopstvenoj reziji po duplo vecoj ceni. Mislim nije to sad neka velika mudrost, polica ko polica jedino sto je specificna ta mala dubina od 5 cm.
Nego sad mi nesto pade na pamet, ako bi se kupila ova gotova polica dubine 20 cm, da li postoji mogucnost da se odnese kod ovih koji seku ploce i da se cela polica propusti kroz sekac i smanji na 5 cm dubine? Da li je izvodljivo da ovu policu dubine 20 isecem na 4 dela dubine 5 cm, tako bi ispalo da po ceni jedne police dobijem 4 :). Naravno, dodatno kantovanje se podrazumeva.

Molila bih BG Acu da mi kaze gde ima da se nabavi MDF sa obostranom folijom? Da li postoji u formi lajsni?

Ne znam, meni nekako deluje da bi bilo najlakse naci neke gotove bele lajsne i samo ih spojiti bilo gerovanjem ili onako klasicno. Ne znam koliko bi stolar naplatio da ovo napravi od drveta pa farba i sve mi se cini da rucno farbanje nikako ne moze biti tako lepo kao kad se radi sa gotovim belim lajsnama.

Eto, ako neko ima bilo kakvu ideju pa cak nezavisno od cene, neka predlozi, meni se nekako najvise dopada ideja sa gotovim lajsnama samo je pitanje gde naci takve lajsne. Kantovana iverica mi deluje onako jeftino na izgled, ne tako prefinjeno ... a drvene lajsne pa farbane mi deluju opet najkomplikovanije resenje.
User avatar
Esteta
Precizni šegrt
Posts: 73
Joined: 06 Mar 2009 15:12
Location: Beograd

Post by Esteta »

Cak sam gledala i neke ramove za slike koji imaju dubinu, na primer ovi

Image

Image

Ovaj ram kosta 1900 pa bi trebalo recimo 3 takva za kombinaciju ili kad bi nasla pojedinacne ramove sa tom dubinom pa da ih onda slozim u formu police.
Last edited by Esteta on 14 Jan 2016 13:55, edited 1 time in total.
Post Reply