korpus za americki plakar

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
BG ACA
Majstor
Posts: 266
Joined: 22 Nov 2013 07:53
Location: BGD

Post by BG ACA »

Kod tako dugih ormana pravio sam pod konstrukciju od 30x30 profila.Nogice rasporedim kako mi odgovara nastelujem u libelu i to je to.
Posle redjam kutije kako mi odgovara.Inace radim plakare iz manjih segmenata.Treba to nositi kod musterije na ko zna koji sprat.
Stranice korpusa spajam keksima i 4x50 srafovima.
User avatar
anuska1313
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 05 Jan 2015 10:26
Location: Beograd

Post by anuska1313 »

Hvala vam na odgovorima. Ako jos neko ima nesto korisno da napomene ili iskomentarise, bilo bi super :) jedva cekamo da procitamo. Srecni praznici :)
User avatar
slavijov
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 222
Joined: 23 Jan 2010 20:00
Location: Krusevac
Contact:

Post by slavijov »

Imas vise varijanti mehanizama i nacina klizanja.Sistem koji ja cesto koristim a verovatno i vecina,zahteva da podovi plafoni i kranja leva i desna stranica budu dublje za 80 do 85 mm od unutrasnjeg dela ormana,to je u stvari i sirina predvidjena za sinu gde ce se ubaciti krila.Cena te sine kod prodavca gde ja kupujem okove je 7,5 evra po metru,(ima je u duzini od 6 metara),rukohvat lajsna(sa cetkicama koja dolazi na krajeve krila) je 8 evra komad,bez rukohvat lajsne,zbog velike visine krilo bi se vremenom savilo ko kifla.Duzina rukohvata je 2.7 metara.Komplet tockici po krilu 6.5 evra.H lajsna ako zelis da odradis krilo iz vise boja ili delova ide od 4 do 5 evra u zavisnosti od sirine i njena duzina je 3 m.
User avatar
anuska1313
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 05 Jan 2015 10:26
Location: Beograd

Post by anuska1313 »

Evo ovako stoje stvari :)

Otisli smo do stana i zbog one grede i polukruznog plafona plakar ce biti 260 visok i 240 sirok. Znaci nista od ona 3m. Ali tako je kad jos nemamo kljuceve od stana i kad ne mozemo da odemo kad hocemo.

Svratili smo i u europrofil i dobili ponudu 41.000 od cega je 15000 ogledalo. Oni sastave vrata i mi onda samo montiramo. Za ruke uzimaju 2200. Ostalo je okov, pregradne lajsne, pvc i usporivaci. To je bas mnogo. Ima i neka druga varijanta koja je mnogo jeftinija, sigurno duplo, ali to onda mora neko drugi da nam sastavlja, ne rade oni.

Krecemo u izradu krojne liste, pa u kupovinu neke busilice ioja ce odraditi posao. Ako imate preporuku. .pucajte :)
User avatar
BG ACA
Majstor
Posts: 266
Joined: 22 Nov 2013 07:53
Location: BGD

Post by BG ACA »

Samo napred i pametno(pazljivo)
Post Reply